Новоодещина: стабільність і порозуміння – запорука успіху

Конфликт, Новости

  20 Сен , 2011

Вже більше двох років Новоодещина міцно утримує друге місце у комплексному рейтингу соціально-економічного розвитку серед сільських районів Миколаївщини. Така стабільність – результат наполегливої та цілеспрямованої роботи всіх без винятку жителів цього регіону. А ще – злагодженої та продуктивної діяльності гілок влади – як виконавчої, так і представницької. Секретами успіху ми попросили поділитися перших осіб району.

РЕКОРДНИЙ  КОРОВАЙ

– Новоодеському району, як і іншим сільським регіонам області, властива явно виражена аграрна домінанта в структурі своєї економіки. Який жнивний доробок мали місцеві хлібороби цьогоріч? – із цим запитанням звертаюсь до голови райдержадміністрації Миколи Миколайовича ЗАБОЛОТНОГО.

– Урожай 2011 року став рекордним за останні два десятиліття і одним із кращих за всю історію. 137 тисяч ранніх зернових – гадаю, це вагомий внесок Новоодещини в обласний коровай. Істотне нарощення обсягів сільгоспвиробництва в галузі рослинництва відбулося як за рахунок розширення посівних площ – на 2,3 тис. га, до рівня 58 тисяч гектарів, так і шляхом застосування новітніх аграрних технологій, підвищення культури землеробства. За нашого сприяння було організовано і проведено чимало семінарів, науково-практичних конференцій, під час яких керівники та провідні спеціалісти великих сільгоспутворень, фермери мали змогу ознайомитися з перспективними технологіями ведення рослинництва, «обрости» зв’язками та придбати за прийнятними цінами насіння, засоби захисту рослин та сільгосптехніку. Тож невипадково, поряд із значним збільшенням валу зерна, маємо й зростання іншого важливого показника – врожайності з одного гектара посіяних площ. Цього хліборобського року вона становила (для ранніх зернових) 29,1 центнера збіжжя на круг, що на 7,5 центнера більше, ніж було торік.

Як приклад такої продуктивної роботи наведу досвід ПрАТ «Новоодеський райагрохім». Першими в районі трудівники цього господарства для підживлення озимої пшениці застосували рідке азотне добриво КАС (карбамідно-азотна суміш). Це, звичайно, додаткові витрати для господарства, але вони окупилися сповна, адже середня врожайність у цьому акціонерному товаристві становила рекордні для району 47,5 ц/га. Тож це, гадаю, гідний приклад для наслідування і для інших наших аграріїв.

– Які ще головні підсумки цього сільськогосподарського року? І на кого, зрештою, рівняння?
– У структурі посівів нами насамперед збільшено посіви під зерновою групою. Збільшилися також площі, зайняті круп’яними культурами (вдвічі, до однієї тисячі гектарів), просом.

Щодо лідерів жнивної кампанії-2011, то вони добре відомі в районі, та й в області також. Це – ТзДВ «Сільгоспгосподарство «Гур’ївка» (керівник – депутат обласної ради Віктор Губанов), ПрАТ «Новотех» (Віталій Яковлєв), ТзДВ «Південний колос» (депутат обласної ради Наталія Білоконенко), ПП «Думітраш» (В. Чернеуцан), ФГ «Хан» (Валерій Хан), ФГ «Друца» (Анатолій Друца). Хочу висловити глибоку вдячність і працівникам інших господарств району – керівникам, агрономам, комбайнерам та водіям, котрі не лише забезпечили виконання державних завдань, а й вселили впевненість – будемо з хлібом і до хліба.

БУДЕМО  Й  З  БОРЩЕМ!

– Що ж, хліб, завдяки людській турботі та Божій благодаті, вродив нівроку. А чи матимемо на столі й інші важливі продукти у раціоні українців – м’ясо і сало?
– Питання розвитку галузі тваринництва – повсякчас у полі зору райдержадміністрації. Практично на кожній нараді на аграрну тематику ми порушуємо це важливе питання.

Завдяки вжиттю комплексу заходів удалося досягти певних зрушень у тваринницькій галузі. Так, за січень-липень 2011 року реалізовано худоби та птиці у живій вазі 648 тонн, що на 58,7 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року; молока вироблено 1515,1 тонни, що більше на 6,5 відсотка. Вдалося також поновити поголів’я великої рогатої худоби – до 2178 голів, із них корів – 896. Станом на 1 серпня поголів’я свиней дорівнювало 7563 голів. І мабуть, невипадково на виставці-ярмарці «Агро-2011» Миколаївщина була представлена новоодеськими підприємствами – СВК «Агрофірма «Міг-Сервіс-Агро», СЗАТ «Південний колос» та «Україна». Це – племінні господарства.

Та все ж ми розуміємо, що нинішній стан тваринництва не може задовольнити ані нас, владу, ані покупців на ринках. Тож наразі, з метою збільшення поголів’я та забезпечення м’ясом населення району та області, ми звернулися з ініціативою до Міністерства аграрної політики України щодо запровадження пілотного проекту з розміщення малих ферм до 100 голів свиней у фермерських господарствах району. Таких ферм у нас повинно бути три. За умови схвалення цих намірів з боку МінАПК плануємо побудувати їх за зиму.
– Інший стратегічний сегмент аграрного виробництва – овочівництво. На його відновленні та розвитку наполягають і Президент країни, і губернатор області Микола Круглов…

– Наш посушливий край потребує додаткового водного живлення, аби вирощування овочів було економічно вигідним. Спільними зусиллями ми не дозволили повністю знищити системи меліорації у сільгосппідприємствах «Гур’ївка», «Південний колос», ім. Шевченка, селі Новосафронівці. Ставимо перед собою завдання у 2012 році довести виробництво овочів до 7 тисяч тонн, тобто вдесятеро більше, та забезпечити довгострокове зберігання 3,5 тисячі тонн. Для виконання поставлених завдань керівництвом району сьогодні вирішується питання надання фермерському господарству «Владам» земельної ділянки під вирощування овочів. Для зберігання овочів ФГ «Владам» у с. Новопетрівське викуплено та ведеться реконструкція холодильника загальною місткістю 2 тисячі тонн.

Також ми залучили інвестора, який планує побудувати на території старого аеропорту новий холодильник на 1,5 тисячі тонн. При наявності таких ємностей ми забезпечимо виробництво томатів, буряків, картоплі та цибулі (так званий «борщовий набір») до 6 тисяч тонн на рік. Таким чином, якісна та недорога овочева продукція стане доступною не лише для мешканців району, а й для жителів усієї області.

ПРОМИСЛОВИЙ  РЕНЕСАНС

За січень-травень 2011 року в сфері промисловості підприємствами району реалізовано продукції на 188,8 млн. грн., що становить 2,5 відсотка загальнообласного обсягу реалізації. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року цей показник збільшено у 2,1 разу.

А за темпами зростання промислової продукції Новоодещина займає перше місце в області. Задля цього були створені належні умови для роботи підприємств регіону. Флагманом промисловості району є ТОВ «Торговий дім МТЗ Бєларус-Україна», яке займається складанням та реалізацією сільськогосподарської техніки. З травня 2011 року була забезпечена виробнича потужність у 250 тракторів на місяць. Обсяги виробництва на підприємстві збільшено втричі порівняно з 2009 роком, а у квітні зійшов з конвеєра п’ятитисячний трактор.

ТОВ «Торговий дім МТЗ Бєларус-Україна» випускає п’ять моделей тракторів марки «МТЗ», а наразі відкрито цех зі збирання комбайнів «Полісся» КЗС-1218 і КЗС-812.
Попит на техніку великий, бо збирання здебільшого здійснюється вручну. Це – і підтримка сільгоспвиробника, і нові робочі місця. На заводі задіяні до 90 працівників, які мають достойну заробітну плату.

– Але часто трапляється, що водночас з високими виробничими показниками район, його бюджет, а отже, і всі мешканці, мають від сусідства з промисловим гігантом вигід як кіт наплакав. І все – через те, що підприємство зареєстровано в іншому регіоні, відтак податки надходять не до місцевої скарбниці.

– Таку ситуацію ми попереджуємо ще на початковому етапі, коли інвестор тільки-но окреслив плани «ввійти в район». Питання ставимо руба: нове виробництво має бути зареєстровано на місці, тобто в районі. У випадку з ТОВ «Торговий дім МТЗ Бєларус-Україна» це – 615 тисяч гривень, сплачених до місцевого бюджету лише за перше півріччя 2011 року. Зауважу, що від нового інвестиційного проекту компанії «НІБУЛОН» плануємо щороку отримувати близько одного мільйона гривень додаткових бюджетних надходжень.

ІНВЕСТИЦІЯМ  –  ЗЕЛЕНЕ  СВІТЛО

– Як влада сприяє потенційним інвесторам?
– Наведу лише такий приклад. Коли «НІБУЛОН» озвучив питання щодо побудови зернового терміналу на Новоодещині, ми створили найбільш сприятливий режим для цього відомого у світі виробника і зернотрейдера. Попри те, що новий об’єкт мав будуватися фактично на болоті – потрібно було відвести грунтові води, забити понад 1700 паль, «НІБУЛОН» вирішив будувати термінал саме у нас.

Чому? Бо земельні документи були оформлені у найкоротші терміни – за місяць, містобудівне обґрунтування – за два дні. У стислі строки були проведені й громадські слухання. Таким чином, ми скоротили до мінімуму всі етапи бюрократичного узгодження дозвільної системи. Завдяки цьому від початку оформлення документів до здачі готового об’єкта минув лише один рік.

Користь від відкриття нового терміналу мають усі – і бюджет, і люди, і, власне, самі аграрії. Адже тепер на кожній тонні зерна вони отримують на 30-40 гривень більше, при цьому не треба нести транспортні витрати з транспортування збіжжя в порти Миколаєва. Та й всі можливі суперечності можна вирішити на місці.

Стабільно працюють й інші промислові підприємства – ТОВ «Молочна компанія «Дружба» (виробництво сирів, масла та спредів), ТОВ «Миколаїврибпром» (виробництво рибних консервів), ФГ «Іванов» (виготовлення ковбасних виробів, будівництво готельного комплексу).

ЛЮДИ  МОЖУТЬ  СПАТИ  СПОКІЙНО

– 2007 року чимало лиха наробила надзвичайна ситуація з підтоплення осель мешканців Нової Одеси. Чи все зроблено владою, аби не повторилася подібна трагедія?
– Я вдячний губернатору Миколаївщині Миколі Петровичу Круглову, обласній раді за те, що вони почули нас і сприяли в остаточному вирішенні цього питання. Вже до кінця цього року мають бути завершені роботи з укріплення русла балки Ніршиної. Та вже зараз можна сказати, що життю людей та збереженню їхнього майна ніщо не загрожує.

***

Про розвиток у районі соціально-культурної сфери ми попросили розповісти голову районної ради Олександра Михайловича ДЕЛІКАТНОГО (на 4-му знімку). Принагідно слід зазначити, що на відміну від зовсім недалеких часів виконавча і представницька гілка влади Новоодещини здійснюють свою діяльність у тісній взаємодії. Стабільність, помножена на професіоналізм та порозуміння, дозволяють єдиній владній команді досягати непоганих результатів щодо покращення життя місцевої громади. Хоча роботи ще попереду – невпрогорт.

– Справді, болючих проблем, що дісталися нам у спадок від попередніх «керманичів», чимало, – підтверджує О.М. Делікатний. – Йдучи на останні місцеві вибори, ми отримали від людей 107 соціальних наказів. На їх виконання й було розроблено і прийнято депутатами районної ради Програму соціального розвитку Новоодещини до 2015 року. У ній прописані заходи щодо покращення стану місцевих доріг, водозабезпечення, освітлення сільських населених пунктів, охоплення дошкільним навчанням тощо.

Районна рада протягом останніх років стала потужною дієвою силою, з якою варто рахуватися. Зі сторонніх спостерігачів депутати перетворилися на ініціаторів і рушіїв багатьох процесів. Вони виїжджають на місця, спілкуються з людьми, беруть активну участь у роботі комісій. При цьому поділу за партійними кольорами немає – всі працюють злагоджено й конструктивно. Те ж саме стосується й сільських рад.

– Які конкретні зрушення сталися в житті місцевих громад?
– За перше півріччя поточного року за кошти районного бюджету здійснені поточні ремонти районного музею, будинку стаціонарного відділення для людей похилого віку, капітальні ремонти Себинської ЗОШ та мережі водопостачання Новоодеської ЗОШ №2. Повністю замінено дах будівлі Будинку дитячо-юнацької творчості.

Ми закінчили ремонт і реконструкцію в усіх 27-ми дошкільних навчальних закладах району. До речі, із великих населених пунктів дитячого садку наразі немає лише у Червоноволодимирівці Воронцівської сільської ради. Вирішення цієї проблеми, а також збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою, – наріжне питання у діяльності районної влади. Це можна сказати й щодо забезпечення мешканців Новоодещини якісною питною водою. Так, торік розпочато відновлення систем водопостачання в сільській місцевості. Бювет з очищеною водою запрацював у Новій Одесі, а наразі вони встановлюються у школах, незабаром – у дитсадках та медичних закладах району.

Дороги. Якщо у районному центрі вони майже повністю заасфальтовані і відремонтовані, то в селах ситуація дещо інша. Хоча от нещодавно зробили ямковий ремонт на автошляхах до сіл Бузьке та Сухий Єланець. Тепер там стало можливим нормальне автомобільне сполучення.

У медичній сфері дбаємо про залучення на село молодих спеціалістів. Задля цього минулого року купили двокімнатну квартиру в селі Антонівка. А вже цього року виділено ще 150 тисяч гривень з районного бюджету з метою придбання двох квартир для лікарів. Є в резерві, а саме в комунальній власності, й зручний будинок, його також плануємо використати для проживання медиків.

– На все про все потрібні кошти, й чималі. Тож як наповнюються місцеві бюджети, які є резерви щодо збільшення їх обсягів?
– У першому півріччі 2011 року до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району було мобілізовано 11,885 млн. грн., що становить 110,4 плану розпису зведеного бюджету. В абсолютних цифрах – це на 1,849 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.

З метою виконання дохідної частини місцевих бюджетів та залучення до оподаткування додаткових резервів райдержадміністрацією спільно з районною радою проведено сім засідань комісії з питань забезпечення повноти і своєчасності сплати податків і зборів та шість засідань комісії із земельних питань. За результатами проведеної роботи додатково залучено до бюджету 181,4 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та 350,9 тис. грн. за землю. Знаковим є і той факт, що вдвічі більше, порівняно з минулим роком, легалізовано робочих місць. Цю роботу буде продовжено й у подальшому.

Підготував Андрій ТЮРІН
НА ЗНІМКАХ: 2 – покладання квітів у міському сквері 9 травня 2011 року  (на чолі колониветерани і керівники району); 3 – Свято першого снопа у ТзДВ імені Т.Г. Шевченка. Голова правління В.М. Середа і комбайнер М.С. Черкашин; 4 – відкриття дитсадка в с. Улянівці.

Комментарии:

  1. Katerina:

    Обычный хвалебный проплаченный материал

Сообщение:

*

НОВОСТИ