Не забувати і про людей

Новости, Общество

  8 Авг , 2011

Кінбурнська коса – унікальний півострів-заповідник з піщаними пляжами, зеленими лісами та первозданною природою, який омивається з різних боків водами Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря. Майже половину всієї площі півострову займають насадження різних лісових культур. Окрім традиційних (сосна звичайна та кримська, ясен зелений) порід дерев, тут можна зустріти червоний дуб, тополю Торопогрицького, березу придніпровську, грушу лісову.

У вівторок, 2 серпня, тут відбулося виїзне засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління, депутата обласної ради Петра Паламарюка. У ньому взяли участь 35 лісничих та дев’ять керівників господарств, які ознайомилися з роботою ДП «Очаківське лісомисливське господарство».

На початку учасники засідання оглянули лісові культури та розсадники Кінбурнського лісництва. Його лісничий Ярослав Соляр розповів присутнім про технологію висадження дерев. Садіння дерев тут розпочиналося із січня. Перед цим посадковий матеріал прикопували та майже повністю обрубували кореневу систему для того, щоб уникнути її загинання. Посадка проводилася вручну за допомогою меча Колесова в піщаний грунт. Незвичною була і схема посадки: кожні дев’ять рядків сосни кримської розділяв один ряд ясена зеленого. Догляд за лісовими культурами проводився два рази на рік упродовж чотирьох років. Завдяки копіткій праці приживлюваність цих лісових культур наразі становить більше 80%.

Також делегати мали можливість ознайомитися з роботою самого лісництва. За словами Ярослава Соляра, створене воно було на базі колишньої мисливської дільниці у 2004 році. Спочатку на косі було тільки Василівське лісництво. Після пожежі, яка сталася тут у 2001-му, у зв’язку з великим об’ємом робіт на горільнику було прийнято рішення про створення Кінбурнського лісництва. Зараз загальна площа природно-заповідного фонду лісництва становить 4821 га. Значну частину території займають озера, солонці, лісонепридатні піски. В основному дане лісництво займається вирощуванням лісових культур та посадкового матеріалу, рубками догляду, реалізацією технічної сировини, забезпеченням місцевого населення дровами, наданням послуг з відпочинку та ін.

Піклуються тут і про охорону лісових насаджень від пожеж. На чергуванні постійно знаходиться дві пожежні машини. Нещодавно було встановлено сучасну систему відеоспостереження, яка дозволяє вчасно виявити загорання лісу. Її радіус видимості – 6-7 км.

Члени виїзного засідання мали можливість оглянути садибу лісництва та звіринець, що знаходиться на його території. Тут тримають качок, фазанів, павлінів, диких кабанів, муфлонів, єнотовидних собак, верблюда, страусів Ему і навіть вовка.
Далі відвідали Василівське лісництво. Основний напрямок діяльності даного господарства – рубки лісу, лісокультурне виробництво тут майже відсутнє.

На території цього лісництва і відбулася пленарна частина. Із підсумками господарсько-фінансової діяльності підприємств за I півріччя цього року виступив перший заступник начальника управління Анатолій Гурко. Він повідомив, що за звітний період обсяг виявлених незаконних рубок становив 42,5 куб. м, що на 60% менше, ніж у відповідний період минулого року. Розмір завданої шкоди – 193,1 тис. грн. Нині відшкодовано лише 4% від загальної суми збитків. Найгірше тут спрацювали Володимирівське, Веселинівське та Миколаївське лісові господарства.

За півроку лісогосподарські підприємства реалізували продукції побічного користування та послуг підсобних виробництв на 1096 тис. грн. (398 тис. грн. – пиломатеріали та столярні вироби, 206 тис. грн. – садивний матеріал, 180 тис. грн. – сільгосппродукція та ін.). Найгірше спрацювали за виробничими показниками ДП «Миколаївське ЛГ» та «Веселинівське ЛГ».

Заступник начальника управління Володимир Цебрик торкнувся фінансового боку питання. Зокрема він доповів, що за звітний період підприємствами на ведення лісового господарства було спрямовано понад 14 млн. грн. Із них майже 11 млн. грн. – асигнування з державного бюджету.

Доповів Володимир Михайлович і про питання підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівникам лісової галузі. Перед лісгоспами було поставлене завдання довести її до 2 тис. грн. Із цим на даний момент упоралося лише ДП «Очаківське ЛМГ».

Також під час засідання начальник управління Петро Паламарюк нагородив грамотами та грошовими преміями найкращі колективи за результатами діяльності впродовж I півріччя 2011 року. Ними стали: ДП «Врадіївське ЛГ» (директор – Віктор Мироненко), ДП «Вознесенське ЛГ» (Олександр Чикачов) та ДП «Очаківське ЛМГ» (Володимир Туровський).

Підбиваючи підсумки колегії, Петро Паламарюк зауважив, що загалом господарства справилися з усіма фінансово-економічними показниками, за винятком підвищення рівня середньомісячної заробітної плати. Тому основне завдання, поставлене перед їх керівниками на III квартал, – довести цю суму до 2 тис. грн. Виникають і певні труднощі, пов’язані з підготовкою приміщень до осінньо-зимового періоду, заготівлею дров та вугілля. Проте й ці проблеми можна вирішити.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

НА 2-му ЗНІМКУ: учасники колегії.

Сообщение:

*

НОВОСТИ