За першу дитину – 25 тисяч гривень

Новости

  24 мая , 2011

У головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації нещодавно відбулася прес-конференція начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольги Сивопляс на тему «Соціальні ініціативи та соціальні стандарти 2011 року».

Перед початком О. Сивопляс представила свого нового заступника – Світлану Янковську, яка відтепер буде відповідати за виплати субсидій та пільг.
Як було зазначено, з 9 квітня допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 30-ти розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину, кратній 60-ти розмірам прожиткового мінімуму – на другу дитину і кратній 120-ти розмірам прожиткового мінімуму – на третю і кожну наступну дитину. Сьогодні станом на 1 квітня 2011 року, державну допомогу при народженні дитини в Миколаївській області отримують 18658 осіб.

Якщо раніше на першу дитину виплачували 18304 грн., то з 9 квітня ця цифра зросла до 24960 грн. – 8320 грн. одноразово та по 693,33 грн. щомісяця протягом 24 місяців; на другу дитину: було 37440 грн., стало – 49920 грн. (8320 грн. одноразово та по 866,67 грн. щомісяця протягом 48 місяців); на третю: було 74880 грн., стало – 99840 грн. (8320 грн. одноразово та по 1271,11 грн. щомісяця протягом 72 місяців). До кінця року ці показники ще зростуть: на першу дитину будуть виплачувати 26100 грн., на другу – 52200 грн., на третю – 104400 грн.

З метою посилення адресності державної соціальної допомоги, яка надається малозабезпеченим сім’ям, та покрашення соціального.захисту малозабезпечених сімей 15 березня 2011 року Верховною Радою України схвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам». Цим законом внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та розширено поняття «склад малозабезпеченої сім’ї». До цієї категорії тепер входять жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім’ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. Крім цього, законом збільшено розміри рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини-інваліда, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, з 10% до 20%. На 1 квітня державну соціальну допомогу згідно з цим законом отримують батьки 3891 дитини-інваліда, з них надбавку на догляд отримують 2798 осіб.

Крім того, слід наголосити, що з 1 січня 2012 року збільшується розмір надбавки на догляд за інвалідом з дитинства першої групи на 25%. Але – не всім, а хто має в довідці МСЕК ознаку «А», І група. Тобто розмір надбавки на догляд такому інваліду встановлюється в розмірі 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Інваліди з дитинства першої групи, які мають ознаку «Б» І група, – продовжують отримувати надбавку на догляд у розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Порушили також питання житлових субсидій. З метою забезпечення цільового використання бюджетних коштів постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива щодо обов’язковості надання одержувачами субсидій інформації стосовно відчуження житла та відповідальності за неподання такої інформації. Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок неповідомлення громадянином про передання права власності на житло іншій особі, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО
Фото автора

Комментарии:

  1. Алексей:

    Ха. Ну теперь, хоть, понятно как власти хотят улучшишь демографическую ситуацию. Оставить единственным источником заработка размножение ;)

Сообщение:

*

НОВОСТИ