Вознесенськ – серце мотоболу!

Новости

  12 Июл , 2011

Мотобол не надто поширений вид спорту, але у Вознесенську його люблять і з великим задоволенням відвідують виступи місцевої команди «Восход», яка почала історію своїх виступів ще далекого 1967 року. Тоді і команда, і мототрек вважалися одними із кращих у Радянському Союзі. Від часів незалежності команда припинила свої виступи, а друге життя для неї почалося вже 2009 року, коли зусиллями місцевих меценатів «Восход» відкрив нову сторінку у своїй історії.

І недаремно. Вже 2010-го вознесенська команда стала володарем Кубка пам’яті І.М. Урмана (засновника мотобольного спорту у Вознесенську), Кубка України та третім призером чемпіонату України. Наступного року – Кубок України знов у Вознесенську. Тому не випадково, що саме Вознесенськ став місцем проведення XXVI чемпіонату Європи, який узяв старт минулої неділі.

Підготовка до європейської першості розпочалася заздалегідь. Як завжди, відчувалася певна потреба у коштах. Ще кілька місяців тому навіть не вірилося, дивлячись на давно не ремонтований мототрек, що весь комплекс робіт удасться виконати в зазначені терміни. Але повсякденна турбота місцевої виконавчої влади та спеціально створеного для підтримки вознесенського мотоболу благодійного фонду «Команда» дала потрібний результат: на мототреку облаштували бокси для мотоциклів, збудували душові та роздягальні, замінили всі лавки на стадіоні, а на двох центральних встановили пластикові сидіння.

Недарма президент Федерації мотоболу України Юрій Ємченко зазначив під час церемонії відкриття чемпіонату Європи, що трансформація мототреку просто вражає.
– Підготовка до чемпіонату була короткою та складною, – сказав, вітаючи учасників змагань, Вознесенський міський голова Юрій Гержов. – Зрештою, все заплановане зроблено. Сподіваюсь, що проведення такого престижного європейського форуму дасть новий поштовх розвиткові і Вознесенська, і Миколаївської області в цілому. А загалом – тільки спільно ми можемо робити гарні справи.

Збірні Росії, Білорусі, Німеччини та Нідерландів – такі суперники національної команди України завітали до Вознесенська. На жаль, відмовились брати участь у чемпіонаті ще дві потужні команди – Азербайджану та Литви. Але від цього змагання не стануть менш цікавими, адже на останній європейській першості саме збірні Росії, Білорусі та Німеччини були у четвірці найсильніших (випала із переліку лише Франція).

Звичайно, найбільше радувало місцевих глядачів те, що до складу національної збірної України потрапили одразу п’ятеро представників «Восхода» – Олександр Павловський, Сергій Волошин, Сергій Червоний, Ігорь Деменський та Владислав Ушаков. І у стартовому матчі чемпіонату Україна–Нідерланди хлопці доклали максимум зусиль для перемоги, хоча справжніми героями зустрічі стали гравці команди «Антрацит» із Кіровського Донецької області Іван Костюк та Євген Бабанов, які забили у ворота голландців по чотири м’ячі. Остаточний рахунок 10:4 на користь українців. До речі, ветеран команди Іван Костюк, якому вже виповнилося 47 років, у дебютній зустрічі української збірної забив 62-й м’яч у європейських чемпіонатах.

Утім, перемога української команди – це, звичайно, радісна і приємна подія, але головні поєдинки попереду: нас чекають суперники набагато сильніші від молодої голландської дружини. Тож побажаємо збірній України і подальших перемог.

Петро ІЛЬЇН
Фото автора

НА останньому ЗНІМКУ: хліб-сіль збірній України.
Вознесенськ

Комментарии:

  1. Михаил:

    Мотобол очень зрелищный спорт. Это прекрасно, что он вновь возродился на Николаевщине. Жаль только, что мототрек далеко от Николаева и игры не могут увидеть многе николаевцы. Но думаю со временем вопросы логистики (доставки болельщиков) будут успешно решены. Удачи “Восходу”!

Сообщение:

*

НОВОСТИ