Новий навчальний рік: першокласників буде менше

Новости, Официально

  14 Июл , 2011

Одним із основних питань, що розглядалися під час засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, яке відбулося 12 липня, стала підготовка до нового навчального року. Окрім постійних членів комісії, до участі в обговоренні були запрошені заступник голови облдержадміністрації Наталя ІВАНЦОВА, перший заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО, депутат обласної ради Олена СИМОНЕНКО, представники управління капітального будівництва та управління освіти і науки облдержадміністрації.

Першим розглянули питання про доручення, надані V сесією шостого скликання, щодо збереження, подальшого використання або утилізації фільмофонду обласного комунального підприємства «Кіновідеопрокат». Як повідомив голова постійної комісії Микола Кравченко, напередодні засідання обласний науково-методичний центр подав до розгляду інформацію про кількість фільмів, що мають певну історичну цінність, і їх хронометраж. Комісія вирішила зберегти ряд хронікально-документальних фільмів (на воєнну тематику, про Чорнобиль, Миколаїв, письменника Миколу Вінграновського, українське козацтво, на тему СНІДу та боротьби з наркоманією, алкоголізмом) із метою їх подальшого переведення у цифровий формат. Усі інші фільми, які перебували на балансі даного комунального підприємства, були передані до Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи для подальшої утилізації. Зважаючи на те, що цифрування такої кількості фільмів обійдеться недешево, Володимир Пащенко порадив ретельніше підійти до їх відбору.

Далі постійна комісія обласної ради рекомендувала облдержадміністрації визначити точну кількість кіноплівок, які є придатними для переведення у цифровий формат, та розглянути можливість виділення коштів на їх цифрування або утилізацію, а управлінню культури ОДА спільно з обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи – провести порівняльний аналіз щодо наявності цих фільмів на цифрових носіях в обласній телерадіокомпанії, інших джерелах із метою визначення остаточного переліку фільмів для цифрування.

Найбільше уваги депутати приділили підготовці закладів освіти до нового навчального року. Начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Мельніченко повідомив, що цього року до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів області зараховано вже 8174 першокласники (90% від запланованого). Всього їх очікується 10108. На жаль, це менше, ніж у минулому навчальному році.

Торкнулися члени постійної комісії і не менш важливого питання організації харчування у школах. Тепер, за словами Валерія Мельніченка, учні не лише 1-4-х класів, а й 5-11-х будуть на 90% забезпечені безкоштовним харчуванням. І хоча вартість натуральної норми харчування (відповідно до постанови Кабінету Міністрів) становить 7,55 грн. на одного учня, у кожному районі сума, яка виділяється на це, різна. Тому Валерій Володимирович порадив керівникам районів збільшити видатки на забезпечення збалансованого харчування учнів.

У зв’язку зі зменшенням кількості учнів щороку зменшується і потреба регіону в педагогічних кадрах. На сьогодні по області є лише 233 вакансії для педагогічних працівників, а випускників набагато більше – 385 МНУ ім. В.О. Сухомлинського та 133 Новобузького педагогічного коледжу. Відкритим залишається і питання забезпечення молодих спеціалістів житлом.

Підготовка до нового навчального року не може обійтися без проведення ремонтних робіт у навчальних закладах. Жваве обговорення викликав повторний ремонт покрівлі Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №6. Минулого року дах будівлі був відремонтований, але неякісно. Наразі він знову потребує додаткового фінансування, попри те, що строк його експлуатації – 3 роки. Будівельники обіцяють виправити всі недоліки, і депутати сподіваються, що вихованці школи-інтернату будуть зустрічати 1 вересня під новим дахом.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ