Реорганізація шкіл-інтернатів таки відбудеться

Официально

  30 Июн , 2011

Ще перед початком роботи V сесії обласної ради шостого скликання стало зрозумілим, яке питання порядку денного викликає найбільший резонанс та найтриваліше обговорення – про це нагадали кілька десятків пікетувальників з плакатами, які вимагали від депутатів утриматись від рішення про реорганізацію миколаївських загальноосвітніх шкіл-інтернатів №1 та №6. Прикметно, що серед запропонованих до розгляду депутатами п’ятдесяти питань можливе злиття шкіл-інтернатів значилося останнім.

Та, зрештою, по порядку. Спочатку голова облдержадміністрації Микола Круглов та голова обласної ради Ігор Дятлов виконали приємну місію, поздоровивши декількох депутатів обласної ради з ювілеями, що припали на міжсесійний період. Квіти та вітання колег отримали Віссаріон Кім, Олександр Смирнов та Ярослав Індиков. А ось серед кількох подяк обласної ради, які оголосив Ігор Дятлов, напевне, найбільшу цікавість викликало вручення почесної грамоти лейтенантові міліції Катерині Федоровській. Тендітна з виду дівчина на останньому чемпіонаті світу з кікбоксингу зробила вагомий внесок у перемогу національної збірної, виборовши одну срібну та дві бронзові нагороди.

Затвердивши порядок денний та обравши лічильну комісію і секретаріат, депутати обласної ради розпочали роботу сесії зі звіту голови постійної комісії з питань регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва Олександра Зубка.

– За порівняно короткий термін, сім місяців, – розповів О. Зубко, – комісія розглянула близько ста п’ятдесяти питань, двадцять робочих групи виїздили до різних куточків області, аби на місті розв’язати нагальні проблеми. Особлива увага приділялася ефективному управлінню комунальними підприємствами. Справа в тому, що з двадцяти таких підприємств більше половини працюють збитково, решта не відповідають вимогам щодо рівня своєї прибутковості.

Торкнувшись роботи мережі аптек КП «Фармація», Олександр Зубко відзначив, що ціни на лікарські препарати тут вищі на 10-12%, ніж у комерційних аптеках. Практично на кожній із минулих сесій виносилося питання неефективності роботи тої чи іншої аптеки, дуже часто вони закривались. Зараз зрозуміло, що такі кроки були передчасними, чимало закладів можна було зберегти. Зміна керівництва комунальним підприємством певні позитивні наслідки дала, але остаточні висновки можна буде робити після більш тривалого періоду роботи.

– Скільки суперечок точилося навколо продажу так званої фармакологічної фабрики, – зауважив голова облдержадміністрації Микола Круглов, аналізуючи роботу комунальних підприємств. – Тяжко, зі скрипом, з четвертої спроби продали. А давайте запитаємо: чи випускались там лікарські препарати? Ніколи і нічого, з моменту введення в дію, фармакологічна фабрика не випускала. Їх там випускати не можна було навіть з огляду на санітарні вимоги.

– Хотілося б детальніше зупинитись на такому підприємстві, як пансіонат «Миколаїв», – продовжив Олександр Зубко. – Враження від відвідин, чесно кажучи, гнітюче. Всі запевнення керівництва, що пансіонат буде працювати прибутково, так і залишилися голослівними. Минулого року «Миколаїв» заробив 17 тис. гривень. Це дуже мало, за найскромнішими підрахунками ця цифра має становити 300-400 тис. гривень.

Далі депутати обласної ради затвердили обласну Програму із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території Миколаївської області неякісних (субстандартних), фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів на 2011-2015 роки. Начальник державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Миколаївській області Ніна Славко повідомила, що Програма передбачає об’єднання зусиль інспекції та всіх силових структур – управління з боротьби із незаконним обігом наркотиків, податкової інспекції, Служби безпеки України тощо. Програма має велике значення, наголосила Ніна Славко, бо лише за минулий рік в аптечному обігу було виявлено 57 найменувань незареєстрованих лікарських препаратів, 179 серій 162-х найменувань субстандартних та три серії двох найменувань фальсифікованих препаратів. І треба відзначити, що така кількість порушень виявляється за умов обов’язкового попередження про перевірку за десятиденний термін.

– Наша інспекція вже клопоталася про скасування норм обов’язкового попередження про перевірку. І ви, депутати обласної ради, вже зверталися з відповідною пропозицією до Верховної Ради. На жаль, поки що безрезультатно, хоча це питання слухалося у парламенті. Просимо ще раз звернутися до Верховної Ради.

Відповідаючи на запитання депутата Ігоря Овдієнка про покарання порушників законодавства, Ніна Славко повідомила, що передбачається адміністративна відповідальність – тобто штрафні санкції. Приміром, минулого року суб’єктам господарювання було нараховано 16 тис. гривень штрафів, а вже у поточному – 11,6 тис. гривень. В окремих випадках вилучаються ліцензії.

Начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Сергій Літвак представив депутатам Програму охорони довкілля та раціонального природокористування Миколаївської області на 2011-2015 роки та Цільову програму розвитку екологічної мережі на період до 2015 року. До речі, затвердження першої дозволить стовідсотково зменшити кількість непридатних для використання засобів захисту рослин на території нашої області, що вже давно стали болючою проблемою.

На пропозицію начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольги Сивопляс депутати обласної ради затвердили зміни до обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина». Зміни зумовлені складною ситуацією, що склалася в області у забезпеченні дітей та дітей-інвалідів протезними виробами. Потреба Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства в коштах на 2011 рік для виготовлення технічних засобів реабілітації становить більше 30 млн. гривень. Але, у зв’язку зі складнощами фінансування програми на державному рівні, загальна сума укладених угод між ПО «Укрпротез» та Миколаївським підприємством на виготовлення протезно-ортопедичних виробів та ортопедичного взуття за індивідуальним замовленням на цей рік становить лише 3,3 млн. гривень, що майже вдесятеро менше необхідної суми.

Тому депутати обласної ради без жодних вагань виділили на потреби дітей та дітей-інвалідів у ортезах на грудний, поперековий та крижовий відділи хребта 206 тис. гривень, що дозволить виготовити 120 ортезів.

Грошове забезпечення у сумі 70 тис. гривень отримала обласна премія імені Федора Іванова – Героя України за номінацією «Кращий механізатор Миколаївщини». Зазнав змін і склад обласної конкурсної комісії з питань преміювання кращих механізаторів Миколаївщини.

Варто відзначити, що не всі винесені на розгляд сесії питання отримали одностайну підтримку народних обранців. Так, окремі представники фракції комуністів не погодились із припинененням діяльності дитячо-юнацької спортивної школи для дітей-сиріт: їх не переконали всі запевнення начальника управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Олександра Садовського, що має місце звичайнісінька реорганізація, адже зберігається повністю і тренерський склад, і кількість відвідувачів спортивних секцій.
Восьмеро депутатів утримались від надання згоди на передачу 8215 гектарів мисливських угідь ТОВ «Семенівське мисливсько-рибальське господарство» Арбузинського району.

Несподівано багато виникло суперечок і щодо припинення юридичної особи – Первомайського спеціального дитячого будинку для розумово відсталих дітей. Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко повідомив, що сьогодні у закладі утримуються 15 дітей, у той час, як працівників аж 54. Щороку з обласного бюджету на утримання закладу виділяється 2 млн. гривень. Усі діти будуть переведені до профільного інтернату, працівники працевлаштовані, а дитячий будинок реформовано у дошкільний навчальний заклад.

Також намагався преконати колег не клопотатись про вилучення ліцензії на розробку Новоселівського родовища облицювальних гранітів – корисних копалин державного значення – у ТОВ «Нівен» головний «порушник» спокою на сесії, депутат обласної ради Микола Дзарданов. Утім, його аргументи не подіяли, адже, за інформацією Новоселівської сільської ради, укладена угода про соціальне партнерство не виконується, кошти від ТОВ «Нівен» не надходять.

Також депутати розглянули ряд інших важливих питань та ухвалили відповідні рішення.
І наостанок – про реорганізацію шкіл-інтернатів №1 та №6. Чому не задоволені батьки вихованців школи-інтернату №1 рішенням про злиття? Аргументів декілька. По-перше, в шостому інтернаті виховуються діти, які абсолютно позбавлені слуху, а у першому – частково. Тому спільне навчання, на думку батьків, позначиться на розвиткові їхніх дітей. По-друге, важко возити дітей аж у Корабельний район.

Батьків зрозуміти легко, важко ламати звичний уклад життя. Але ж треба враховувати також, що школа-інтернат №1 розташована у приміщеннях, які не відповідають багатьом вимогам. Хоча б з огляду на те, що вони знаходяться по різні боки інтенсивної автомагістралі. З іншого боку, у шостому інтернаті триває ремонт, усі необхідні для навчання та проживання приміщення доводяться до європейських стандартів. Для кращого підвозу учнів буде куплений додатково ще один автобус. Весь без винятку викладацький склад також перейде разом із дітьми до шостого інтернату. До того ж у реорганізованому закладі діти отримуватимуть повну середню освіту.
Тому після тривалої дискусії з батьками учнів школи-інтернату №1, яких запросили до сесійної зали, врахувавши всі за і проти, депутати обласної ради таки проголосували за реорганізацію.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ