Без них не було б перемоги

Новости

  24 Сен , 2011

Починаючи з 2001 року, 22 вересня у нашій країні відзначають День партизанської слави. Цього року свято співпало з двома пам’ятними датами – 70-річчям із початку Великої Вітчизняної війни та 70-ми роковинами організації підпільно-партизанського руху в Україні.

У Миколаєві святкування розпочалося з покладання квітів до пам’ятника Герою Радянського Союзу Віктору Лягіну. У церемонії взяли участь ветерани партизанського руху, військові, учні та студенти. Вшанували пам’ять відомого радянського розвідника й керівники міста та області.

Потім у музеї підпільно-партизанського руху з нагоди події відбулося урочисте засідання. Зі словами вдячності та пошани до ветеранів звернулися голова облдержадміністрації Микола Круглов, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, заступник голови обласної ради ветеранів України Михайло Шинкарьов, начальник Управління СБУ в Миколаївській області, генерал-майор Микола Бобров, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міської ради Лілія Заворотня. Ветерани, члени підпільно-партизанського руху, а також колектив музею були нагороджені почесними грамотами.

Крім того, цього дня вперше була представлена книга «Літопис нашої пам’яті», в якій зібрані 44 роботи учнів Миколаївської області, фотографії та малюнки на історичну тематику. Участь у її створенні взяли діти віком від 6 до 17 років, які зустрілися із живими свідками подій 1941-1945 років та зафіксували їхні спогади на папері. Такі книги отримає кожен навчальний заклад (а їх 611) та всі бібліотеки області.

Головне завдання даного проекту – донести істину до кожного учня, щоб той, хто прочитає цю книгу, через призму суб’єктивних вражень та почуттів очевидців краще зрозумів події тих часів. Адже хто, як не партизани та підпільники, знають, якою ціною наша країни здобула перемогу в цій жорстокій війні.

Анна НІКУЛІНА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ