Ігор Дятлов: «Нас ігнорують, ми ігноруємо…»

Официально

  23 Июл , 2011

Минулої середи відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Миколаївської обласної ради Ігорі Дятлові.

Під першим номером до порядку денного потрапив хід виконання рішення Координаційної ради від 21 квітня «Про співрацю органів місцевого самоврядування та місцевих підрозділів ПАТ «Миколаївобленерго» у питаннях відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів». І цілком закономірно. Як зауважив голова Казанківської районної ради Василь Кузін, питань щодо роботи енергетиків – безліч. Але довелося членам Координаційної ради їх відкласти – генеральний директор ПАТ «Миколаївобленерго» Юрій Антощенко та технічний директор Артур Старих початку роботи засідання, яке, щоправда, розпочалося з об’єктивних причин із запізненням, не дочекалися.

– Якщо «Обленерго» буде ігнорувати наші пропозиції, ми теж, у свою чергу, будемо відповідно ставитись до їхніх вимог, – зауважив голова обласної ради. – Звертайтесь, я буду сприяти нормальному діалогу між галузевими структурами енергетиків і органів місцевого самоврядування.

А діалог – потрібний. Приміром, тільки у Первомайському районі зареєстровано 246 точок без укладених договорів безоблікового зовнішнього вуличного освітлення.
Минулої сесії розглядалися недоліки в роботі директора Миколаївського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Відсутність повноцінного співробітництва з районами – такі претензії депутати обласної ради висловили Василю Федорончуку.

Загалом, програма доступного житла торкнулася лише двох районів області – Казанківського та Баштанського. В інших – вона тільки розробляється. Василь Федорончук повідомив головам районних рад, що ближчим часом, на сесіях районних рад, потрібно продовжити термін дії існуючих програм.

– Нещодавно ми передали на переобладнання під квартири приміщення врадіївської аптеки. Це – шість квартир, які незабаром отримають молоді сім’ї. Абсолютно тотожні будівлі, які, в принципі, не потрібні нашому комунальному підприємству «Фармація» (дуже великі площі. – Авт.), є і в інших районах області, – зауважив голова обласної ради. – Але одразу попереджаю, ці приміщення будемо передавати тим районам, які ставляться до роботи «Фармації» адекватно. Якщо не знаходиться місця аптечним пунктам «Фармації», приміром, у центральній лікарні, а такі випадки є, будемо шукати інші шляхи вирішення проблеми.

Як повідомив Василь Федорончук, зараз стоїть питання про створення єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Це дасть можливість упорядкувати чергу, означити конкретним сім’ям перспективи на отримання житла.

Начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Тетяна Лабарткава розповіла про нові вимоги антикорупційного законодавства. Це, насамперед, стосується Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення». Змін – багато. І керівники районних рад їх уважно вислухали. Перш за все, розширилося саме поняття корупційних дій. У новому законодавстві з’явилися нові суб’єкти відповідальності – це і директори комунальних підприємств, і керівники навчальних закладів, і навіть голови селищних і сільських рад.

– Притягнення до відповідальності за корупційні дії, – зазначила Тетяна Лабарткава, – передбачає адміністративний кодекс. А відтепер передбачена і карна відповідальність. Працівник органу місцевого самоврядування, у вчинках якого побачили ознаки корупційних діянь, підлягає негайному звільненню у триденний термін.

– Працюйте, проводьте навчання, роз’яснюйте людям, як треба уникнути таких проблем, – підсумував розмову Ігор Дятлов. І додав свої міркування стосовно законодавчих актів про доступ до публічної інформації:
– Я на місці окремих керівників районів оприлюднив би інформацію про свої прибутки. І не бачу в цьому проблеми: більше відкритості, менше проблемних питань.

Так склалося, що позаплановим стало питання подальшої боротьби із незаконним видобутком корисних копалин. До відома читачів, голови обласних рад України, занепокоєні ситуацією, звернулися до уряду з пропозицією видавати ліцензії на видобуток корисних копалин на рівні місцевих рад.

– Тільки таким чином удасться навести порядок, – підкреслив голова обласної ради Ігор Дятлов. – Міністерство охорони навколишнього середовища затверджує ліцензії, згоду на які ухвалює обласна рада. Затвердження триває від року до незрозуміло якого терміну. Свої родовища ми повинні використовувати самі.

Проблема із незаконним видобутком піску чи граніту – справа часу. Знайдеться час і для наведення ладу у цій сфері. Хоча, те, що сталося в Очаківському районі, взагалі перетнуло всі межі – пісок окремі бізнесмени вивозили прямо з пляжної території Чорноморської сільської ради.

– Чому дає дивіденди незаконний видобуток? Безконтрольність, абсолютне ігнорування вимог мешканців населених пунктів – ось у чому корінь зла, – наголосив Ігор Сергійович. – Хоча, справедливості ради, мушу зазначити, що мешканцям Баловного Новоодеського району все одно.

Голова обласної ради Ігор Дятлов пообіцяв, що ближчим часом, не обмежуючись задекларованими заходами, він особисто виїде на перевірку місць видобутку піску, щебню, глини тощо.
Практики виїзду до Баловного Новоодеського району, коли всі нелегальні розробники кар’єрів у буквальному смислі слова поховалися, більше не буде. Треба захоплювати їх зненацька – тоді буде і результат.

Йшлося на засіданні Координаційної ради і про створення веб-сайтів. Приміром, під час останніх відвідин Президента України Віктора Януковича Миколаївщини керівник Адміністрації Президента Ірина Акімова зробила лише одне зауваження: немає в Ітернеті сайтів райдержадміністрацій.
Їхнє створення – справа часу.

Петро ІЛЬЇН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ