Іншої «Кривоозерської» не треба

Новости, Официально

  10 Сен , 2011

На порядку денному засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів (голова – Сергій Рижков (на 1-му знімку) було більше тридцяти сесійних питань, але з огляду на профільність – тільки три.

Перше – надання гірничого відводу ТОВ «Юпітер» для розробки родовища пісків у Вознесенському районі – зауважень не викликало. Можливо, на таке рішення вплинула і присутність Бузького сільського голови Вознесенського району Наталії Баланюк, яка пояснила, що соціальне партнерство із зазначеним підприємством дасть можливість громаді вирішити ряд актуальних проблем. Власне, хоча ТОВ «Юпітер» ще не розпочало виробництво газобетону, але вже чималі кошти спрямувало на соціальні потреби селян.

Рекомендували члени постійної комісії розглянути на сесії питання щодо порушення обов’язків користувачем надр ТОВ «Новоодеський будресурс», а ось пропозицію провідного геолога Південноукраїнської гідрогеологічної партії Романа Слиша надати згоду виставити на аукціон спеціальний дозвіл на користування надрами – родовищем підземних мінерально-столових вод у Кривому Озері – відхилили. Як резонно зауважив депутат обласної ради Віталій Травянко, мінеральна вода «Кривоозерська» випускається у значних обсягах і користується популярністю не лише в нашій області, а й далеко за її межами. Тому дозволяти бити нову свердловину за кількасот метрів від існуючого підприємства і випускати, приміром, мінеральну воду «Кривоозерська-1» чи під іншою назвою немає жодного сенсу.

Заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Юрій Дячук запропонував членам комісії внести на розгляд сесії зміни до обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз. Вони викликані тим, що на даний момент відсутня загальнодержавна Програма протидії туберкульозу на 2012-2016 роки та закінчується термін дії обласної Програми.

А ось можливість призначення Оксани Баланської на посаду головного лікаря Миколаївського обласного центру здоров’я учасники засідання вирішили залишити на розсуд профільної комісії. Це викликане тим, що О. Баланська не має медичної освіти, а зараз навчається на четвертому курсі педагогічного університету. Хоча Юрій Дячук і пояснив, що посада головного лікаря обласного центру здоров’я передбачає скоріше роботу роз’яснювально-профілактичного плану, для чого педагогічна освіта якраз і підходить.

Начальник управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації Андрій Налімов запропонував ліквідувати комунальне підприємство «Фармацевтична фабрика», яке нещодавно отримало нового власника – ТОВ «Провізор» із Павлограда Дніпропетровської області. До речі, ТОВ «Провізор» узяло на себе обов’язок повністю розрахуватись із кредиторською заборгованістю фармацевтичної фабрики, а також уже розпочало працевлаштовувати працівників фабрики, зберігаючи профіль виробництва. А. Налімов зазначив, що договір купівлі-продажу був підписаний 7 липня, а сама фабрика коштувала дніпропетровському підприємству близько п’яти мільйонів гривень.

Також члени постійної депутатської комісії погодились з Андрієм Налімовим щодо необхідності затвердження Порядку оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Миколаївської області, зумовленого змінами у чинному законодавстві.

Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Світлана Літвін представила на розсуд депутатів обласну Програму розвитку професійно-технічної освіти Миколаївщини на 2011-2015 роки та статути дванадцяти загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Низку питань, які пропонується винести на розгляд сесії, озвучив керуючий справами апарату обласної ради Віктор Кравченко. Це і звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо внесення змін до чинного законодавства України в галузі гірничих відносин, і надання згоди на списання майна спільної власності сіл, селищ та міст Миколаївщини, і внесення доповнень до плану роботи Миколаївської обласної ради на поточний рік. Розповів Віктор Кравченко і про результати конкурсу щодо призначення головного редактора газети «Рідне Прибужжя». Конкурсний комітет рекомендував депутатам обласної ради затвердити на сесії головним редактором «РП» Тетяну Фабрикову.

Також Віктор Олексійович продемонстрував зображення відзнак Миколаївської області, які будуть вручатись за різноманітні досягнення в плані економічної, культурної розбудови нашої області.
Заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Наталія Шевченко повідомила про зміни у відзначенні кращих представників області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Миколаївщини з присвоєнням звання «Людина року Миколаївщини» та «Лауреат конкурсу «Людина року Миколаївщини». Відтепер головна нагорода конкурсу – статуетка – вручатиметься не всім переможцям у чотирнадцяти номінаціях, а лише одній людині з-поміж них. Урочиста церемонія нагородження буде проходити 22 вересня, у День Миколаївської області.

Члени постійної депутатської комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодились заслухати на сесії звіт своїх колег з комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, рекомендували встановити та змінити межу населеного пункту Коблеве Березанського району та затвердити обласну Комплексну програму профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав та свобод громадян нашої області на 2011-2015 роки.

Розглянули депутати і кілька питань, які не виносяться на сесію. Зокрема начальник юридичного відділу обласної ради Тетяна Лабарткава проінформувала, що останнім часом з Очаківського району надійшли три заявки на оренду водного простору. Депутати обласної ради ще не знайомі із практикою такої оренди, тому, аби досконально вивчити це питання, вирішили створити відповідну робочу групу, виїхати до Очакова і з’ясувати всі юридичні тонкощі можливої оренди.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ