Коли держава – єдина родина

Новости

  16 Июл , 2011

16 липня 1990 року Верховною Радою було проголошено Декларацію про державний суверенітет України, що стала початком відліку нового часу для нашої країни. Цим документом визначені основні політичні, економічні та соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, проголошені базові принципи Конституції, законодавства України, які є гарантією соборності та єдності держави.

Відтоді минув уже 21 рік. У п’ятницю, 15 липня, у приміщенні облдержадміністрації відбулося урочисте святкування цієї події. У ньому взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, міський голова Володимир Чайка. Активним жителям Миколаївщини цього дня вручили державні нагороди. Заступник президента ВАТ «Зелений Гай» Олександр Лівік отримав почесне звання «Заслужений працівник промисловості України», художник-скульптор, член Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України Інна Макушина була удостоєна звання «Заслужений художник України», а завідувача кафедри морського приладобудування Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Юрія Жукова було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Також учасники заходу стали свідками приєднання Миколаївської області до Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом». Він передбачає об’єднання рушників усіх областей в єдину рушникову доріжку. Вона буде презентована Президенту з нагоди 20-річчя незалежності України 24 серпня, а потім передана на зберігання до Києво-Печерської лаври.

Свою подорож цей рушник розпочав ще 29 серпня 2010 року з міста Святогірська Донецької області. Весь цей час його супроводжує ікона Святогірської Божої Матері.
18 областей уже мали можливість долучитися до створення цього символу єдності та братерства українського народу. Тепер він прибув і на нашу славетну землю. Миколаївськими майстринями народного мистецтва було вишито дивовижний рушник, який став справжньою окрасою свята. На білому тлі, що символізує чистоту, червоними нитками, які є символом життя, зображено родинне дерево. Напередодні заходу, а саме 14 липня, в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося його урочисте освячення.


  Анна НІКУЛІНА
  Фото Дмитра ЛАСКІНА

  НА ЗНІМКАХ: витвір миколаївських майстринь; рушник як символ єднання українського народу; ікона Святогірської Божої   Матері; Геннадій Ніколенко та Інна Макушина.

Сообщение:

*

НОВОСТИ