Дошкуляє посуха

Новости

  20 Сен , 2011

На полях області повним ходом триває збирання пізніх культур – гречки, проса, соняшнику, кукурудзи, а от початок посівної кампанії, на жаль, стримує посуха. Як зазначив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Григорій Похилько, вже практично два місяці на більшості сільськогосподарських угідь Миколаївщини не впало жодної краплини дощу.

– Такої затяжної посухи в період підготовки грунту та сівби озимих я вже давно не пам’ятаю, – зауважив Григорій Федорович. – Локальні опади у 5-7 міліметрів, які нещодавно зачепили окремі регіони області, на загальну ситуацію щодо браку вологи суттєво не вплинули і, скоріше, завдали більше шкоди, аніж користі. На сьогодні у метровому шарі грунту вологи практично немає, тому конче потрібні бодай 50 міліметрів опадів. Звичайно, засушлива погода сприяє збиранню гречки, проса, кукурудзи та соняшнику, але стримує темпи збирання буряку та картоплі, не говорячи про сівбу.

Щоправда, станом на 19 вересня господарства області вже посіяли 53,2 тисячі гектарів озимої пшениці, 1,8 тисячі гектарів жита та 53,1 тисячі гектарів ріпаку.

Поступово підходить до завершальної стадії збирання гречки, якої у засіки господарств уже засипали 8,9 тисячі тонн. Найбільших зусиль, аби уникнути минулорічного ажіотажу із цією культурою, доклали у Братському (2,9 тисячі тонн) та Казанківському (1,28 тисячі тонн) районах. До речі, господарства Братського району вирізняються не лише у кількісному вимірі, а й у якісному – на фоні середньої врожайності по області 9,9 центнера гречки з гектара тут отримали показник у 15 центнерів з гектара.

А ось косовиця кукурудзи тільки розпочинається: до збирання поживної культури приступили тільки у п’яти районах – Арбузинському, Веселинівському, Вознесенському, Новоодеському та Очаківському.

В активну фазу «соняшникових» жнив уже увійшли всі райони Миколаївщини без винятку. На сьогодні середня врожайність олійної культури становить 15,2 центнера з гектара, а найвищий цей показник у Казанківському та Первомайському районах – 19,1 центнера і на Веселинівщині – 18,6 центнера з гектара. Усього ж по області вже намолочено більше 242 тисяч тонн соняшнику.

Влас. інформ.

Сообщение:

*

НОВОСТИ