Суспільство рівних серед рівних

Новости, Общество

  2 Июн , 2011

Уперше за майже 16-літню історію членства у Раді Європи з травня по листопад цього року Україна головуватиме в Комітеті міністрів Ради Європи. Офіційна передача повноважень нашій країні від Туреччини, яка очолювала керівний орган Ради до цього часу, відбулася 11 травня у Стамбулі. Там же були названі й пріоритетні напрямки діяльності України на період керівництва в РЄ. Ними, поряд із виконанням рішень Європейського суду з прав людини, удосконаленням системи місцевого самоврядування, стали захист прав дитини та прав людей з обмеженими можливостями. І для виконання останнього вже були здійснені перші кроки. Зокрема 30-31 травня в Одесі відбулася Європейська конференція з питань виконання Україною положень Плану дій Ради Європи щодо забезпечення прав та повної участі людей з обмеженими можливостями у житті суспільства, розрахованого на період з 2006-го по 2015-й роки. Завітали учасники конференції й до Миколаєва.

Насамперед представників європейської спільноти запросили на зустріч із місцевою владою. Вітали гостей та знайомили з роботою органів місцевого самоврядування відносно забезпечення рівних можливостей для людей з особливими потребами перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, віце-губернатор області В’ячеслав Рукоманов, начальник головного управління праці та соціального захисту населення Ольга Сивопляс та голова громадської ради при ОДА, директор Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів Галина Тазарачева.

– Перш за все мені б хотілося виразити вам свою професійну повагу, схиляючись перед тією серйозною роботою, місією, яку ви виконуєте по життю, займаючись дітьми з обмеженими фізичними можливостями, – сказав, звертаючись до європейських гостей, В’ячеслав Рукоманов і відразу вибачився за відсутність на зустрічі перших осіб області, які перебувають у відрядженнях, але передав і від голови обласної ради Ігоря Дятлова, і від голови облдержадміністрації Миколи Круглова найкращі побажання плідної співпраці та реалізації всіх професійних планів. – Сподіваюся, вибір місця проведення конференції – Одеса і сусідній із нею Миколаїв – не випадковий, – продовжив він. – У нас дуже серйозні спеціалісти займаються цією темою і, думаю, зустрічаючись із ними, ви матимете можливість у цьому переконатись і отримати позитивний досвід, який, можливо, використаєте у роботі на своїй батьківщині, – висловив надію В’ячеслав Рукоманов і наголосив, що наразі розвиток будь-якого регіону визначається не лише високими економічними показниками, але насамперед роботою, яка здійснюється для розв’язання соціальних проблем і покращення життя людей.

– Ставлення до людей з обмеженими можливостями показує цивілізованість суспільства, – додав перший заступник голови облради Володимир Пащенко. – Ми у своїх програмах приділяємо велику увагу людям з особливими потребами. Таких програм на теренах Миколаївщини діє декілька, основна з них – «Турбота». У нас узяті під контроль проблеми людей-інвалідів, зокрема, їх працевлаштування, лікування тощо.

Як розповів гендиректор Генерального Директорату соціальної єдності Ради Європи Олександр Владиченко, учасниками форуму в Одесі стали 30 країн із 47-ми держав-членів РЄ. Метою зустрічі було підведення своєрідних проміжних підсумків виконання Плану дій Ради Європи щодо забезпечення прав людей-інвалідів, розрахованого на 10 років, адже перша половина цього терміну вже минула. І, як зауважили всі учасники конференції, життя людей з особливими потребами за цей час справді покращилось, проте залишилось ще чимало питань, над якими необхідно працювати. Зокрема це питання про права дітей-інвалідів, адже їм завжди необхідна особлива турбота, а також про участь людей з обмеженими можливостями у політичному та суспільному житті будь-якої країни та світу.

Після зустрічі з представниками місцевої влади члени європейської делегації відвідали Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів, зокрема, два його структурних підрозділи: Центр дитячої ортопедії та реабілітації, розташований по вул. Нікольській, та Центр ранньої соціальної реабілітації «Надія», що на вул. Дзержинського.

Нагадаємо, що Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів є однією з провідних установ соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Створений у 1994 році як обласний Реабілітаційний центр для дітей-інвалідів він у 2002-му отримав статус державного. Сьогодні це спеціалізована багатопрофільна навчально-виховна реабілітаційна установа, яка здійснює заходи, спрямовані на розвиток дитини-інваліда та коригування порушень її розвитку, забезпечення соціальної адаптації та реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю. У 2010 році якісні соціальні послуги у державному комплексі отримало 724 дитини, а поточного року спеціалісти комплексу вже надали допомогу 478 дітям-інвалідам.

Відвідуючи один із структурних підрозділів комплексу – Центр дитячої ортопедії та реабілітації – члени міжнародної делегації (а серед них представники Болгарії, Росії, Німеччини, Нідерландів) оглянули виробничий відділ та ортопедичні майстерні, оснащені сучасним німецьким обладнанням, реабілітаційний відділ, який забезпечує фізичну та соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, а також пансіонат для дітей-інвалідів, розрахований на одночасне проживання 20 дітей. Основне, на чому робили акцент фахівці центру, це відповідність реабілітаційних програм потребам і особливостям дитини, її схильностям і талантам. Головним завдання центру є зробити так, щоб діти не відчували себе вигнанцями суспільства, а тому необхідно працювати не лише над соціальною адаптацією дітей-інвалідів, але й над зміною ставлення суспільства до таких дітей.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ