Ремонт доріг: кошти надходять, робота кипить

Новости, Официально

  28 Июл , 2011

У вівторок, 26 липня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики (голова комісії – Володимир ФУКС).
Спершу депутати розглянули питання ефективного та своєчасного використання у 2011 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах. Начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області В’ячеслав Гетун повідомив, що рішенням обласної ради затверджені уточнений обсяг видатків та перелік об’єктів комунальної власності в населених пунктах. Їх капітальний ремонт цього року здійснюватиметься за рахунок коштів субвенції з державного бюджету загальною сумою – 32 млн. 500 тис. грн. Розпорядженням голови облдержадміністрації замовником визначено дану службу. Після отримання нею необхідної проектної документації були оголошені тендерні торги на об’єкти, вартість яких перевищує 300 тис. грн. Виконавці робіт по об’єктах вартістю до 300 тис. грн. визначалися шляхом порівняння цінових пропозицій, що дало можливість раніше розпочати ремонтні роботи.

На сьогодні із 17 об’єктів уже повністю виконані та оплачені роботи на 15. По 31 об’єкту (з вартістю капітального ремонту понад 300 тис. грн.), що фінансуються за рахунок субвенцій, була проведена процедура розкриття конкурсних торгів. В’ячеслав Миколайович запевнив, що освоєння коштів відбувається інтенсивно, а всі роботи по капітальному ремонту доріг будуть завершені в III кварталі поточного року. Також начальник Служби автомобільних доріг пообіцяв нарешті відремонтувати шляхопровід у смт Первомайське Жовтневого району.

Заслухавши інформацію, надану начальником Служби автомобільних доріг у Миколаївській області, члени постійної комісії порадили йому звернути увагу на виконання робіт з ремонту дорожнього покриття та завершити освоєння виділених коштів до настання зими.

Далі депутати розглянули звернення Снігурівської районної ради щодо передачі на баланс Служби автомобільних доріг понтонного мосту через річку Інгулець у с. Нововасилівка та автодороги по вулиці Леніна в с. Євгенівка Василівської сільської ради.

Першим до присутніх звернувся Василівський сільський голова Іван Гобокан. Він зазначив, що автодорогою по вулиці Леніна в с. Євгенівка вдень проходить близько 140 вантажівок. Також цією вулицею щоденно рухається транзитний пасажирський транспорт. Об’їзної дороги в селі немає, є можливість її збудувати, але на це необхідні кошти. Капітальний ремонт цієї автодороги востаннє проводився ще 2009 року. Снігурівська райдержадміністрація та районна рада неодноразово зверталися до Служби автомобільних доріг із проханням прийняти цей об’єкт на свій баланс.

У відповідь В’ячеслав Гетун зауважив, що дана автодорога є власністю сільської ради, тому її передача на баланс служби неможлива. А питання, пов’язане з її ремонтом, можна вирішити, необхідно лише виготовити та затвердити проектно-кошторисну документацію, а потім подати її на розгляд до облдержадміністрації.

Із подібним зверненням виступив і Нововасилівський сільський голова Олександр Коваленко. Він повідомив, що в комунальній власності цієї сільської ради – аж три мости. Один із них, а саме понтонний міст через річку Інгулець, сільська рада вирішила передати на баланс Служби автомобільних доріг, бо місцевий бюджет не дозволяє належним чином утримувати даний об’єкт, а ремонтувати його нікому. До того ж під’їзні шляхи до мосту уже знаходяться на балансі служби.

В результаті депутати запропонували районній та сільській владі організувати роботу зі встановлення необхідних забороняючих дорожніх знаків та розглянути питання щодо обмеження руху великовагових транспортних засобів через понтонний міст у с. Нововасилівка та по вулиці Леніна у с. Євгенівка. Також вони рекомендували облдержадміністрації вивчити питання стосовно передачі цих двох об’єктів на баланс Служби автомобільних доріг, а управлінню ДАІ УМВС України в Миколаївській області – організувати роботу щодо запровадження чергування на цих об’єктах з метою запобігання їх руйнації.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ