Тут чули шепіт кожної душі

Культура, Новости

  26 Июл , 2011

Репортаж нашого кореспондента Йосипа Струка з ІІІ Обласного авторського пісенно-літературного фестивалю «Перлини півдня», який об’єднав людей з обмеженими можливостями.
У чарівному садочку Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру збиралися люди. Чимало з них прийшли сюди, спираючись на палиці, декому допомогли приїхати на інвалідних візках, хтось недочуває, інший погано бачить, а той зовсім втратив зір… Усіх їх доля обділила здоров’ям, зате щедро обдарувала талантом, щирим серцем і неймовірно чуйною душею. Можливо, саме ці якості серця і душі спонукали їх взяти участь у ІІІ Обласному авторському пісенно-літературному фестивалі «Перлини півдня». Цей конкурс було започатковано у березні 2009 року. Серед ініціаторів створення була і ця миловидна жінка, яка тепер усіх щиро запрошує до зали. До неї посміхаються, її обіймають, з нею поводяться, як з рідною людиною. І не дивно, бо Галина Миколаївна Руденко не тільки офіційний голова обласної організації Союзу організацій інвалідів України, вона душа колективу, невтомний організатор і, як кажуть її підопічні, їхня мати Тереза.

Ведуча Ольга Кузьменко запрошує до слова дорогих гостей, які представляють місцеву владу та організації, що стали фундаторами і спонсорами фестивалю. Це представники обласної організації Союзу організацій інвалідів України, головного управління праці та соціального захисту населення, управління культури облдержадміністрації та Центральної міської бібліотеки ім. М. Кропивницького. Голова фракції Партії регіонів у обласній раді Микола Жук від щирого серця побажав учасникам фестивалю вдалих виступів, доброго настрою і оптимізму. Заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова привітала присутніх від імені губернатора області Миколи Круглова і особисто від себе. Вона зауважила, що у порівнянні з попередніми конкурсами зросла кількість талантів в області. І це свідчить про популярність фестивалю, метою якого є сприяння реабілітації та соціальній адаптації інвалідів засобами мистецтва, пошуку нових талантів та їх підтримці, забезпеченню рівних можливостей для інвалідів. А на Миколаївщині проживає 63,2 тис. таких людей. Турбота з боку суспільства закономірна, адже ніхто не застрахований від біди, і кожен з нас може опинитися на їхньому місці.

На адресу конкурсантів прозвучало багато теплих слів. А особливо приємним став момент вручення активістам і конкурсантам заслужених нагород. Грамоту Кабінету Міністрів отримала і наша знайома Галина Руденко. Знайшли своїх адресатів Подяка Кабінету Міністрів, Подяки голови облдержадміністрації Миколи Круглова, голови обласної ради Ігоря Дятлова, Миколаївського міського голови Володимира Чайки.

І ось журі, яке очолив відомий в Україні і Росії поет В’ячеслав Качурін, сповістило, що готове до роботи. Конкурс розпочався з виступу поета Івана Баклицького з Жовтневого району. Його ліричні поезії-сонети зал слухав на єдиному подиху. А тому і отримав дружні оплески. За ним візочком на сцену виїхала Алла Мініна. Вона працює продавцем у м. Вознесенську, але в Україні відома як поетеса. Алла видала дві книги поезій – «Сліди на снігу» та «Зірка надії». Вона читала вірші, а у багатьох слухачів на очах з’являлися сльози. Так проникливо і щиро звучало її слово. А ще неймовірно оптимістично: «Сквозь слезы нужно жизни улыбаться».

Ці слова ніби підтвердила ще одна сильна духом, красива і талановита конкурсантка Вікторія Стульник, яка прочитала вірш, присвячений мамі.
Оплесками зустріли глядачі лауреата минулого конкурсу поета і пісняра з Арбузинського району Анатолія Пагера.

Легенду про свою бабусю прочитала Любов Біла з Братського району. Бо саме вона навчила її вишивати рушники і серветки, плести лозою, займатися бісероплетінням, вирощувати квіти і багатьом іншим таємницям народного мистецтва. Любов Біла є членом телеклубу «Надвечір’я».

Веселі гуморески прочитав учитель з Нововолодимирівської ЗОШ Єланецького району Сергій Самарський, чим немало потішив публіку.
Були серед конкурсантів і зовсім юні обдарування. Як ось Костянтин Кучма – семикласник спеціалізованої школи мистецтв та прикладних ремесел «Академії учнівської творчості». Костя пише книги і поділився досвідом, як це йому вдається робити.

Ще під час проведення другого конкурсу учасникам було запропоновано написати слова і музику Гімну фестивалю «Перлини півдня». Зрозуміло, що написання такого твору потребує неабиякого таланту. Але майстри знайшлися. Під звуки гітари свій варіант Гімну виконала Людмила Мхітарян з Новоодеського району. Впевнено і життєствердно прозвучав Гімн у виконанні його автора Миколи Донченка з Єланецького району. Але журі за кращий Гімн фестивалю переможцем визнало Валентину Бирзул, яка своєю творчістю, образно кажучи, достукалася до серця кожного. До речі, саме в цей день Валентина відзначала свій день народження. Квітами та щирими словами її привітали всі учасники форуму.

Взагалі на конкурсі свою творчість представили так багато талановитих митців, що всіх назвати просто нереально. На адресу оргкомітету надійшло 50 заявок із 25 районних та міських організацій інвалідів області. Вони виступили у таких жанрах: авторська пісня, авторський поетичний твір, проза. І без перебільшення можна сказати, що кожен з них – творча особистість, справжній художник слова. Як висловилася одна з конкурсанток, тут чувся шепіт кожної душі. Турбота, уважне ставлення, розуміння відчувалися на кожному кроці: когось на сцену супроводжували під руку, комусь допомогли доспівати пісню, комусь утерли непрохані сльози, що з’явилися через хвилювання… Не могли втримати свої емоції не тільки виступаючі, але і присутні в залі. Ну, як тут не розчулитись, якщо на сцену виїжджає на візочку молода жіночка Ганна Миронюк і читає вірші, від яких тремтить душа. А ведуча зауважує, що Ганна за освітою журналіст, що вона займається спортивними танцями на візках… Скільки мужності і віри в життя!

Затамувавши подих слухали присутні власну оповідку відомої в області письменниці Любові Матвієнко з м. Новий Буг, у якій глибина життя і біль оголених почуттів, мудрість і радість, печаль і сльози…
Нелегко було членам журі визначитися з іменами переможців. Ними стали всі виступаючі, бо більшість з них отримали дипломи учасника фестивалю та грошові винагороди. Справедливо були розподілені місця і за номінаціями. А Гран-прі переможця і грошову премію розміром 1000 гривень вручено Аллі Мініній.

З радісними усмішками на обличчях залишали учасники фестивалю мистецький Храм на Адміральській. Прощальні помахи рук, повітряні цілунки. До побачення, свято! До нової зустрічі, фестиваль!

Йосип СТРУК
Фото Лариси АНДРЕЄВОЇ

НА ЗНІМКАХ: володар Гран-прі фестивалю Алла Мініна;  Анатолій Шабалін представляє авторську пісню «Лебеді»; квіти і щирі побажання отримала від друзів Валентина Бирзул, яка у свій день народження стала переможницею конкурсу в номінації на кращий Гімн фестивалю; заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова вручає подяку від губернатора Раїсі Шевцовій.

Сообщение:

*

НОВОСТИ