Миколаївські гітаристи на батьківщині Моцарта

Культура, Новости

  9 Июн , 2011

Нещодавно в місті Руст (Австрія) відбувся ХІІІ Міжнародній фестиваль класичної гітари. Це дуже престижний фестиваль класичної гітари міжнародного рівня, про що свідчить географія учасників: Німеччина, Італія, Іспанія, США, Росія, Польща, Ізраїль, Австрія, Аргентина, Венесуела, Чехія, Україна. У рамках фестивалю з успіхом пройшов сольний концерт ансамблю «CLASSIC GUITAR» у складі викладачів Миколаївського коледжу культури і мистецтв Вікторії Сологуб, Світлани Гриненко та викладача Одеського державного університету ім. К.Д. Ушинського Людмили Кабур. Це був єдиний, серед усіх, сольний виступ-концерт у двох відділеннях. На концерті був присутній посол України в Австрії, який особисто надав високу оцінку майстерному виконанню та незвичайному творчому напрямку гітаристок із Миколаєва. Високий рівень професіоналізму, віртуозність виконання Вікторії Сологуб, Світлани Гриненко, Людмили Кабур також були відзначені й організатором фестивалю – професором консерваторії ім. Й. Гайдна Габріелем Гійєном, видатним всесвітньо відомим гітаристом Хорхе Кардосо та редактором популярного видання «Guitar USA» Джоном Скінером.

У рамках ХІІІ Міжнародного фестивалю класичної гітари традиційно відбулися два міжнародні конкурси класичної гітари, найбільш престижні серед виконавців-солістів, а саме: Міжнародний конкурс ім. Дж. Дюарта та Міжнародний конкурс молодих виконавців ім. Х. Кардосо, в яких взяли участь понад 70 виконавців із багатьох країн світу: Японії, Франції, Румунії, Нідерландів, Словакії, Сербії, Болгарії, Мексики, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, Ізраїлю, Австрії тощо. Конкурси оцінювало авторитетне журі, до складу якого були запрошені провідні діячі гітарного мистецтва з восьми країн світу: Італії, Іспанії, Мексики, Польщі, Чехії, України, Австрії, США, у тому числі Вікторія Сологуб – старший викладач Миколаївського коледжу культури і мистецтв, художній керівник ансамблю «CLASSIC GUITAR».

Після закриття ХІІІ Міжнародного фестивалю класичної гітари миколаївські гітаристки вирушили до Швейцарії. Запрошення було отримано від організаторів Міжнародного фестивалю-конкурсу «Klassik auf der Strasse», участь у якому колектив брав у 2009 році. Сольні концерти ансамблю пройшли з великим успіхом та викликали гучний резонанс – як серед фахівців, так і серед широкого загалу.

Учасниці творчого колективу висловлюють вдячність перекладачу фестивалю – викладачеві кафедри сучасних мов гуманітарного інституту Миколаївського національного університету суднобудування ім. адмірала Макарова Анастасії Гресь, яка протягом останніх років плідно співпрацює з ансамблем і надає професійну допомогу у проведенні та організації майже всіх міжнародних гітарних заходів, що відбуваються в Україні та за її межами.

За підсумками поїздки наші гітаристи отримали не тільки позитивні емоції та відгуки, а й запрошення на різноманітні фестивалі, конкурси, концерти, що свідчить про значний внесок колективу у розвиток національної школи гітарного мистецтва та популяризації української музичної культури як на батьківщині, так і за її межами.

Сергій МИЦИК, заступник директора Миколаївського коледжу культури і мистецтв

Сообщение:

*

НОВОСТИ