Початок будівництва на Житомирщині – черговий здобуток «НІБУЛОНу»

Новости, Экономика

  1 Сен , 2011

Незважаючи на численні перешкоди, компанія «НІБУЛОН» продовжує колосальне інвестування в аграрний сектор. Водночас з реалізацією масштабного проекту відродження вантажних та пасажирських перевезень річковим флотом по найбільших водних артеріях України – ріках Дніпро та Південний Буг, це підприємство відкриває нові виробничі філії та будує сучасні елеваторні комплекси з відвантаженням зернових та олійних культур. Черговим переконливим підтвердженням цього факту є закладка нового елеваторного комплексу з приймання, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур філії «Тетерів» Чуднівського району на Житомирщині, яка відбулася днями.

Будівництво нового елеватору філії «Тетерів» у селищі міського типу Великі Коровинці на Житомирщині компанія розпочала у тиждень святкування двадцятої річниці незалежності України. Це водночас і випадковість, і закономірність. Випадковість – тому що «НІБУЛОН» ніколи штучно не «підганяє» початок чи закінчення будівництва до якоїсь дати, хай навіть вагомої та знаменної. Що ж стосується закономірності, вона полягає в тому, що ТОВ СП «НІБУЛОН» – це справжній патріот України, якій своєю інвестиційною програмою дає роботу тисячам будівельників, інвестує значні кошти в агропромисловий комплекс, надає серйозний поштовх для розвитку багатьох інших галузей вітчизняної економіки: металургії, транспорту, суднобудування. «НІБУЛОН» особистим прикладом довів, що й в умовах кризи варто вкладати кошти в українську економіку. А всього за два десятиліття ця миколаївська компанія – до речі, ровесниця незалежності України – вклала в розвиток аграрного сектора нашої країни 1 млрд. 300 млн. доларів США! Назвіть ще хоча б одне миколаївське підприємство, яке б не спрямувало в офшори, а інвестувало у розвиток та модернізацію української економіки такі великі гроші?! Чи багато таких, чи є такі взагалі?

На занедбаній ділянці у 6,57 га поряд з Великими Коровинцями, де ще досі залишилися напівзруйновані рештки колишньої бази райагротехніки, ударними темпами протягом двох місяців буде зведено високотехнологічний комплекс європейського рівня, розрахований на одночасне зберігання 76,8 тис. тонн зернових та олійних культур. За добу цей елеватор зможе приймати та просушувати 5 тис. тонн сільгосппродукції, паралельно відвантажуючи ті ж самі 5 тис. тонн. Кошторис будівництва терміналу становить понад 120 млн. грн. Тут будуть працювати 50 будівельних організацій, більше 1,5 тис. будівельників з різних регіонів України, в тому числі з Миколаївщини та Житомирщини. Зовсім скоро чуднівчани на власні очі побачать усю красу «НІБУЛОНівського» будівництва: потужні вантажівки, екскаватори, крани, яскраве освітлення. Об’єкт з кожним днем зростатиме. А після вводу його в експлуатацію елеваторний комплекс з найсучаснішим обладнанням обслуговуватимуть понад 60 працівників. Цей об’єкт, поміж іншим, стане справжнім місцевим культурним центром: на екскурсії сюди приходитимуть усі – від місцевих мешканців до іноземних гостей.

На урочистостях з нагоди початку будівництва комплексу першим перед присутніми виступив голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук. Слід зазначити, що ця людина у свій час була міністром аграрної політики України, а тому прекрасно знає, що таке «НІБУЛОН» і як він працює, що таке «НІБУЛОНівські» стандарти. До того ж, він сам ініціював прихід компанії з проектом будівництва зернового елеватора до Чуднівського району і всіляко підтримував керівництво «НІБУЛОНу» в цьому починанні.

– Ми повинні від щирої душі вітати активну державницьку позицію «НІБУЛОНу», – звернувся до присутніх Сергій Миколайович, – тому що це великий, реальний фундамент для продовольчого задоволення людей та стабільного соціально-економічного зростання. Зрозумійте, що більшість наших негараздів породжує насамперед бідність. Так от, проект цієї компанії – це великий крок на шляху подолання бідності, на шляху розвитку такого сільськогосподарського регіону, яким традиційно є Житомирщина. Вкладення капіталу в регіон – це нова інфраструктура, нові робочі місця, де зарплата виплачується офіційно, а не в так званих конвертах, це соціальний захист трудівників, це розвиток аграрного сектора, врешті-решт це народження нового робітничого класу на селі.

Губернатор додав, що обласна влада Житомирщини сьогодні особливо зацікавлена у розвитку інвестиційної програми з нарощування ємностей для зберігання зерна. Ініціатива «НІБУЛОНу» сприймається особливо позитивно, тому що ця компанія допоможе встановленню справедливих цін на збіжжя, нарощуванню його валових зборів, розвитку аграрного сектора в цілому, а також забезпеченню продовольчої безпеки у регіоні. «Це не просто елеватор, це повернення гідного життя до Чуднівського району», – підсумував він.

– Приходу такого інвестора радіють сусідні села, радіє весь район, – зізнався голова Чуднівської районної державної адміністрації Максим Савчик. – І це не випадково. «НІБУЛОН» – це еталон господарювання, інноваційного розвитку села, до того ж не тільки його виробничої, а й соціальної сфери. Це компанія, яка вже сьогодні втілює в життя технології майбутнього. Треба дякувати Богові, що в нашому районі ведеться таке будівництво.

На думку районного керівництва, прихід такої компанії приємний і зручній для місцевих сільгосптоваровиробників. Бо невдовзі вони вже не будуть шукати, кому продати свої зернові культури, куди їх везти. Вже не треба буде їх вивозити, інколи за сотні кілометрів, оскільки компанія «НІБУЛОН» буде скуповувати збіжжя за реальну ціну на місці.

Зазначимо, що високі «нібулонівські» стандарти передбачають тісну співпрацю з місцевою громадою з метою покращення соціальної інфраструктури сільської місцевості. Ще до початку будівництва місцевий бюджет отримав від компанії близько 1 млн. грн., що вже дозволило забезпечити стале централізоване водопостачання на чотирьох вулицях Великих Коровинців. На черзі початок будівництва водопроводу ще на чотирьох вулицях цього селища. Також замінені вікна у Будинку культури, заплановано капітальний ремонт даху місцевого дитячого садочка. А потім селище міського типу отримає ще півмільйона гривень на відновлення освітлення вулиць, огорожу того ж дитячого садочка, початок ремонту доріг. Чи не буде вдячна селищна громада такому інвесторові? Запитання, здається, риторичне…

У рамках тісного співробітництва, що вже розгортається, генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський прямо на урочистостях підписав меморандуми про партнерство з головою Житомирської облдержадміністрації та Великокоровинським селищним головою.

Біля мікрофона гендиректор миколаївської будівельної компанії «Житлобуд-НІКО» Сергій Назаренко. Він вітає компанію «НІБУЛОН» з поновленням та розширенням інвестпроекту з розвитку українського зернового ринку та його логістичної складової, а також висловлює щиру подяку за можливість надати роботу багатьом будівельникам.

Також перед присутніми виступили інші представники влади та місцевої громади. Вони зробили наголос на тому, що, на їх думку, «НІБУЛОН» вигідно вирізняється поміж інших інвесторів у питаннях культури землеробства, тваринництва, розвитку соціальної сфери. Інвесторів з таким системним підходом в аграрному секторі Житомирської області, на жаль, більше поки що немає.

– На таких заходах «НІБУЛОНу» я бував багато разів, – сказав на церемонії закладки зернового комплексу керівник Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов. – І кожен раз мене переповнює хвилювання. Адже це руйнування монополії, це лояльність до товаровиробників та найкращі закупівельні ціни для них. Дійшло до того, що сайт компанії зі зазначенням закупівельних цін «НІБУЛОНу» вже є справжнім барометром ринку, на який рівняються і товаровиробники, і зернотрейдери. А як швидко будує «НІБУЛОН» ви побачите, коли через два місяці ми з вами зберемося на введення цього комплексу в експлуатацію.

У свою чергу, президент Української зернової асоціації Володимир Клименко зазначив, що тенденція найближчих десятиліть лишається незмінною – це стрімке зростання населення планети. Тому попит на зернові та олійні культури буде стабільно зростати. Україна вже стає одним із серйозних гравців на ринку зернових. Але де їх зберігати, якщо, наприклад, прогноз врожаю цього року в Україні становить близько 50 млн. тонн і навіть більше, а загальна ємність елеваторів у країні складає лише 30 млн. тонн. Тому справа, яку робить «НІБУЛОН», – це державна справа, це збереження продовольчої безпеки та експортного потенціалу нашої держави. Особливо, якщо не забувати, що внутрішні потреби країни становлять не більше 26 млн. тонн зернових, а решта – це експорт. Отже, компанія допомогає селянину зберегти те, що він виростив.

Паралельно з цим не менш актуальними для компанії «НІБУЛОН» залишаються перспективи розвитку тваринництва на Житомирщині. Адже на Поліссі сьогодні існують сприятливі умови для розвитку цієї галузі. «НІБУЛОН» уже розпочинає приведення до ладу тваринницького комплексу, який, на жаль, був доведений попередніми господарями до незадовільного стану. Компанія також відновила лінії з виготовлення ковбасних виробів, що випускаються без будь-яких добавок, ферментів та м’ясної продукції сумнівного походження, а виключно з якісної продукції тваринництва, вирощеної безпосередньо в господарствах самої компанії.

І ось довгоочікуваний виступ генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського. Від дякує за підтримку обласній адміністрації та за довіру – місцевій громаді:
– Три роки тому до мене вперше звернулися власники землі Чуднівського району Житомирщини з пропозицією створити тут виробничій філіал компанії. Раніше на цих землях успішно працювало і процвітало господарство під керівництвом Героя Соціалістичної Праці Дмитра Лонського, але після важких 90-х господарство стало розпадатися на очах у людей. Саме вони, жителі цих місць і звернулись до мене як до Героя України. З тих пір почалася плідна співпраця Житомирщини і компанії «НІБУЛОН». А зараз ми вже будуємо у вас елеваторний комплекс. Наша філософія полягає в тому, що там, де ми беремо землю під сільгоспвиробництво, ми будуємо власні елеватори, а там, де ми будуємо елеватори, ми беремо і обробляємо землю. По нашій компанії створюється уявлення про інвестиційну привабливість того чи іншого регіону. Якщо ми інвестуємо в Житомирщину, значить і інші інвестори отримують сигнал: сюди можна вкладати кошти. І я особливо радий подякувати вашому губернаторові, місцевій владі за оперативне вирішення питань, пов’язаних з виділенням земельної ділянки.

Біля яскравого стенда гендиректор «НІБУЛОНу» презентує майбутній комплекс, розказує про його особливості. Під звуки православної молитви О. Вадатурський разом з почесними гостями свята закладають символічну капсулу з посланням потомкам у фундамент однієї з будівель терміналу. Присутні дружно аплодують. Усі чудово розуміють, що Житомирщина зробила ще один великий крок на шляху відновлення та розвитку. Тому що інвестиційна програма компанії «НІБУЛОН» – це наша спільна, загальнонаціональна справа, від якої буде мати користь кожен українець.

Станіслав КОЗЛОВ

Сообщение:

*

НОВОСТИ