Врахували пропозиції президії

Официально

  25 Июн , 2011

Вчора відбулася V сесія обласної ради шостого скликання. В результаті кількагодинної роботи депутати обласної ради, з-поміж іншого, ухвалили внесення змін до обласного бюджету, затвердили Регіональну програму із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території нашої області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів. Також депутати внесли зміни до обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» та доповнили Програму економічного та соціального розвитку Миколаївської області на 2011-2014 роки «Миколаївщина-2014», затвердили список народних засідателів апеляційного суду Миколаївської області (про це читайте на 3-й стор.).

Детальний звіт із сесії читайте на сторінках наступного випуску «РП».
А напередодні, у четвер, відбулося засідання президії обласної ради, на якій, власне, і були остаточно узгоджені питання, що виносились на розсуд депутатів. Найбільших змін зазнав блок питань, які представив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко. Корективи зумовила затримка у поданні документів на розгляд комісій та президії, що сталася з вини працівників управління. Голова обласної ради Ігор Дятлов, до речі, вже не вперше, попросив Валерія Мельніченка представляти документи у визначені регламентом терміни. Тож більше десяти Статутів загальноосвітніх шкіл-інтернатів депутати затвердять іншим разом.

З певними порушеннями регламенту, але з більш поважних причин, члени президії вирішили винести на розгляд сесії питання участі Миколаївської обласної ради у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. З подробицями присутніх ознайомив перший заступник Вознесенського міського голови Віталій Луков. Він повідомив, що участь облради у конкурсі дозволить залучити на спорудження комбінату твердих побутових відходів у Вознесенському районі досить великі кошти із державного бюджету. Зокрема йдеться про суму у 900 тисяч гривень. Але спочатку треба виділити із обласного бюджету 300 тисяч гривень. Віталій Луков запевнив присутніх, що жодної копійки на потреби Вознесенська не використають, а підуть кошти виключно на закупівлю контейнерів-сміттєзбірників, які будуть встановлені у Вознесенському, Єланецькому, Братському, Доманівському, Врадіївському районах області.

Члени президії вирішили не виносити на розгляд сесії надання згоди щодо виставлення на аукціон спеціального дозволу на користування надрами – родовищем підземних мінерально-столових вод у Кривому Озері. Водночас учасники засідання таки вирішили заслухати на сесії виконувача обов’язків директора ТОВ «Нівен» Юрія Кліменкова, чиє підприємство ще 2007 року, отримавши від обласної ради дозвіл на розробку Новоселівського родовища, так і не приступило до роботи. Внаслідок чого угода про соціальне партнерство абсолютно не виконувалась. На кількох постійних комісіях провідний геолог Південноукраїнської гідрогеологічної експедиції Роман Слиш пропонував дати, так би мовити, ТОВ «Нівен» ще один шанс. Але члени президії вирішили інакше, на їхню думку, часу, аби розпочати виробничу діяльність, у бізнесменів було вдосталь.

Із зацікавленням члени президії вислухали начальника державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Миколаївській області Ніну Славко. І поставили цілком резонне запитання: наскільки розповсюдженим в аптеках є фальсифікат та скільки справ за результатами перевірок вдалося довести до суду? Як стало зрозумілим зі слів Ніни Славко, в обігу знаходиться біля 40% фальсифікованих препаратів, а минулого року вдалося через судове засідання анулювати… одну ліцензію.

– Чесно кажучи, – зауважив голова обласної ради Ігор Дятлов, – я здивований, що бодай одна справа потрапила до суду. За існуючих норм завчасного попередження про перевірку, довести справу до логічного завершення практично неможливо. І скільки ми вже билися над цими нормами, в тому числі зверталися із відповідними пропозиціями до Верховної Ради, – все марно. Тому давайте спробуємо якось вплинути на ситуацію через наші фракції у парламенті. Можливо, таким чином ми врешті-решт приберемо ці норми завчасного попередження.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ