«Діалог має бути конструктивним»

Новости, Экономика

  23 Июн , 2011

У рамках постійного діалогу «Влада-бізнес» на Миколаївщині побував народний депутат України, президент Української спілки промисловців і підприємців Анатолій КІНАХ. Підсумком візиту стала розширена нарада з представниками малого та середнього бізнесу, громадських організацій, керівниками підприємств та державних установ, що відбулася минулого вівторка. Участь у роботі наради взяли також голова облдержадміністрації Микола КРУГЛОВ, голова обласної ради Ігор ДЯТЛОВ та Миколаївський міський голова Володимир ЧАЙКА.

– Бачу в залі дуже багато близьких мені облич, – зауважив на початку розмови Анатолій Кінах. – А тому повністю підтримую пропозицію Миколи Петровича, аби наша зустріч пройшла в якомога неформальнішій атмосфері, без зайвого протоколу. Думаю, від цього буде тільки користь.

Аналізуючи загальне соціально-економічне становище, Анатолій Кінах відзначив, що 2011 рік багато в чому є визначальним. Насамперед, країна почала виходити із глибокої системної кризи, яку спричинило безпрецедентне падіння виробництва. Антикризові заходи, які іноді мали відверто силовий характер, свою роль зіграли, і тепер на часі – безпосереднє створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку економіки, а звідси – і підвищення соціальних стандартів.

Маючи сьогодні досить непогану динаміку зростання валового продукту, залишилося безліч проблем, які потребують негайного державного вирішення.
– Перш за все, – відзначив Анатолій Кінах, – це стосується надзвичайно високого рівня зношення основних фондів, який в окремих галузях економіки сягає 70%. Дуже турбують відсутність повноцінного кредитування та велика енергозатратність у промисловості. За таких умов діалог влади та бізнесу набуває великого значення.

Детально зупинившись на питанні адаптації Податкового кодексу, Анатолій Кінах зауважив, що, безперечно, він приніс багато позитивного, але й закладено в ньому й чимало проблем. Це і стосунки фіскальних органів та платників податків, і відсутність стимулу для модернізації підприємств та розвитку інноваційних технологій. Для прикладу Анатолій Кінах навів труднощі тих підприємств, які змушені обладнання закуповувати за кордоном, бо в Україні таке не виготовляється. Ще навіть не приступаючи до втілення у життя якогось бізнес-проекту, за поставлене обладнання вже на кордоні доводиться сплачувати податків близько 30% його вартості. Зрозуміло, що це зовсім не сприяє розвитку виробництва.

Не оминув Анатолій Кінах і проблем, пов’язаних із земельними відносинами.
– Нам життєво необхідно чітко та узгоджено, цивілізовано та максимально прозоро сформувати ринкові відносини в земельній сфері, як це робиться у всьому світі. Інакше, про який розвиток та інвестиції може йти мова? Згадую 1991 рік, коли парламент ухвалив Земельний кодекс, лунали вітання та врочисті промови. І що маємо зараз? Який за рахунком мораторій на продаж землі – сьомий, восьмий? А по суті мораторій – це не захист землі, а відверте «кришування» корупційних схем.

Буквально кілька днів тому Кабінет Міністрів підготував до розгляду у парламенті проект закону, який має остаточно навести порядок у земельних відносинах.
– Ціла низка проблем накопичилась у суднобудуванні. На превеликий жаль, ми практично вихолостили закон про державну підтримку суднобудування. Відповідні зміни потрібно негайно вносити до чинного законодавства. Дуже важливо, аби належними темпами виконувалася програма будівництва корветів. Планується, що перший корабель із цієї серії має з’явитись до 2016 року, наступні три – до 2021 року. Тому процес бюджетного фінансування треба відрегулювати до ідеалу, адже, без перебільшення, програма «Корвет» – це остання можливість для країни зберегти таку галузь, як військове кораблебудування.

А ось ситуацію, що склалася на рідному для Анатолія Кінаха «Океані», доведеться вирішувати адресно. Головна ж причина негараздів, на думку президента УСПП, полягає в цілковитій безвідповідальності та неспроможності нормально організувати роботу з боку нового власника. Утворився величезний борг із заробітної плати.

– Борг наразі становить не дванадцять мільйонів гривень, як сказав Анатолій Кирилович, а вже шістнадцять, – уточнив голова облдержадміністрації Микола Круглов.
І заходи для поліпшення становища на заводі, вважає Анатолій Кінах, треба вживати найрізноманітніші, не виключаючи можливості застосування адміністративної і навіть карної відповідальності.
Микола Круглов також повідомив, що всі запевненя керівників та власників «Океана» про можливість будівництва танкерів, про нові програми викликають, м’яко кажучи, подив.

– Днями я зустрічався з власником керченського суднобудівного заводу «Залив», – розповів голова облдержадміністрації, – і він мені повідомив, що останнім часом у Керчі вже працевлаштувалося близько трьох сотень колишніх працівників «Океана». Про які перспективи можна балакати?
Після закінчення наради Анатолій Кінах, Микола Круглов, Ігор Дятлов та Володимир Чайка взяли участь в урочистому відкритті нового відділення сімейного типу в пологовому будинку на Намиві.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ