У Радсаді знову ластівки співали

Культура, Новости

  11 Июн , 2011

4, 5 червня у селі Радсад Миколаївського району відбулися заключні заходи обласного фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Перші ластівки».

15 років у Миколаївській області проходить фестиваль дитячої творчості «Перші ластівки», заснований на початку 90-х років минулого століття обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи. Попри важкі фінансові умови, певні політичні та економічні уклади у нашій країні, мистецький форум жив, працював та розвивався. За ці роки в ньому взяли участь понад 5000 учасників віком від 6 до 16 років.

І, мабуть, випала фестивалю щаслива доля, адже на його шляху траплялися лише хороші та вірні друзі. А ними всі ці 15 років є управління культури та управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації, ВАТ «Радсад» (голова правління Віталій Бабинін).

Щорічно на фестиваль приїжджає нове покоління юних артистів, відкриваються нові перлини, нові таланти, у багатьох дітей це перший серйозний вихід на велику сцену, тому назва у фестивалю відповідна – «Перші ластівки».

Ось і в цьому році на завершальні заходи, а проходить фестиваль у два тури: 1-й відбірковий на рівні районів, 2-й заключний у селі Радсад Миколаївського району, прибули представники з 17 районів області. У конкурсній програмі взяли участь 43 учасники.
4 червня проходила конкурсна програма, в якій виступили переможці 1-го туру фестивалю, що відбувався протягом квітня-травня цього року.

Конкурсну програму оцінювало професійне журі у складі: голова журі – директор обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова; начальник управління культури обласної державної адміністрації Світлана Гладун; завідувач сектора управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації Людмила Чеканова; викладач Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс; заступник директора обласного центру народної творчості Світлана Бабуріна; художній керівник обласного центру народної творчості, автор проекту Ріта Корольова.

І, звичайно, саме цим людям було найважче, адже учасники – всі сильні, кожна виставлена оцінка мала бути об’єктивною. Журі повинне привести максимум переконливих фактів для того, щоб керівник погодився з тією чи іншою оцінкою. А за цим – радість одних і переживання інших. А врешті-решт – високий результат проведеної роботи.

5 червня проходила церемонія нагородження та гала-концерт за участю переможців та запрошеного колективу з Обласного Палацу культури – зразкового ансамблю танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва). У заході взяли участь начальник управління культури обласної державної адміністрації Світлана Гладун, депутат обласної ради Наталія Баштова, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді ОДА Микола Смоквина, перший заступник голови Миколаївської райдержадміністрації Тетяна Іларіонова, голова правління ВАТ «Радсад» Віталій Бабинін, Герой України Микола Бялик.

Вони привітали учасників, вручили їм подяки та сувенірні футболки з емблемою фестивалю, а переможці отримали дипломи та цінні подарунки.
І місце на фестивалі у 1-й віковій категорії зайняла в номінації «розмовний жанр» Анастасія Кротова з міста Баштанки.

У 2-й віковій категорії І місце отримали в номінації «вокал» – Катерина Сєвєрова з м. Вознесенська та Микола Білий з Кривоозерського району.
У номінації «розмовний жанр» І місце виборола Ангеліна Беспалова з Жовтневого району.

У 3-й віковій категорії І місце посіли у номінації «вокал» – Олександра Малашевич з Первомайського району та Діана Мороховець з Арбузинщини; у номінації «розмовний жанр» – І місце здобув Микола Дорошенко з Новобузького району.

Наймолодша учасниця фестивалю, за традицією, була заохочена призом від управління у справах сім’ї та молоді. Це – Іванна Стефанчишина з Новоодеського району.
А кращі учасники фестивалю були удостоєні спецпризів. Від голови правління ВАТ «Радсад» Віталія Бабиніна приз отримала Олександра Малашевич з Первомайщини, а від Героя України Миколи Бялика – Микола Білий з Кривоозерщини.

Наповнені енергією, доброзичливістю, гостинністю господарів, чарівною природою радсадівської землі та запашних квітучих садів, діти та дорослі роз’їхалися по домівках, а господар, проводжаючи, запросив їх наступного року знову завітати до Радсада.

Організатори фестивалю доклали максимум зусиль, аби дітям було цікаво, щоб вони запам’ятали своє дитинство яскравим, веселим та змістовним, натомість отримали їх посмішки, щастя і радість, вдячність керівників та батьків.

Ріта КОРОЛЬОВА, художній керівник обласного центру народної творчості та КОР

Сообщение:

*

НОВОСТИ