У Трихатах відкрито пам’ятний знак

Новости

  16 Авг , 2011

Про далекі події серпня 1941 року, що відбувалися поблизу с. Трихати Миколаївського району, написано в історичних довідниках небагато. Адже, тут не точилися доленосні бої, не прославлялися полководці. Та це аж ніяк не применшує значення того, що сталося. Саме біля цього населеного пункту відбувалася переправа населення через Південний Буг.

І як добре, що у Трихатах виникла ініціативна група небайдужих людей, які поставили собі за мету увічнити пам’ять про ті трагічні події, про тих загиблих військовослужбовців та цивільних громадян. Очолили її колишній Трихатський сільський голова, нині – депутат Миколаївської районної ради Петро Цибко та меценат із Миколаєва Михайло Кондратьєв. А своєрідним поштовхом для доброї справи стала книга письменника Василя Кузьєва «Героизм и трагедия на Юге Побужья». Минулого року з нагоди 65-ї річниці Великої Перемоги на воді був установлений Поклонний хрест. І саме тоді пообіцяли, що обов’язково буде й пам’ятник на суходолі. І ось цього року з нагоди 70-річчя тих трагічних подій обіцянка стала реальністю і втілена в життя.

Допомагали фінансово депутат Миколаївської районної ради Олександр Ткачук, уже згадуваний Михайло Кондратьєв, Костянтин Веселов – керівник агрофірми «Родючість», Сергій Борухов (сільгосппідприємство «Трихатське Агро»). У будівництві, облаштуванні території, установленні пам’ятного знака брали активну участь жителі села Трихати Ілля Бобков, Василь Ленько, Петро Демченко, брати Лупащенки – Сергій та Федір, Андрій Цибко, Сергій Макаров та інші. Не залишились осторонь секретар сільської ради Тетяна Бесклуба, завідувач сільського клубу Валентина Ярова, бібліотекар Валентина Макарова.
На урочистий мітинг із нагоди відкриття пам’ятного знака зібралося чимало людей. І не лише місцеві жителі, а й гості з області та району, депутати районної ради, представники громадськості.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ