Допомагаючи собі, допомагаю іншим…

Новости, Общество

  15 Сен , 2011

У дітей із діагнозом ДЦП із Баштанського району врешті з’явилася надія. Найближчим часом для відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста Баштанка «Мрія» придбають украй необхідний тренажер «МotoMed Viva1». Батьки вважають, що він дає велику надію їхнім дітям на покращення стану здоров’я і вдячні депутату обласної ради Миколі Жуку (на знімку) за допомогу.

Мама семирічного Максима Безроднього – одна із тих мужніх мам, якій щодня доводиться боротися із важкою хворобою сина. Максим від народження живе із важким діагнозом ДЦП. Життя хлопчика – це суцільна боротьба за кожен правильний рух, кожний упевнений крок. Але вирок лікарів не злякав матір Максима. Хоча Світлана Безродня якось зізналася, що і у її житті був важкий депресивний період, який вона успішно подолала і тепер присвятила своє життя боротьбі із важкою недугою сина.

– З вини лікарів у Максима була важка родова травма, – каже жінка. – Після цього нам поставили діагноз ДЦП. Де тільки ми не лікувалися: Миколаїв, Київ, Одеса, Трускавець…
Трускавець, саме туди Світлана мріяла потрапити із синочком, адже там, у маленькому курортному місті, знаходиться Міжнародна клініка відновного лікування, де практикують методу механічної корекції хребта, запатентовану Володимиром Козявкіним. Ця унікальна метода дозволяє уникати операційного втручання при лікуванні ДЦП і ставить на ноги багатьох діток. У цьому переконалася і сама Світлана:

– Від народження і до трьох років ми лікувалися і випробували найрізноманітніші методи і зрушення були дуже малими, – каже Світлана Безродня, – а у Трускавці ми відчули покращення вже після першого курсу реабілітації. Потім ми їздили туди на реабілітацію ще декілька разів. Тоді я вперше побачила, як мій синочок став самостійно пересуватися у ходунках, випрямляти руки, ловити самостійно м’ячик. Моєму щастю не було меж!

Саме там Світлана Безродня побачила і випробувала тренажер для зниження тонусу м’язів рук і ніг у дітей, хворих на ДЦП. За її словами, він допомагає діткам із діагнозом ДЦП реабілітуватися, поліпшує кровообіг у м’язах рук та ніг, укріплює прес та м’язи спини. Тоді вона вирішила, що саме такий тренажер «МotoMed Viva1» просто необхідний для щонайменше 15-ти хворих дітей з Баштанського району.

Світлана почала діяти: зібрала підписи батьків, діти яких страждають саме на спастичну форму ДЦП; розіслала листи із проханням про допомогу у різні інстанції. Одним із тих, хто відразу зрозумів надії хворих діток, за словами Світлани Безродньої, був і депутат обласної ради Микола Жук.

– Коли у серпні в Баштанку завітав Микола Васильович Жук, я була вже майже у відчаї і з останньою надією звернулася до нього по допомогу, – пригадує Світлана Безродня. – Адже доки я збирала документи, розносила листи із проханням по допомогу, минуло два роки і вартість тренажера зросла із 20-ти до 56-ти тисяч.

Микола Жук зрозумів та не відмовив. Із депутатських коштів фракції Партії регіонів він спрямував 20 тисяч для придбання тренажера у баштанський реабілітаційний центр. Ще 36 тисяч гривень буде виділено із районного бюджету. У цьому нас запевнила перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації Лариса Гаврилюк.

– Такий тренажер просто необхідний реабілітаційному центру «Мрія», – каже вона. – І добре, що у нас є такі люди, які не тільки мають бажання, але й насправді реально допомагають іншим у біді.
Батьки, що об’єднані спільним горем – важкою хворобою дітей на ДЦП, у Баштанському районі не падають духом. Усі вони живуть з гаслом «Допомагаючи собі, допомагаю іншим». Можна лише позаздрити силі та сміливості цих людей і щирості тих, хто допомагає їм.

Катерина ГРОМОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ