Продовжувачі справи Скаржинського

Новости

  17 Сен , 2011

Виростити бодай одне дерево – то як народити та виховати дитину. Від моменту, коли маленьке зернятко бережно кладуть у підготовлену землю, й до часу, коли постає велетенське дерево, що дає притулок людині й тварині, минає ціле людське життя. А скільки треба зусиль, аби в нашому посушливому південному краю прижилися такі необхідні для екологічного балансу та забезпечення сталого аграрного виробництва лісові насадження! Про це достеменно знають лише зелені вартові – лісівники, котрі докладають чимало своїх сил та знань, аби на карті степової Миколаївщини з’явилося якомога більше живописних оаз. Для багатьох із них професійна діяльність уже давно перетворилася на сенс життя, й вони навіть не уявляють себе поза улюбленою справою.

Напередодні свого професійного свята лісівники краю зібралися в ошатній будівлі Російського театру з тим, аби озирнутися на пройдений шлях, окреслити майбутні завдання, а також ушанувати кращих із кращих – золотий запас галузі.

А пишатися миколаївським вартовим лісу і справді є чим. За багатьма показниками обласне управління лісового та мисливського господарства є лідером у загальноукраїнському рейтингу, а останні два роки посідає перше місце серед степових областей країни. Внаслідок копіткої та самовідданої праці за останні двадцять років в області висаджено 28 тисяч гектарів нових лісів. При цьому розширюються вже існуючі та створюються нові заповідні зони державного лісового фонду. Велика увага останнім часом приділяється відновленню захисних лісових насаджень – лише цієї весни їх площу збільшено на 1714 гектарів. Заслуговує на увагу й господарча діяльність миколаївських лісівників. За вісім місяців цього року ними реалізовано продукції на 4,7 мільйона гривень. Виручені кошти спрямовуються на збереження старих та висадження нових лісів, проведення інших природоохоронних заходів.

Задля вирішення поставлених завдань лісомисливське управління плідно співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади. Лише цього року на потреби галузі за рішенням депутатів обласної ради виділені 820 тисяч гривень з обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища.

Та головне багатство лісного загону – то його люди. Кращих із кращих з них привітали, в тому числі із врученням почесних грамот та висловлюючи подяки, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Петро Паламарюк, представники різних служб та відомств. Особливо гучні оплески були адресовані ветеранам галузі, котрі й понині в строю передають безцінний досвід молодшим колегам.

Привітали й самого керівника «зеленого» управління. Адже зовсім нещодавно, до 20-річчя Незалежності України, Петро Паламарюк був удостоєний почесного звання «Заслужений лісівник України». Гадаю, це саме той випадок, коли нагорода знайшла свого героя, бо завдяки кипучій енергії та подвижництву Петра Миколайовича лісомисливське господарство на Миколаївщині досягло нових, нечуваних раніше висот. Тож, безперечно, справа піонера заліснення степового краю В.П. Скаржинського живе та процвітає.

Того дня лісівники підбили й підсумки свого професійного творчого конкурсу. За результатами роботи лісгоспів області в першому півріччі цього року найкраще спрацював колектив Врадіївського лісового господарства (директор – Віктор Мироненко). Друге та третє місця посіли відповідно колективи Вознесенського лісового господарства (Олександр Чикачов) та Очаківського лісомисливського господарства (Володимир Туровський).

Зі святом вас, зелені вартові планети!

Андрій ТЮРІН
Фото автора

НА ЗНІМКАХ: вітання від обласної ради; у залі не було вільних місць; Врадіївський лісгосп – лідер обласного рейтингу; заслужені лісівники України – П.М. Паламарюк і ветеран галузі А.А. Сірик.

Сообщение:

*

НОВОСТИ