Величальна Прибузькому народному ансамблю пісні і танцю

Культура, Новости

  4 Июн , 2011

Днями відзначив свій ювілей Прибузький народний ансамбль пісні і танцю.

Йому виповнилося 40 років. Створений у 70ті роки на теренах Радянського Союзу як народний хор на базі Миколаївського обласного Будинку народної творчості, він протягом десятиліть у різні економічні та політичні часи зумів зберегти самобутність, домігся високого професійного рівня, філігранної відточеності та чистоти звучання, розширив жанрову палітру ансамблю, збагатив репертуар високохудожніми творами, обробками пісень.

Нині це славнозвісний не лише в області, а й далеко за її межами колектив.

Ініціатором та організатором цього прекрасного заходу став обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи (директор – Наталія Анатоліївна Баштова), за підтримки управління культури облдержадміністрації та Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

Звучать позивні свята – «Мелодія козацького маршу», відкривається завіса, звучить фрагмент вокально-хореографічної композиції «Величальна».

У залі проходить хвиля оплесків – це прихильники творчості колективу, колишні учасники вітають ювілярів, які в піснях прославляють свій рідний край, складають величальну не лише українській народній культурі, а й своїй самобутній творчості.

Кожен виступ колективу – це чудове захоплююче дійство, в якому зблискують перлини пісенно-музичного та хореографічного фольклору півдня України, зокрема Миколаївщини.

Пісні, танці, хороводи, обряди, побутові сценки й композиції відображають глибоку історію, хліборобську долю народу, його багатий духовний світ, прагнення свободи, відчуття краси.

Прибузький народний ансамбль презентував українську народну творчість, пісенне мистецтво на різноманітних фестивалях та конкурсах в Україні. Його творчість із захопленням сприймали за кордоном: в Індії та Франції, Ірландії та Туреччині, Польщі, Греції та Болгарії, країнах колишнього Радянського Союзу.

І де б не побував колектив, скрізь він отримував високі нагороди. А головне – визнання шанувальників та високу оцінку спеціалістів. Та, незважаючи на це, з гастролей учасники ансамблю завжди з нетерпінням поверталися додому, на свою Батьківщину, на рідну землю. Тому одне із поважніших місць у репертуарі колективу займає твір «Земле моя» на слова і музику Володимира Ніцака.

І коли на ювілейному концерті прозвучала ця пісня, зал вибухнув бурхливими оплесками. А ведучі запросили на сцену гостей, що завітали на свято: заступника начальника управління культури, заслуженого працівника культури України Тетяну Іваницьку, яка вручила грамоти управління культури кращим учасникам колективу; депутата обласної ради, заслужену артистку України Наталію Баштову, з вуст якої прозвучали слова вдячності на адресу керівника, адже багато років вона присвятила колективу: «Дорогі мої, я від щирого серця дарую своєму рідному колективу, кафедрі народного співу Коледжу культури і мистецтв комп’ютер та презентаційні буклети, щоб про творчість ансамблю було відомо всім: і в Україні, і за кордоном. Користуйтеся всім цим задля процвітання нашої держави». А затим у її виконанні прозвучала українська народна пісня «Біла береза». Щирі вітання звучали й від депутата обласної ради Фелікса Ольшевського, який подарував колективу музичний центр, депутата обласної ради Таміли Бугаєнко, директора Миколаївського коледжу культури і мистецтв Віктора Соловйова та від багатьох інших гостей.

Усі вони із щирими словами зверталися до керівника колективу, учасників. А далі одна пісня змінювала іншу, адже дуже грамотно і професійно керівник підійшов до програми концерту, тим самим зумів показати не лише багатий репертуар ансамблю, а й майстерність співаків.

А репертуар у колективу справді різноплановий та дуже багатий. До його складу входять твори різноманітного характеру. Співакам вдається донести до слухачів звукотембральний характер виконуваних творів; перенести слухача в певну ситуацію, в ту чи іншу епоху, відтворити дух та образи всього того, що відбувається на сцені, викликати емоції.

Для багатьох колективів Миколаївщини творчість Прибузького ансамблю пісні і танцю є зразком. Багато колишніх випускників, які були присутні у залі, самі працюють та ведуть колективи, стараються бути схожими на свого наставника.

А такі, як народний фольклорний ансамбль «Вербиченька» та народний хор «Горицвіт» Новоодеського районного Будинку культури, поздоровили ювілярів на сцені.

За сухими фактами і цифрами, що звучали зі сцени, – долі багатьох людей, які творили історію колективу, які протягом десятків років присвячували своє життя служінню прекрасному – народній культурі, пісні, танцю.

Лине задушевна мелодія, звучить пісня… Це, увібравши в себе духовну красу, силу, енергію свого народу, Прибузький народний ансамбль пісні і танцю своїм мистецтвом оспівує красу рідного краю: його квітучі сади, неозорі степи, хліборобську долю народу, звичаї українського козацтва, чию славу і традиції продовжують сьогоднішні покоління.

Беззмінним керівником ансамблю від першого дня і понині є заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса Анатолій Ілліч Затурян. Він звернувся до колективу, до присутніх у залі зі словами вдячності за підтримку, за соратництво, за повагу та любов до української народної пісні, побажав усім міцного здоров’я на многії, довгії літа.

Ріта КОРОЛЬОВА,
художній керівник ОЦНТ та КОР, режисер заходу
Фото Ірини КАЛІНІЧЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ