Пам’ятаємо минуле, живемо теперішнім

Новости, Официально

  26 Июл , 2011

У п’ятницю, 22 липня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування під головуванням Олександра ЧЕБАНА (на фото).
Першим до порядку денного було внесено питання про включення об’єктів культурної спадщини до єдиного музейного комплексу «Партизанська іскра».

Цей пам’ятник героям підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра» та братська могила є невід’ємною частиною музейного комплексу під однойменною назвою. Проте на даний момент вони не перебувають на балансі обласного краєзнавчого музею. Це робить неможливим виділення коштів із обласного бюджету на їх утримання. Вирішення цього питання є свідченням шанобливого ставлення до подвигу героїв Великої Вітчизняної війни.

Заступник начальника управління культури облдержадміністрації Лариса Поддубна повідомила, що управління підтримує ініціативу щодо взяття даного об’єкта на баланс Миколаївського обласного краєзнавчого музею та його включення до єдиного музейного комплексу «Партизанська іскра». У своєму листі Кримківський сільський голова В. Кремповський також не заперечує із приводу того, щоб цей об’єкт був визнаний обласною комунальною власністю та включений до єдиного музейного комплексу. Але листа сільського голови недостатньо, необхідно, щоб вся громада долучилася до прийняття цього рішення під час сесії сільської ради. Про це сільського голову проінформують найближчим часом.

Далі члени постійної комісії розглянули звернення автора книги «Журналисты города святого Николая. История и судьбы» Валерія Бабича щодо її придбання. Книга присвячена історії миколаївської журналістики та розповідає про такі відомі газети, як «Южная правда», «Вечерний Николаев», «Николаевские новости», «Вестник Прибужья», «Щотижня», «Родной причал». Також тут вміщено близько 900 фотографій, які є важливими історичними документами. Окрім цього, в книзі зібрані нариси про зустрічі автора з відомими журналістами, які працювали в другій половині XX століття.

Валерій Бабич переконаний, що книга «Журналисты города святого Николая. История и судьбы» може гідно представляти нашу область на різноманітних конференціях, форумах, виставках.
У відповідь на це звернення постійна комісія запропонувала управлінню у справах преси та інформації ОДА під час проведення заходів, спрямованих на популяризацію книг вітчизняних авторів, сприяти участі в них видання Валерія Бабича, а також рекомендувала депутатам розглянути можливість придбання даної книги.

До членів постійної комісії звернувся голова Миколаївської обласної спілки Ветеранів-підводників та ВМФ ім. Героя Радянського Союзу адмірала флоту Володимира Чернавіна Василь Левшунов. Він порушив питання щодо фінансування даної організації із державного бюджету. Детально обговоривши цю ситуацію, депутати рекомендували спілці знайти порозуміння із головою обласної організації ветеранів Олександром Момотенком та ввійти до її складу. Враховуючи те, що Миколаївська обласна спілка Ветеранів-підводників та ВМФ ім. Героя Радянського Союзу адмірала флоту Володимира Чернавіна – це громадська організація, яких в області чимало, в фінансуванні з державного бюджету їй було відмовлено.

Порушили на засіданні й питання, пов’язане з проведенням конкурсу на заміщення вакантної посади редактора друкованого засобу масової інформації Миколаївської обласної ради «Рідне Прибужжя». Зокрема депутати внесли пропозиції щодо складу конкурсної комісії. Вони запропонували включити до неї голову комісії Олександра Чебана та члена комісії Михайла Воронцова.

Також члени постійної комісії працювали над вирішенням проблемами створення у районах благодійних організацій. Яскравим прикладом вирішення соціальних питань місцевої громади на сьогодні є діяльність «Семенівського добробуту» (Арбузинський район). Для обміну досвідом у с. Семенівка побували делегації із Казанківського, Вознесенського та Первомайського районів. Чотири райони (Братський, Миколаївський, Новоодеський та Очаківський) виносили дане питання на розгляд постійних комісій.

Тим, хто ще не долучився до цієї роботи, члени постійної комісії рекомендували активізуватися та розпочати створення благодійних організацій. Також депутати порадили терміново звернутися до керівників банківських установ із проханням переглянути ціни за обслуговування благодійних організацій та розробити для них стандартизовані форми послуг. В іншому випадку функціонування великої кількості благодійних організацій буде вигідне в першу чергу банкам, а не місцевим громадам.

Не залишили без уваги члени постійної комісії і питання про підтвердження олімпійської ліцензії миколаївського боксера Сергія Деревянченка. Згідно з вимогами Міжнародної асоціації любительського боксу, Федерація боксу України повинна була підтвердити її до 30 червня. Проте відповідь так і не надійшла. Тому депутати вирішили запропонувати голові обласної ради Ігорю Дятлову особисто звернутися до Федерації боксу.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ