Робітничі спеціальності завжди потрібні

Новости, Официально

  15 Сен , 2011

Вчора в обласній раді відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова – Микола КРАВЧЕНКО). Також у роботі комісії висловили бажання взяти участь депутати обласної ради Микола Косінчук та Володимир Дорошенко, аби висловити свої пропозиції та зауваження щодо затвердження обласної програми розвитку професійно-технічної освіти Миколаївщини на 2011-2015 роки.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко представив членам постійної комісії новий варіант програми, в якому вже враховані пропозиції попередніх комісій. Але навіть дороблений варіант викликав чимало зауважень, до того ж депутати обласної ради наголосили, що не всі пропозиції знайшли своє відображення у запропонованому Валерієм Мельніченком проекті. Голова комісії Микола Кравченко також, у свою чергу, зазначив, що в програмі досить багато суперечливих моментів, а тому робота з остаточного вироблення проекту триватиме й надалі.

Директор Казанківського аграрного ліцею Володимир Дорошенко запропонував більше уваги приділити розвиткові інноваційних технологій у галузі професійно-технічної освіти:
– Ми прекрасно розуміємо, що приватизація землі – це тільки питання часу. З’являться нові власники, інвестори, які будуть чималі кошти вкладати, приміром, у переоснащення сільськогосподарської техніки. Яким чином випускники професійно-технічних училищ зможуть адаптуватись до таких умов, коли навчання відбувається на морально та матеріально застарілій техніці?

Враховуючи, що процент працевлаштування випускників профтехучилищ дуже високий, майже 90%, то питання дійсно актуальне. Валерій Мельніченко упродовж розмови навів такий приклад: тільки 30-40 відсотків випускників вищих навчальних закладів працевлаштовуються за спеціальністю. Як бачимо, показники різняться просто на порядок, що беззаперечно свідчить про потребу у робітничих спеціальностях.

Депутат Алла Могилевська поцікавилась про доцільність подальшого перейменування профтехучилищ на ліцеї. Як пояснив Валерій Мельніченко, справа не лише у більшій престижності назви (Володимир Дорошенко розповів, що він із задоволенням чує такі слова своїх вихованців: «Ми не з бурси, а з ліцею»), а й у змінах у навчальних та робочих планах.

Начальник управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Миколаївській області Олена Князєва, заступник начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області Андрій Нестеренко та заступник начальника фінансового відділу управління Служби безпеки України в Миколаївській області Денис Сорокін запропонували депутатам винести на сесійний розгляд питання щодо затвердження обласної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення систем захисту конституційних прав і свобод громадян у Миколаївській області на 2011-2015 роки.

– Йдеться про виділення коштів на оновлення матеріально-технічної бази, – пояснив Денис Сорокін. – Приміром, Службі безпеки конче потрібен спеціальний комплекс пошуку мобільних терміналів, завдяки якому значно підвищиться якісний рівень роботи працівників СБУ. Варто зазначити, що протягом останніх п’яти років із державного бюджету не надійшло жодної копійки на придбання спецтехніки. Тому без допомоги обласної ради нам не обійтись. А що може дати така підтримка, ви прекрасно знаєте. Приміром, за рахунок минулорічної субвенції ми зробили переоснащення спецпідрозділу «Альфа» і останні навчання показали, що миколаївська «Альфа» сьогодні один із кращих підрозділів в Україні.

У свою чергу, голова комісії Микола Кравченко, враховуючи, що у проекті програми йдеться про профілактику злочинності, запропонував представникам правоохоронних структур більш активно залучати до такої роботи культурні й освітні заклади нашої області.
Також члени комісії розглянули і низку інших важливих та актуальних питань, що пропонуються до розгляду на сесії обласної ради.

Петро ІЛЬЇН
Фото автора

НА ЗНІМКУ: заступник голови комісії Таміла Бугаєнко (ліворуч) та голова Микола Кравченко.

Сообщение:

*

НОВОСТИ