Природний фонд і надра – це важливо

Официально

  18 Июн , 2011

Минулого вівторка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів (голова – Сергій РИЖКОВ), яка розглянула питання, що виносяться на сесію обласної ради.

Без зайвих зволікань учасники наради погодились із змінами до обласного бюджету, обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» та Регіональної програми із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів на 2011-2015 роки.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Петро Паламарюк попросив винести на обговорення сесії зміни до погоджених лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів. І додав, що обласна рада недавно їх погоджувала, а саме – 16 квітня минулого року. Але нещодавно ухвалений Податковий кодекс передбачає декілька змін.

Погодились депутати і з іншими пропозиціями Петра Паламарюка, хіба що детальніше зупинившись при обговоренні можливості надання у користування мисливських угідь ТОВ «Семенівське мисливсько-рибальське господарство». Запрошені до засідання депутат обласної ради, директор цього товариства Олександр Чебан, заступник голови Арбузинської районної ради Володимир Неграй та Семенівський сільський голова Інна Герасименко запевнили, що це абсолютно логічне рішення, про що свідчать, за словами Петра Паламарюка, успіхи семенівців у збереженні природного фонду та невпинно зростаюча кількість тварин та птахів.

Не менш важливим, ніж проблеми збереження природного фонду, є й ефективне використання надр, тому члени постійної комісії ретельно вивчили питання для сесійного розгляду, запропоновані провідним геологом Південно-Української гідрогеологічної експедиції.

Щодо порушення обов’язків користувача надр ТОВ «Нівен», Роман Слиш зазначив, що воно було ініційоване депутатами обласної ради, але попросив, аби комісія уважно вислухала виконувача обов’язків директора ТОВ «Нівен» Юрія Кліменкова та прийняла зважене рішення. Останній пояснив, що протягом чотирьох років товариство так і не приступило до роботи через декілька причин. Так, окремі дозволи на діяльність доводилося отримувати протягом року. На даний момент товариство вже практично готове запрацювати і, що головне, виконувати умови соціального партнерства.

Тож депутати вирішили не рекомендувати це питання до розгляду, надавши можливість ТОВ «Нівен» виправити становище.
А ось із наданням погодження ПАТ «Югцемент» на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на видобування корисних копалин загальнодержавного знчення проблем не було. Допомога Ольшанській селищній та Шостаківській сільській радам Миколаївського району здійснюється постійно і в значних обсягах.

Шостаківський сільський голова Володимир Єрмак, зокрема, розповів, що на цементному заводі працює 60 його односільчан, угода про соціальне партнерство передбачає надходження від «Югцементу» до місцевого бюджету 80 тис. гривень. До того ж, підтримка відчувається і в іншому, хоча б і в утриманні в належному стані доріг.

Помітно меншу грошову допомогу Ольшанській селищній раді генеральний директор ПАТ «Югцемент» Федір Петренко пояснив багатомільйонними вливаннями у реконструкцію загальноосвітньої школи. Щорічні 10 тисяч пояснюються і нещодавньою разовою допомогою у 330 тис. гривень.

Також члени комісії погодились із втратою чинності рішення обласної ради від 27 квітня 2007 року «Про надання згоди ЗАТ «Трикратське кар’єроуправління» на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на видобування корисних копалин» та виставленням на аукціон спеціального дозволу на користування надрами – родовищем підземних мінерально-столових вод у Кривому Озері.

Учасники засідання підтримали й запропоновані начальником управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрієм Малаховим зміни у положення з відзначення кращих представників Миколаївської області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області з присвоєнням звання «Людина року Миколаївщини». Втім, варто віддати належне розробникам положення, зауваження інших постійних комісій вони врахували швидко, у запропонованому вигляді вже міститься значно більше логіки.

Без заперечень отримали згоду й наміри управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації щодо подальшого наведення порядку по його обліку та систематизації. Серед іншого, депутатів проінформували про припинення діяльності ОКП «Кіновідеопрокат». Задля збереження цінних архівних плівок в управлінні культури створений спеціальний відділ.

Додаткові запитання викликало закриття Первомайського спеціального дитячого будинку для розумово відсталих дітей. Але виявилося, що такий крок продиктований реаліями: зараз у будинку на 15 дітей припадає 50 працівників. Тому вирішено дітей перевести до одного з інтернатів, а на базі дитячого будинку відкрити дошкільний заклад. Потреба у ньому є, а прекрасний стан будинку дозволяє зробити реорганізацію з найменшими затратами.

Під час обговорення Програми охорони довкілля та раціонального природокористування Миколаївської області на 2011-2015 роки та обласної Цільової програми розвитку екологічної мережі до 2015 року депутати далеко не завжди були згодні з начальником державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Сергієм Літваком. «Більше того, проекти самих програм надійшли до розгляду із значним запізненням», – зауважив голова комісії Сергій Рижков. З урахуванням висловлених зауважень депутати погодились з їхнім обговоренням на сесії.

Петро ІЛЬЇН

Сообщение:

*

НОВОСТИ