До можливої холери слід готуватись завчасно

Официально

  16 Июн , 2011

Минулого тижня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова В.О. ВІДЯПІН). Участь у роботі комісії також взяли голова обласної ради Ігор ДЯТЛОВ та радник голови обласної ради Олена СИМОНЕНКО. Під час багатогодинної роботи депутати розглянули аж шістдесят питань, переважна кількість яких – п’ятдесят вісім – пропонується до розгляду на сесії обласної ради.

З інформацією про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік виступив начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко. Він, зокрема, зазначив, що постійна комісія з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій внесла додаткові пропозиції щодо виділення 128 тис. гривень на здійснення термінових протиепідемічних заходів та 123 тис. гривень на придбання необхідного медичного обладнання для обласної інфекційної лікарні.

– Ситуація в Маріуполі з розповсюдженням холери абсолютно неконтрольована, – зауважив Віктор Відяпін. – І вже є цілком конкретні попередження працівників санітарної служби про високу ймовірність появи холери в нашій області. Тим більше, що твердо встановилася спекотлива погода. Тому обов’язково потрібно мати у наявності вільні кошти, аби оперативно відреагувати на ймовірний складний розвиток ситуації з холерою.

Також Віктор Відяпін розповів про ще один випадок, який потребує негайного втручання обласної ради, аби запобігти непередбачуваним наслідкам. Йдеться про те складне становище, в якому через недоліки в роботі Міністерства охорони здоров’я опинився обласний туберкульозний диспансер.

– У цьому медичному закладі відсутні ліки, бо міністерство вчасно не провело тендер на їхню закупівлю. Вже ближчим часом, у разі неотримання потрібних лікарських препаратів, можуть статись летальні випадки. І ці 140 тисяч, які необхідні тубдиспансеру, ми теж повинні в обов’язковому порядку знайти шляхом перерозподілу коштів.

Зрештою учасники наради вирішили діяти у кількох напрямках. Перш за все, звернутись до обласного управління охорони здоров’я, аби воно надало свої пропозиції щодо перерозподілу коштів. З аналогічною пропозицією звернутись і до комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій. А голова останньої Олександр Смирнов, присутній на засіданні, ще запропонував звернутись до депутатів обласної ради, які не використали свої депутатські кошти, аби вони їх спрямували на ці потреби.

Із невеликими корективами депутати рекомендували винести на сесію Регіональну програму із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території Миколаївської області неякісних (субстандартних), фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів, а також внести зміни до обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» щодо забезпечення хворих дітей корсетами, на що потрібно витратити більше 200 тис. гривень.

До певного логічного завершення, нарешті, наближається питання визнання пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення «Курган Слави» (м. Нова Одеса) та пам’ятки історії місцевого значення «Меморіальний комплекс» (с. Ковалівка Миколаївського району) спільною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст Миколаївської області, про що повідомила заступник начальника управління культури облдержадміністрації Лариса Поддубна.

Несподівано багато виникло дебатів навколо відзначення кращих представників Миколаївської області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області з присвоєнням звання «Людина року Миколаївщини». Як зауважила радник голови обласної ради Олена Симоненко начальнику управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Андрію Малахову, на просте прохання дати нові прізвища членів експертної комісії, що зумовили зміни у керівництві області, працівники управління представили щось абсолютно незрозуміле. По-перше, про який фаховий підхід у визначенні переможців може йти мова, коли 14 номінацій визначають лише 11 членів експертної комісії. По-друге, викликає здивування і самий склад комісії, до якої, приміром, чомусь потрапили одразу два директори миколаївських театрів.

– Категорично не згоден я і з іншим, – зазначив голова обласної ради Ігор Дятлов, – а саме: термінами проведення урочистої церемонії вшанування переможців. Хіба це розумно, що лауреатів 2010 року ми будемо нагороджувати аж… у грудні 2011-го?
Тож дане питання члени постійної комісії рекомендували не виносити на розгляд сесії.

Цілий блок питань, точніше аж двадцять одне, запропонував до сесійного обговорення начальник управління культури та освіти облдержадміністрації Валерій Мельніченко. Більшість з них торкаються затвердження статутів загальноосвітніх шкіл-інтернатів. Утім, члени постійної комісії уважно вислухали Валерія Мельніченка з іншого питання: реорганізації миколаївських спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів №1 та № .

Начальник управління освіти та науки пояснив, що реорганізація здійснюється з метою покращення умов проживання та навчання дітей зі зниженим слухом. На базі ЗОШ-інтернату № 6 створюється новий навчальний заклад із спеціальним відділенням для таких дітей. У ньому діти обох інтернатів зможуть отримувати повну середню освіту (до цього вона була неповною). І абсолютно безпідставними назвав Валерій Мельніченко побоювання окремих батьків, що діти зі зниженим слухом та глухі діти будуть учитись разом. Це виключено.

Петро ІЛЬЇН

Сообщение:

*

НОВОСТИ