Провідна зірка вчительства

Новости, Общество

  11 Июн , 2011

Тридцять років свого життя заслужений учитель України Валентина Олександрівна Душенко присвятила улюбленій професії – навчанню і вихованню школяриків початкової школи.
Невтомний пошук, постійний самоаналіз, критичний погляд на зроблене, гостре відчуття новизни стали запорукою її професійної майстерності.

Чому вирішила присвятити себе дітям, звідки любов до цієї професії, хто надихнув зробити відповідальний крок і стати педагогом? Ну звичайно ж дорога людина – перша вчителька Софія Ісаківна Полякова. Вона по-особливому для своїх учнів відкривала віконця у цікаву Країну знань і, як мати, протягом багатьох років учила бути людиною. Мрія дитинства стати вчителькою мов провідна зоря визначила майбутнє і привела дівчину в педагогічний ВНЗ.

Валентина народилася у Миколаєві у робітничій сім’ї. Тато Олександр Савелійович і мама Анастасія Миколаївна, виховуючи двох донечок Валентину і Тетяну, дбали насамперед, щоб діти виростали чемними, працелюбними, відповідальними, поважали старших, шанували вчителів, гарно навчалися, бо здобуті знання, вважали батьки, є надійною дорогою в майбутнє дівчини.

Навчалася Валентина в середній школі №22, яку закінчила зі срібною медаллю і, успішно склавши іспити, стала студенткою Миколаївського державного педагогічного інституту (нині Національний університет ім. В.О. Сухомлинського). Вибрала факультет і майбутню спеціальність «Педагогіка і методика початкового навчання». Серцем відчувала, що це основа основ, тому глибоко вивчала профільні предмети, докопувалась до суті, до істини; особливу увагу приділяла новаторству у педагогічній науці. У 1980 році Валентина Олександрівна закінчила інститут і, отримавши диплом з відзнакою, розпочала свою педагогічну стежку в середній школі № 52. У той час Академія педагогічних наук СРСР упроваджувала навчання дітей шестирічного віку. І молода вчителька стала учасницею всесоюзного експерименту. Міська експертна комісія затвердила для впровадження програму всебічного розвитку шестирічних першокласників, яку розробила особисто Валентина Олександрівна, «Школа для життя через життя», основною метою якої було створення школи психологічного комфорту для учнів початкових класів.

Протягом багатьох років вона навчала і розкривала в кожній дитині її таланти, здібності, обдарованості, закладаючи підвалини міцних знань; направляла становлення кожної дитини як особистості.
Цей унікальний досвід був схвалений науково-методичною радою Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тому справедливо була нагороджена медаллю «За трудовое отличие».

Нагорода спонукала молоду вчительку працювати ще краще і передавати свій досвід учителям початкових класів Миколаївщини, України. При Миколаївському міськвно запрацювала школа передового педагогічного досвіду, яку очолила Валентина Олександрівна. За цю роботу їй було присвоєно звання «Учитель-методист». Про свої здобутки на вчительській ниві Валентина Олександрівна розповідала на сторінках обласних і всеукраїнських педагогічних видань. В.О. Душенко – автор методичних посібників «Шлях до слова», «Світ спілкування», «Словникова країна» та інших.

Знаковим і доленосним у житті Валентини Олександрівни став 1998 рік. Як переможець обласного конкурсу «Учитель року» вона надіслала свої матеріали на заочний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (номінація «початкові класи»). Журі конкурсу визнало ці матеріали одними з найкращих, і вчителька була запрошена у Полтаву для участі у фіналі конкурсу, де свої педагогічні надбання презентували, розкривали і захищали 12 найкращих учителів початкових класів з різних куточків України, виконуючи багато конкурсних завдань. Але найголовнішим випробуванням став «відкритий урок», який провела для журі Валентина Олександрівна з учнями 4-го класу однієї зі шкіл Полтави. Цей урок засвідчив, що педагогічний досвід і майстерність учительки ефективні, цікаві і результативні. Члени журі одноголосно визнали В.О. Душенко переможцем конкурсу «Учитель року» у номінації «початкові класи». В області такого успіху ще ніхто не досягав. Не дивно, що вже кілька років вона входить до складу журі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Багаторічна копітка і наполеглива праця відшліфувала її професіоналізм і стала наріжним каменем до визнання педагогічної майстерності та вагомих здобутків на педагогічній ниві: Указом Президента України Валентині Олександрівні Душенко присвоєно почесне звання «Заслужений учитель України».

Понад десять років вона працює у Миколаївській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті № 7. Творчо і захоплено веде вчителька своїх школяриків у чарівний світ знань. Цю милу, розумну, добру і щиру жінку люблять учні і поважають колеги. Вона вміє знайти індивідуальний підхід до кожного зі своїх вихованців, відкрити в них приховані скарби духовного світу, вселити віру у власні сили, впевненість у собі.

Диференціація навчання, впровадження інноваційних методів, високий науковий рівень викладання з урахуванням вікових особливостей учнів, відповідність методологічним і дидактичним вимогам, нестандартність і різноманітність форм навчання – це робить кожний урок учительки довершеним зразком педагогічного мистецтва.

Ні у кого не викликає сумніву, що Валентина Олександрівна Душенко – вчитель з новим педагогічним мисленням, митець своєї справи. Учні для неї – друзі і колеги по створенню класної спільноти, де навчають бути щасливим кожного дня з дитячою безпосередністю і щирістю, вони – майбутнє, на яке вчителька так завзято працює сьогодні. Ось така чудова квітка зросла на славній освітянській ниві Миколаївщини.

Тетяна ВОЛОШИНА
НА ЗНІМКУ: В.О. Душенко, заслужений учитель України обласної школи-інтернату №7.

Сообщение:

*

НОВОСТИ