До ваших пропозицій обов’язково прислухаються

Конфликт, Новости

  13 Авг , 2011

Облдержадміністрація розгорнула широке роз’яснення цілей проведення земельної реформи в Україні, запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. При обговоренні законопроекту про ринок земель представники влади особливо уважно прислуховуються до громадської думки. Саме з цією метою було розроблено план заходів проведення масштабної кампанії з роз’яснення цілей земельної реформи, державної політики у сфері захисту конституційного права власності на землю та календарний план проведення семінарів-нарад з роз’яснення цілей проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

«РП» уже повідомляла про те, що відбувся обласний семінар-нарада з роз’яснення цілей проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення під головуванням заступника голови Миколаївської облдержадміністрації В.І. Травянка.

У семінарі-нараді взяли участь представники головного управління та відділів і управлінь Держкомзему в районах та містах Миколаївщини, представники обласної, районних, селищних та сільських рад, райдержадміністрацій, землевпорядники сільських, селищних рад, керівники фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств – лідерів у галузі сільськогосподарського виробництва. До роботи семінару були запрошені провідні науковці Миколаївської області.

Під час проведення семінару-наради детально обговорювалися питання щодо напрямів реформування земельних відносин на ринкових засадах та становлення ринку земель сільськогосподарського призначення у Миколаївській області: зміни, тенденції та світовий досвід. А загальна кількість учасників становила 456 осіб.

Також подібні семінари проведено у 19 районних центрах та практично в кожному населеному пункті, а саме з жителями 848 сільських населених пунктів області (92,7% від загальної кількості населених пунктів). Ця робота триває.

Семінари відбуваються за участю представників створеної на виконання листа першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України групи спікерів для проведення роз’яснювальної роботи на місцях, представників головного управління Держкомзему у Миколаївській області та членів робочих груп для проведення роз’яснювальної роботи у кожному районі області.

У ході проведення семінарів-нарад усіх рівнів унесено цілу низку пропозицій. Усі вони ретельно проаналізовані і вже направлені для детального вивчення до вищих інстанцій. Серед цікавих пропозицій були зокрема і такі. З метою недопущення масового продажу земель збільшити розмір орендної плати до 4,5% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок для створення економічних переваг у володінні землею.

Щоб надійніше захистити місцевого товаровиробника, запропоновано передбачити обмеження щодо діяльності товаровиробників з інших регіонів.
Для забезпечення здорової конкуренції встановити обмеження щодо кількості землевласників довкола одного населеного пункту – не менше трьох осіб.

Багатьох турбує питання надходження коштів до місцевих бюджетів. Тому пропонується внести зміни до нормативних актів, які регулюють зарахування державного мита до бюджету. Щоб у них передбачити надходження державного мита до місцевих бюджетів за місцем розташування земельної ділянки, яка продається.

Є пропозиція внести в законодавство України норму щодо здійснення нотаріального посвідчення цивільно-правової угоди тільки за місцем знаходження земельної ділянки.
Працівники сільського господарства просять включити до переліку суб’єктів, що мають право на набуття у власність земель за цивільно-правовими договорами, сільськогосподарські підприємства – правонаступники КСП.

Передбачити запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення з дня створення оновленого електронного картографічного матеріалу та державного земельного кадастру.
Здійснювати продаж землі в першу чергу тим громадянам, які пропрацювали на землі п’ять років і більше, іноземцям зовсім не продавати землю.

З метою збільшення орендної плати провести інвентаризацію та нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.
Внести зміни до податкового кодексу, а саме: передбачити сплату орендної плати за землі державної власності за місцем знаходження земельної ділянки.
Дозволити купувати земельні частки (паї) лише державі з подальшою організацією державних підприємств з виробництва сільськогосподарської продукції.

Визначити у законопроекті у числі суб’єктів, які мають першочергове право на придбання земельної ділянки, осіб, які обробляють землю (орендарів), у тому числі і юридичних осіб, а не лише громадян і фермерські господарства, оскільки саме орендар зацікавлений у можливості подальшої роботи на землі.

Передбачити на державному рівні кредитування осіб, які бажають викупити землі, наприклад, створити державний земельний банк та надавати кредити під вигідні відсотки.
Приймати Закон України «Про ринок земель» шляхом проведення всеукраїнського референдуму, оскільки він зачіпає інтереси всього населення держави.
З метою розвитку територіальної громади зобов’язати покупців земельних ділянок сплачувати відповідний податок до бюджетів місцевих рад за місцем розташування земельної ділянки.

Отже, шановні друзі, не залишайтеся і ви осторонь обговорення проблем земельної реформи, бо вони стосуються не лише вас особисто, а й ваших дітей і онуків. Ваші поради та пропозиції обов’язково будуть ураховані в остаточно затвердженому державному законопроекті.

Йосип СТРУК

Сообщение:

*

НОВОСТИ