Чарівний дотик пензля майстра

Культура, Новости

  2 Авг , 2011

Колись один мудрець сказав, що витоки дитячих здібностей та обдарованості містяться на кінчиках пальців. Саме від них, пальців, йдуть тоненькі ниточки-струмочки, які наповнюють джерело творчої думки. Творчість дитини починається з творчості вихователя-керівника. А коли цей керівник – художник-професіонал, тоді дитячі здібності мають перспективу трансформуватися в неперевершений талант майстра пензля.

Студiя образотворчого мистецтва «Мауглi» Миколаївського міського Будинку вчителя заснована в 1979 роцi Вікторією Рахмангуловою. А набула визнання студія в місті та за його межами вже під керівництвом члена Спілки художників України Макушиної Інни Вікторівни. Вона зуміла не тільки підкорити дітей своїм рідкісним даром, але й заворожити і захопити світом образотворчого мистецтва, своїм теплом і натхненням, і передала колектив у руки талановитої досвідченої учениці Юрія Андрійовича Макушина – Валентини Олександрiвни Лещенко, яка ще вище підняла творчий пензель студійців, довівши майстерність виконання робіт до майже професійного бачення. А здобула студія почесне звання «зразкового колективу» 2007 року. В «зразковій» студії образотворчого мистецтва «Мауглі» навчаються дiти рiзного вiку – вiд 6 до 18 років. Їх – 74. Основними принципами роботи студії є трьохрiвнева пiдготовка вихованцiв: наступнiсть, перспективнiсть, доцiльнiсть, оптимiзацiя.

Валентина Олександрiвна вже дев’ятий рік керує студiєю як професiйна художниця, скульптор, ткаля. Вона заохочує дiтей до подальшого пiзнання свiту та вираження себе через удосконалення навичок в образотворчiй дiяльностi. Звичними для дітей є прослуховування музичних творів, академічні заняття, дидактичні ігри, робота на пленері. Все це сприяє розвитку дитячого художнього мислення, формуванню смаку та творчої індивідуальності дитини.

Особливе місце в роботі «зразкової» студії «Мауглі» займають виставки творчих робіт дітей, які є результатом певного етапу навчання та вдосконалення їхньої майстерності. Такі виставки викликають велику зацiкавленiсть глядачiв. Їх вiдвiдують дiти, молодь, батьки, громадськiсть мiста. Сучасні виставки студійців актуальні, багатопланові, різнотематичні, на вимоги часу і темпу життя, демонструють рівень розвитку креативності наших дітей. За 2010-2011 навчальний рік їх було п’ятнадцять.

Визнанням майстерності керівника і вихованців стали численні перемоги у конкурсах міського та республіканського рівнів. А особливою відзнакою для колективу стало розміщення робіт дітей «У стилі бароко» Олени Скриннікової та «Українське село» Даніїла Райна поруч з роботами видатних майстрів у Миколаївському художньому музеї ім. В. Верещагіна як переможців Верещагінського бієнале дитячої творчості «Світ навколо тебе».

Творчий пiдхiд керівника до роботи в «зразковій» студії образотворчого мистецтва «Мауглі» створює можливiсть виховувати в дiтей естетичний смак, розвивати творчій потенціал, налаштовувати на майбутній вибір професії. І діти, справді, готові до серйозного вибору. За роки роботи студії «Мауглі» зросла майстернiсть вихованцiв, більшість з них обрали образотворче мистецтво шляхом свого життя. Олена Степанова вступила до Харківської державної академії дизайну та мистецтв, факультет «Художнє моделювання одягу», Тамара Тітченкова – до Харківського технічного університету на факультет «Архітектура», Ганна Самборик – до Київського авіаційного інституту на факультет «Архітектура». У Миколаївській філії Київського національного університету культури та мистецтв навчаються Олена Скриннікова та Інга Пасинок (факультет «Дизайн середовища»), Христина Райн, Дар’я Кляхіна («Дизайн одягу»). Багато вихованців щорічно вступають до міської Дитячої художньої школи. Як бачимо, нива творчої лабораторії Валентини Лещенко дала щедрий урожай на таланти.

Валентину Олександрiвну як досвідченого керівника неодноразово нагороджували управління освіти і науки облдержадміністрації, міське управління освіти Миколаївської міської ради та управління у справах сім’ї, молоді і спорту, рада національних товариств міста та громадські об’єднання. Її запрошують на семiнари-практикуми, зустрiчi, майстер-класи для керiвникiв гурткiв образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва позашкiльних закладiв освiти областi, на яких вона з великим задоволенням дiлиться новими нестандартними технологiями та методиками навчання.
У студії панує особливий мiкроклiмат, створений і керівником, і вихованцями, і батьками, який сприяє розкриттю творчих здiбностей гуртківцiв.

Керівник студії зізнається, що вважає талановитим кожного зі своїх вихованців, але особливий дар мають аж двадцять два з її студійців. Це їхні роботи прикрашають виставки багатьох залів міста, це їх пензлю належать виставкові роботи у фойє міського Будинку вчителя. Зайдіть, подивіться і порадійте за дітей разом з нами.
Віддайте свою дитину в руки до справжнього митця і, я впевнена, що він допоможе розкритися найпотаємнішим діамантам творчої душі дитини.

Євгенія ФЕДОРОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ