«Шахові надії»: дорога до визнання

Новости, Спорт

  12 Июл , 2011

Обклеєні вітальними телеграмами-блискавками стіни фойє обласного шахового клубу – звичайнісінька річ. Тут нікого не здивуєш гучними титулами переможців і призерів чемпіонатів світу та Європи. Великою мірою, думається, такі успіхи (напевне, виняткові, бо жоден дитячий вид спорту, який отримав у нашій області розвиток, подібними досягненнями навряд чи може похвалитись) стали можливими, окрім постійної копіткої та наполегливої роботи тренерів дитячо-юнацької спортивної школи, завдяки щорічному турнірові «Шахові надії». Адже тільки той, хто може пишатись власними результатами у підготовці достойної зміни, отримує право (і честь!) запрошувати до себе в гості найобдарованіших юних шахістів України. Вже вп’ятнадцяте, з 22 по 30 червня, цей турнір проходив у обласному шаховому клубі.

Навіть далеким від шахових захоплень людям прекрасно відомі імена таких гросмейстерів, олімпійських чемпіонів, як Руслан Пономарьов, Сергій Карякін, Захар Юхименко, Андрій Волокітін… Усі вони свого часу пройшли школу «Шахових надій». Можливо, і цьогорічний турнір допоможе у майбутньому запалити ще не одну зірку на шаховому небосхилі.

Приміром, є для цього все необхідне у восьмирічної миколаївки Уляни Колосан (тренер – Юлія Рахмангулова). Дівчинка досить потужно виступила у групі «Б» (турнір ділиться на дві групи: «А» і «Б». У першій змагаються діти до 10 та 12 років, але за бажанням можуть брати участь і молодші. У другій – до 8 років). До слова, Уля срібний призер чемпіонату України серед дівчаток свого віку, а восени вирушить до Болгарії на чемпіонат Європи. Так ось, Уляна Колосан у шостому турі оформила одноосібне лідерство, відібравши пальму першості у киянки Насті Хилик, і до закінчення турніру не втратила переваги. Погодьмось, з урахуванням того, що конкурувати із хлопчиками надзвичайно важко, а виступали вони разом, – прекрасний результат. Варто відзначити, що й інші призові місця у класичних шахах дісталися вихованцям миколаївської шахової школи – Борі Баранову та Сашкові Руденку.

Заслуговує на увагу і виступ у цій групі семирічного Єгора Соколова: хлопчик не спасував у компанії старших і виступив дуже пристойно. Єгор серед своїх ровесників, які висловили бажання змагатись у групі «А», звичайно, переміг, а в загальному заліку посів 22 місце серед 72 учасників, переважна частина яких старші за нього на чотири-шість років. У дитячому віці такий розрив дуже відчутний.

А от у турнірі «А», на жаль, перше місце дісталося киянину Леоніду Мальцеву, який провів турнір без жодної поразки. Зате друге та третє місця теж у наших юних земляків – Андрія Левицького та Володі Рилова. Загалом же, якщо порахувати по вікових категоріях, статевій належності та видах програми – окрім класичних шахів, діти змагалися ще у швидких та бліці – лідерство миколаївців беззаперечне: тридцять призових місць із шістдесяти можливих!

Залишається додати, що безпосередньо шахами для 113 учасників програма турніру не обмежилась. Хай і вундеркінди, але діти залишаються дітьми, окрім чорно-білої дошки, їм потрібні інші розваги. Тому залюбки змагалися в інтелектуальній «Своїй грі», аналогові телевізійної передачі, грали у футбол, їздили в Очаків на море, відвідали зоопарк та художній музей ім. В.В. Верещагіна. Таке насичене дозвілля, а також ласощі, подарунки та призи стали можливими завдяки спонсорській допомозі.

Тож назвемо імена меценатів: Валерій Атанасов (ТОВ «Парус»), Ігор Богданов (Універсальна база №1608), Євген Борисов (Казенний дослідно-проектний центр кораблебудування), Олександр Гринько (ВАТ «Альтус-Про»), Леонід Гіржов (Миколаївський шиноремонтний завод»), Володимир Каплинський (ТОВ «Перлина»), Денис Косий (ВАТ «Ківіт»), Микола Подольський (ТОВ «ПАНІ-Інтерфірма»), Олександр Скляр (фірма «Кредо»), Георгій Харченко (ВАТ «Миколаївмеблі»), Андрій Черепанов (компанія «Пасифік-Мерітайм»), Станіслав Шитюк (ПП «Шисхол»).

Петро ІЛЬЇН
Фото автора

НА ЗНІМКАХ: тривають запеклі баталії; і для таких дітлахів шахи – справа серйозна.

Сообщение:

*

НОВОСТИ