Для військових все – справа честі

Новости, Общество

  18 Авг , 2011

45-й гарнізонний Будинок офіцерів розпочав своє існування 30 жовтня 1947 року, щоправда називався по-іншому – Будинок офіцерів Військово-Морського мінно-торпедного авіаційного училища імені Героя Радянського Союзу С.О. Леваневського.
Спочатку це була маленька цегляно-щитова споруда, яка вміщала до своєї зали всього 150 чоловік курсантів.

Але протягом 1947-1959 років, під особистим керівництвом начальника ВММТАУ генерал-майора С.А. Коваленка та начальника Будинку офіцерів капітана В.М. Крохмальова, силами курсантів зводились нові споруди Будинку офіцерів за проектом, розробленим «Миколаївсуднопроектом».

За цей час більше 1500 курсантів, матросів та офіцерів вклали свої здібності та майстерність у будівництво єдиного на той час військового закладу культури Миколаївського гарнізону.
18 серпня 1954 року відбулося урочисте відкриття Будинку офіцерів на 500 посадочних місць, обладнаного сучасною, на той період, кіноапаратурою «КН-10». До штатного розкладу потрапили 24 працівники.

Протягом наступних п’яти років Будинок офіцерів розширював свої можливості. Відкрилися матроський клуб та літній кіно-танцювальний майданчик на 400 чоловік, більярдна. А бібліотека у 20 тисяч примірників відкрила свій філіал у військовому містечку біля аеродрому «Кульбакіно».

При Будинку офіцерів та матроському клубі працювали лекторії, де виступали досвідчені пропагандисти, офіцери з лекціями, доповідями та бесідами. Проводились диспути, тематичні та літературні вечори, зустрічі з Героями Радянського Союзу, відомими людьми міста та області, вечори відпочинку та інші масові культурно-розважальні заходи. Також діяв університет культури, активну участь у роботі якого брали письменники, поети та артисти, найкращі музики Миколаєва, Одеси, Херсона. Працювали різноманітні гуртки – драматичний, танцювальний, хореографічний, музичний, гімнастичний, аеробіки, крою та шиття, ручного в’язання та художньої вишивки.

Великою популярністю серед особового складу користувалися хор, естрадний, струнний та духовий оркестри, дитячий ансамбль баяністів та акордеоністів. Упродовж кількох років на оглядах художньої самодіяльності Червонопрапорного Чорноморського флоту колектив посідав призові місця.

В такому вигляді Будинок офіцерів проіснував до 2 листопада 1959 року, коли ВММТАУ було розформоване, а його правонаступником став Центр бойової підготовки та перенавчання льотного та інженерно-технічного складу авіації ВМФ Радянського Союзу.

Вся його діяльність була нерозривно пов’язана з містом корабелів – Миколаєвом. Так сталося, що Миколаїв будував кораблі для Військово-Морського Флоту та готував кадри для авіації флотів країни. Це місто добре знали авіатори та офіцери всіх чотирьох флотів Збройних Сил Радянського Союзу, а за часів незалежності – українських повітряних сил.

У серпні 1994 року 2-й Будинок офіцерів Чорноморського флоту був перейменований у 60-й Центр культури та дозвілля Військово-Повітряних сил України, а у листопаді 1999-го – у 45-й гарнізонний Будинок офіцерів.

Сьогодні колектив 45-й ГБО виконує основні завдання армійського закладу культури із забезпечення культурно-виховної та просвітницької роботи, дозвілля військовослужбовців, членів їх сімей та мешканців міста. Миколаївці з любов’ю пригадують невеликий, затишний будинок, який багатьом і багатьом нагадує юність, перше кохання і незабутній відпочинок у «Леваневців», де молоді авіатори знаходили свою долю в особі найчарівніших у світі миколаївських дівчат.
Але це все історія закладу культури Миколаївського гарнізону. Сьогодення Будинку офіцерів менш гучне в назвах, але цікавіше за змістом.

На базі 45-го гарнізонного Будинку офіцерів дітлахи різного віку із задоволенням відвідують хореографічні гуртки, гуртки вокалу та гри на фортепіано, де знайомляться з азами музичної грамоти та вокального співу. Дівчата та молоді жінки міста, із задоволенням займаючись у студії фітнесу, мають змогу слідкувати за гармонійним розвитком свого тіла та йти в ногу з часом.
Сьогодні Будинок офіцерів охоче бере участь у суспільному житті Миколаєва.

Вже декілька років 45-й гарнізонний Будинок офіцерів плідно співпрацює з миколаївським видавництвом, директором якого є чудова людина та дивовижна жінка Ірина Олександрівна Гудим. Завдяки тісному співробітництву були організовані та проведені понад двадцять творчих зустрічей із цікавими особистостями: письменниками, поетами, краєзнавцями, журналістами, істориками, акторами, режисерами, архітекторами, художниками, словом, представниками творчої еліти рідного міста. Саме з легкої руки Ірини Гудим військовослужбовці військових частин Миколаївського гарнізону познайомилися з такими відомими не тільки в Миколаєві, а й за його межами художниками слова, як Аркадій Суров, Сергій Гаврилов, Сергій Галушкін, істориками та краєзнавцями Юрієм Крючковим, Валерієм Бабичем, Світланою Бойчук, Тетяною Губською та іншими.

Такі зустрічі не могли не залишити слід, вони знайшли відгук серед військовослужбовців. До видавництва Ірини Гудим надійшов рукопис книги для дітей «Высокая гора», яку написав старший прапорщик Рустам Сафін. Творчий тандем – начальник 45-го гарнізонного Будинку офіцерів майор В’ячеслав Явкін та директор видавництва Ірина Гудим – відразу зрозуміли незвичайність казкових історій Рустама Сафіна. І незалежна експертна комісія, до якої увійшли 45 чоловік та члени Спілок письменників України і Росії, високо оцінили перший літературний досвід молодого автора. Книга казок посіла I місце в номінації «Дитяча книга». А сам Рустам Сафін отримав диплом за «Краще видання для дітей та юнацтва».

На якісний рівень поставлена в Будинку офіцерів і робота з військовими частинами гарнізону Миколаєва. Його силами пройшов не один святковий захід. У тому числі був проведений концерт для військовослужбовців 56-го окремого вертольотного загону миротворчого контингенту з нагоди Дня Конституції України. Творчі зустрічі та інформаційні години часто відбуваються за межами затишного залу 45-го ГБО – в приміщеннях військових частин гарнізону.
Одним з напрямків роботи Будинку офіцерів є організація дозвілля сімей військовослужбовців та слухачів офіцерських курсів, які приїжджають на перенавчання.

Теплим та чуйним можна назвати відношення колективу 45-го гарнізонного Будинку офіцерів до людей старшого покоління. І підтвердженням цих слів може бути тісна співпраця з ветеранською організацією «Леваневці», народним вокальним ансамблем «Поющее крыло», а також вечори відпочинку «Кому за 50», на яких усі бажаючі можуть потанцювати та поспілкуватися, на деякий час утекти від проблем та турбот сьогодення.

Солдати строкової служби, військовослужбовці за контрактом, офіцери та працівники Збройних сил України і просто мешканці Миколаєва напевне знають: «У Будинку офіцерів завжди життя вирує, кипить!»
І це кипіння стосується всього: від порядку і чистоти в самому Будинку офіцерів та на території навколо нього до заходів, які проводить творчий та невгамовний колектив однодумців Будинку офіцерів. Адже дуже важливо, коли всі робітники закладу – від начальника до чергового – розуміють необхідність триматися разом обраного курсу. І курс цей – робота для людей, для рідного міста.

– Значні зміни на краще відбулися і продовжують відбуватися в нашому Будинку офіцерів. Ці позитивні зміни стали можливими завдяки підпорядкуванню 45-го гарнізонного Будинку офіцерів Головному управлінню виховної та соціально-психологічної роботи Збройних сил України, – не приховує задоволення начальник Будинку офіцерів майор В’ячеслав Явкін. – Головне – колектив однодумців і бажання творити.
Добрі та чесні слова. І як чудово, що в нашому рідному місті живуть та працюють люди, які свою любов до прекрасного підтверджують не тільки словом, а й ділом.

Дмитро ЛАСКІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ