Школа-красуня для ольшанців

Новости

  2 Июн , 2011

Тривала експлуатація Ольшанської загальноосвітньої школи, за відсутності достатнього фінансування ремонтних робіт, уже давно ускладнила можливість її повноцінного, більше того – нормального функціонування. Вирок експертної комісії у 2006 році про аварійність школи не став несподіванкою, на такий закономірний фінал уже очікували. Тому досить швидко, а саме 2 березня 2007 року Миколаївська районна рада і Миколаївська райдержадміністрація з одного боку та ВАТ «ЮГцемент» – з іншого уклали угоду про соціальне партнерство. Нею була передбачена реконструкція дошкільного навчального закладу «Струмок» у загальноосвітню школу. Власне, реконструкцією весь комплекс відновлювальних робіт, який чекав на будівельників, назвати важко: від непрацюючого на той час садка залишилися практично голі стіни.

За укладеною угодою ВАТ «ЮГцемент» зобов’язалося виділити на реконструкцію 600 тисяч євро. Але ця сума не стала остаточною: в зв’язку із стрімким здороженням будівельних матеріалів та підвищенням вартості виконання робіт ВАТ «ЮГцемент» у жовтні минулого року додатково виділило ще 2,4 млн. гривень.

І ось минулого вівторка в Ольшанському відбулася довгоочікувана подія: підрядник ТОВ «Гаруда», а його на правах замовника визначило в якості виконавця ремонтних робіт ВАТ «ЮГцемент», здав першу чергу загальноосвітньої школи.

– Витрачені на ремонтні роботи майже сім мільйонів гривень, – зауважив під час вітальної промови голова облдержадміністрації Микола Круглов, – це виключно, за невеликим винятком, кошти інвестора. Тепер черга за державою. Під час свого візиту до Миколаєва Президент України Віктор Янукович відкликнувся на наше прохання і пообіцяв, що найближчим часом на закінчення другої черги надійдуть ще більше 9 мільйонів гривень. Це питання буде остаточно розв’язане вже у червні, на спеціальному засіданні Кабінету Міністрів.

Із приємною подією мешканців Ольшанського, вчителів, учнів та батьків також привітали голова обласної ради Ігор Дятлов, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, голова Миколаївської райдержадміністрації Юрій Серебряков, генеральний директор ТОВ «Гаруда» Олександр Будяков, генеральний директор ВАТ «ЮГцемент» Федір Петренко, генеральний директор компанії «Дікергоф-Україна» Паоло Зелано та інші запрошені на святковий захід.

Прикметно, що темпи робіт планується витримувати на високому рівні, принаймні так пообіцяв Микола Круглов і запевнив, що другу чергу здадуть уже нинішнього року.
– Не маю щонайменшого сумніву, що незабаром ми будемо відкривати нові спортивний зал, майстерні, актовий зал, їдальню, бібліотеку, додаткові класи, – сказав голова облдержадміністрації. – Повністю буде впорядковано територію. І учні ще будуть пишатись і своїм селищем, і рідною школою. Щастя, здоров’я і, головне, успіхів у навчанні!

Варто зазначити, що не тільки сяючі свіжою фарбою приміщення школи мають бути предметом гордощів. Найбільша несподіванка полягає у застосованих тут енергозберігальних технологіях. Як розповів Валерій Мельніченко, енергозберігання стало можливим завдяки накопиченню вночі дешевої електроенергії. Така котельня поки що єдина в Миколаївській області, але за ними майбутнє, зазначив начальник управління освіти і науки.

Ольшанська загальноосвітня школа вже п’ятий за рахунком освітянський заклад, який цього року відкриває двері до новеньких приміщень, розпочинаючи для себе новий відлік часу. І абсолютно точно, що не останній. Великою мірою завдяки тому, що 2011 рік оголошений в Україні роком освіти. До такого спільного висновку прийшли учасники урочистостей.

Петро ІЛЬЇН
Фото автора

Миколаївський район

Комментарии:

  1. Генрих:

    Как только что-то хорошее мы тут-как-тут, а от плохого держимся подальше…

Сообщение:

*

НОВОСТИ