На шляху приватизації

Новости, Экономика

  23 Июн , 2011

 Для Регіонального відділення Фонду держмайна України по Миколаївській області стало доброю традицією проведення звітних прес-конференцій для представників ЗМІ. У вівторок, 21 червня, начальник РВ ФДМУ Євген КАЗАНСЬКИЙ, його перший заступник Любов ОЧКУРОВА, заступник Олег СОКОЛ підбили підсумки діяльності за останні 5 місяців поточного року, розповіли про свої успіхи та досягнення.
 
За словами Євгена Казанського, всі регіональні відділення фонду за звітний період забезпечили надходження до держбюджету від приватизації у сумі 10 млрд. 948 млн. 165 тис. грн., що становить 110% від річного плану. Значні успіхи спостерігаються і в роботі Миколаївського регіонального відділення. Рішенням колегії ФДМУ наше відділення було відзначено серед п’яти найкращих регіональних відділень із питань приватизації об’єктів державної власності груп А, Д, Ж (разом із земельними ділянками). Ним було забезпечено надходження коштів від приватизації об’єктів державної власності в сумі 573,8 тис. грн., із них 269,7 тис. грн. – від продажу самих об’єктів та 304,1 тис. грн. – від продажу земельних ділянок під ними. Це на 3,1% більше, ніж у минулому році. З початку року відділенням ФДМУ в Миколаївській області приватизовано шість об’єктів державної власності та продано пакет акцій ВАТ «Український науково-дослідний інститут технології суднового машинобудування» розміром 50% + 1 акція від статутного капіталу. «Основною метою цього продажу, зважаючи на фінансові труднощі об’єкта, було не отримання коштів, а створення належних умов для його подальшого існування», – наголосив Євген Михайлович.

Також регіональним відділенням значна увага приділяється не лише питанням приватизації, але й постприватизаційному контролю за виконанням інвестиційних зобов’язань новими власниками та роботі з покупцями, спрямованій на залучення інвестицій у придбані об’єкти. За звітний період було перевірено виконання умов по 31 договору купівлі-продажу, що становить 103,3% від запланованого. Під час проведених перевірок порушень не виявлено. Завдяки наполегливій роботі вдалося досягти вагомих результатів і в залученні інвестицій, необхідних для розвитку приватизованих об’єктів.

Не залишилося без уваги учасників прес-конференції і питання оренди державного майна. Миколаївське регіональне відділення ФДМУ на сьогодні виступає орендодавцем по 430 договорах оренди, всього ж на його контролі – 588 договорів оренди держмайна загальною площею 468,1 тис. кв. м. За звітний період відділенням було забезпечено надходження коштів від оренди в сумі 5131,7 тис. грн. (59% від річного плану). Проте Євген Казанський переконаний, що поставлені завдання будуть успішно виконані.

Всього за останні 5 місяців регіональним відділенням до бюджету країни було внесено 6490,8 тис. грн. (кошти від приватизації та оренди державного майна).
Про найближчі плани та напрямки роботи доповів заступник начальника РВ ФДМУ Олег Сокол. За його словами, регіональне відділення готує до приватизації ДП «Володимирське» та до продажу на фондовій біржі пакет акцій ПАТ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Примор’я» (с. Рибаківка) розміром 22,92% від статутного капіталу товариства. Торги призначені на 28 липня цього року.

Зі змінами до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» присутніх ознайомила перший заступник начальника РВ ФДМУ Любов Очкурова. Зокрема вона повідомила, що тепер підприємства не мають права самостійно здавати в оренду нерухомість, загальна площа яких перевищує 200 кв. м на одне підприємство. Також у законі передбачено право орендатора не проводити конкурс на право оренди нерухомого майна за умови, якщо до участі в ньому подана лише одна заявка. Якщо ж заявок виявиться дві і більше, то конкурс повинен проводитися обов’язково. Порядок проведення конкурсу відтепер визначатиметься постановою Кабінету Міністрів України, а не наказом Фонду держмайна, як раніше.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

НА ЗНІМКУ зліва: Любов Вікторівна Очкурова, перший заступник начальника регіонального відділення Фонду держмайна України по Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ