Штаб по збиранню врожаю повідомляє: є перший мільйон!

Новости

  12 Июл , 2011

Ця радісна подія могла б відбутися на кілька днів раніше. Хлібороби зробили все, що в їхніх силах, аби жнива провести організовано. Дощі та ураганні вітри, що прокотилися територією області, збили набрані темпи збирання врожаю. Але, як тільки розпогодилося, техніка знову вийшла в поле. Тепер комбайнери взялися до справи з подвійною енергією, щоб надолужити прогаяне. Заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Григорій Похилько з цього приводу відзначив цікавий факт. Область вийшла на такі темпи робіт, які дозволять закінчити жнива у найближчі 8-9 днів, – щодобово хліб збирають на площі понад 50 тис. гектарів.

Олена Піскун – виконувач обов’язків начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА, вона ж і заступник Віталія Травянка – начальника обласного штабу по збиранню врожаю, додала:
– Перший мільйон намолоченого зерна, – це, в першу чергу, заслуга самих хліборобів, багатьох з яких відзначив штаб Почесними винагородами. Вагомий внесок зробили жниварі господарств Баштанського, Новоодеського, Снігурівського, Жовтневого, Казанківського та інших районів області. Про цей здобуток штаб негайно повідомив перших керівників області – губернатора Миколу Круглова і голову обласної ради Ігоря Дятлова, які очікували на цю подію, бо теж вірили у наших хліборобів. І вони довели, що Миколаївщина, нарівні з Херсонською, Одеською областями, Автономною Республікою Крим, була і залишається житницею України. Я переконана, що радісна звістка про отримання другого мільйона відбудеться у найближчі дні.

З нею можна погодитись, бо справді в області є чимало господарств, здобутки яких можна прирівняти до кращих досягнень в Україні. Серед них, наприклад, ТОВ ім. Петровського Березанського району, де керівником є Олександр Римбалович. У цьому господарстві під перспективні сорти пшениці зайнято 8 тис. гектарів ріллі. Всі лани бездоганно доглянуті. Тому і не дивно, що тепер тут з кожного гектара отримують 30-центнерні врожаї. На щастя, таких прикладів можна навести немало.

За повідомленнями обласного штабу по збиранню врожаю – жнива у розпалі. Скажімо, в Єланецькому районі уже встигли зібрати 66% площ, зайнятих під зернові та зернобобові культури, у Новоодеському – 63,8%, Вознесенському – 60%, Очаківському – 56%.

Середня врожайність з кожного гектара у середньому по області становить – 26,7 ц. У окремих районах вона є ще вищою: у Веселинівському – 30,7 ц, у Єланецькому – 29,5 ц, у Врадіївському районі – 29,1 ц.
Вітаємо наших хліборобів і всіх, хто причетний до збирання врожаю, зі славною перемогою – отриманням першого мільйона тонн миколаївського хліба!

Йосип СТРУК

Сообщение:

*

НОВОСТИ