Захворюваність на туберкульоз в області знижується

Новости, Официально

  13 Авг , 2011

Минулого четверга в обласній раді під головуванням Віктора ВІДЯПІНА відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку. До порядку денного увійшли чотири питання поточного характеру, які, втім, потребували неодмінного прийняття відповідних рішень.

Про звернення Миколаївського обласного об’єднання інвалідів «Злагода» щодо співпраці у вирішенні проблемних питань людей з обмеженими можливостями в контексті відповідних місцевих програм галузей соціального захисту та охорони здоров’я депутатів обласної ради проінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс. Власне, суть звернення представників «Злагоди» можна охарактеризувати як прохання включити це об’єднання до переліку громадських організацій, що фінансуються з обласного бюджету.

Як зауважив Віктор Відяпін, «Злагода» вже не вперше звертається з подібним проханням. У 2008 році діяльність обласного об’єднання «Злагода» вивчалася робочою групою за участю депутатів обласної ради, представників головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласної організації Союзу організацій інвалідів України.
За результатами вивчення «Злагоді» були надані пропозиції щодо раціонального використання орендованого приміщення та діяльності створених об’єднанням підприємств, а таких у «Злагоди» існує два.

Згідно з вимогами чинного законодавства з державного бюджету можуть фінансуватись лише ті організації інвалідів, які мають статус всеукраїнських. На сьогодні за рахунок коштів обласного бюджету утримуються сім обласних громадських організацій, у тому числі і Союз організацій інвалідів, який об’єднує та координує роботу громадських організацій інвалідів Миколаївської області. Досить успішно працює і створена у квітні 2008 року при вишезазначеному Союзі громадська рада, яка спрямовує діяльність організацій та об’єднань інвалідів.

Тому, детально обговоривши звернення «Злагоди», члени постійної депутатської комісії зазначили, що для реалізації прав інвалідів діє обласна Програма «Безбар’єрна Миколаївщина», заходами якої передбачене надання пільг інвалідам загального захворювання (в тому числі по зору) по оплаті за надані житлово-комунальні послуги, електроенергію, скраплений газ та тверде паливо за рахунок місцевих бюджетів.

У свою чергу надання фінансової підтримки з обласного бюджету обласному об’єднанню інвалідів «Злагода» створить нерівні умови для інших громадських організацій інвалідів, що діють на території області, та створить соціальну напругу. А відтак учасники засідання відхилили звернення «Злагоди» у частині фінансування її з обласного бюджету. Всі інші пропозиції будуть вирішуватись у робочому порядку.

Із доповідями по трьох інших питаннях порядку денного виступила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна. Спочатку Світлана Григорівна розповіла про придбане медичне обладнання для закладів охорони здоров’я у 2009-2010 роках та першому півріччі поточного року за рахунок централізованих поставок Міністерства охорони здоров’я та інших джерел фінансування.

Усі центральні лікарні області у 2009-2010 роках отримували медичне обладнання в межах виділених коштів, а також за рахунок благодійної допомоги. А ось протягом першого півріччя нинішнього року по централізованим поставкам МОЗ України медичне обладнання отримане тільки за розподілом 2010 року.

Варто відзначити, що у ряді районів області у 2011 році кошти з місцевих бюджетів на придбання медичного обладнання для центральних районних лікарень не виділялись.
Розглянувши інформацію управління охорони здоров’я, постійна комісія вирішила запропонувати колегам із постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій передбачити можливість спільного фінансування за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів преможців грантів із закупівлі медичного обладнання та проведення ремонтів медичних закладів.

Далі С. Хотіна зупинилась на зверненні Первомайської районної ради щодо реорганізації центральної районної лікарні. У ньому відзначається, що питання реорганізації активно обговорюється серед жителів району. 19 липня відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій районної ради, на якому ухвалили рішення, що після надання обласним управлінням охорони здоров’я концепції розвитку медичної галузі дані пропозиції будуть опрацьовані профільною комісією, і тільки після цього буде прийматись остаточне рішення сесією районної ради.

Адже Первомайська центральна районна лікарня – одна з кращих в області, побудована в тому числі на дольовій участі сільськогосподарських підприємств для населення району та є спільною комунальною власністю територіальних громад Первомайщини. Її медичними послугами користуються також мешканці Первомайська та сусідніх районів.

Виходячи з вищенаведеного, депутати обласної ради рекомендували Первомайській районній раді та Первомайській міській раді спільно розглянути всі проблемні питання, пов’язані зі створенням центральної міської багатопрофільної лікарні.
Останнім члени постійної комісії розглянули хід виконання рекомендацій від 17 лютого 2011-го щодо виконання обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках.

Світлана Хотіна повідомила, що за підсумками минулого року епідемічна ситуація з туберкульозу дещо покращилась. Показник захворюваності знизився з 97,6 на 100 тисяч населення у 2009 році до 90,5 відсотка у 2010 році. Відповідно, чітко окреслену тенденцію до зменшення має і показник смертності. Втім, найвищим він залишається у Братському – 26,3, Миколаївському – 25,7 та Єланецькому районах – 24,7 випадка на 100 тисяч населення.

Дуже складною залишається ситуація із захворюваністю на туберкульоз серед ВІЛ-інфікованих.
Також треба зауважити, що минулого року на туберкульоз захворіли 17 дітей (найбільше у Жовтневому районі – п’ять) та 19 підлітків (семеро в обласному центрі).

Учасники засідання відзначили, що соціальна підтримка лікування на амбулаторному етапі (надано на загальну суму 26689 гривень) є недостатньою, а у Березанському, Баштанському, Доманівському, Казанківському та Миколаївському районах відсутня зовсім.
Члени постійної комісії ухвалили низку рекомендацій, які мають сприяти подальшому покращенню ситуації із захворюваністю на туберкульоз.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ