Сумному ювілею присвячується

Новости

  30 Авг , 2011

26 серпня за сприяння відділу у справах національностей облдержадміністрації Миколаївське обласне товариство німців України «Відергебурт» («Відродження») спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова та громадськими організаціями німців Одеської та Херсонської областей провело науково-практичну конференцію, присвячену 70-й річниці депортації німців.

Учасниками конференції стали члени товариства німців «Відергебурт», працівники музеїв, дослідники, а також нащадки тих, хто піддався депортації – їх діти, внуки і правнуки.
Керівник обласного товариства німців І. Майснер повідомив присутнім, що подібні поминальні заходи проводяться наприкінці серпня не лише в Миколаєві, а і в інших містах, і запропонував присутнім ушанувати пам’ять загиблих і вмерлих внаслідок депортації громадян хвилиною мовчання.

Після видання Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про переселення німців, що проживають в районах Поволжя» від 28 серпня 1941 року була ліквідована Автономна Радянська Соціалістична Республіка німців Поволжя і проведена тотальна їх депортація з АРСР. Для цієї мети заздалегідь на територію АРСР НП були введені війська НКВС. Усього від депортації і репресій з боку радянської влади так чи інакше постраждали 1 млн. 200 тис. громадян німецької національності.

Виконувач обов’язків начальника відділу у справах національностей облдержадміністрації В.О. Чебатарьов розповів присутнім про те, що з 1992 року в область повернулася 181 сім’я (830 осіб) депортованих німців.

Миколаївщина однією з перших в Україні повністю вирішила питання забезпечення депортованих осіб постійним житлом, збудованим за рахунок цільових державних капіталовкладень.
Наразі в області залишилися 14 сімей (43 чоловіки), які прибули за програмою повернення депортованих осіб, усі вони мають постійне житло у Братському районі, отримали громадянство України.

Відділ у справах національностей облдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ