Серед первачків – і американські військові

Новости

  3 Сен , 2011

На відремонтованому подвір’ї Очаківської загальноосвітньої школи №2 ім. П.П. Шмідта незвично лунала англійська мова. Ні, це не школярі, занудьгувавши протягом літніх канікул, тренувались перед початком нового навчального року. Просто до школи завітала група американських військових, аби взяти участь у відкритті відремонтованого навчального закладу. Заступник головного інженера Європейського командування Збройних сил США полковник Леон Перрот, керівник програми співробітництва з безпеки відділу оборонної співпраці посольства США в Україні підполковник Філіп Гілхуд, капітан-лейтенант Гарі Хантер та Людмила Кириленко з відділу оборонної співпраці посольства і Хосе Ернандес із командування по будівельних роботах ВМС США зацікавлено роздивлялися урочисту церемонію нового навчального року.

– У Сполучених Штатах такого єдиного загальнодержавного свята немає, – розповів підполковник Філіп Гілхуд. – У нас кожен штат живе за своїми законами, а відтак і навчальний рік у дітей починається по-різному. Але мені дуже сподобалось, як це відбувається в Україні – справді свято.

Ось уже протягом багатьох років на території нашої країни проходять спільні військові навчання «Сі-Бриз». Сполучені Штати Америки стосунки зі своїми партнерами будують так, аби навчання не обмежувались, так би мовити, суто військовим співробітництвом, а й торкалися соціально-економічних проблем регіонів, які задіяні у программі «Сі-Бриз». Одеса, Керч, Феодосія – охочих отримати додаткові кошти на підтримку соціальної сфери вистачало, але перемогла пропозиція Очаківського міськвиконкому: відремонтувати школу №2.

Перший проект ремонтних робіт оцінювався у суму близько 4 мільйонів гривень, але, як це постійно трапляється, з початком робіт проблеми виникли із заміною даху. Американська сторона погодилася дещо збільшити фінансування. Не залишилися осторонь і місцева влада, і обласна державна адміністрація, яка на благоустрій пришкільної території та облаштування під’їзної дороги виділила півмільйона гривень, очаківські військові частини, спонсори та благодійники, батьки та педагоги. Як розповів виконавець робіт, керівник будівельної організації «УкрБізнесТрейд» Олександр Радченко, такого будівництва у своїй практиці він не пам’ятає – ремонт здійснювався майже народним методом. Та всіх «перевершив» один дідусь, який прийшов на власні очі подивитись на ремонт школи, яку він закінчив 1928(!) року, і, звичайно, дати кілька «цінних» порад.

Загалом у школі №2 утеплили фасад будівлі, перекрили дах, замінили близько двохсот вікон, відремонтували спортзал та два кабінети.
Із подвійним святом дітей, батьків та учнів привітали перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, Очаківський міський голова Микола Топчий, секретар міської ради Сергій Бичков.

Але ця непересічна подія була не єдиною, яка трапилася у курортному містечку цього дня: новими приміщеннями для двох груп дітлахів та ігровим майданчиком зустрів гостей і навчально-виховний комплекс «Сонечко». Подія не менш важлива, враховуючи постійну чергу на дитсадок в Очакові. До того ж, завважмо, вихованців у «Сонечку», яке відвідують діти віком від двох років до чотирикласників, не набагато менше, ніж у школі №2.

Ремонт приміщень навчально-виховного комплексу здійснювався виключно за рахунок спонсорських надходжень і обійшовся майже півмільйона гривень.
– На цьому роботи не закінчаться, – зауважив секретар міськради Сергій Бичков, – значно більші обсяги фінансування вимагає повне доведення до ладу «Сонечка», в тому числі і відкриття плавального басейну. Знаєте, парадокс – думали, що ці групи по двадцять п’ять чоловік суттєво скоротять чергу, але сталося навпаки: тільки-но розпочали ремонт, одразу ж надійшло близько сорока заяв на відвідування дитсадка. Втім, це труднощі приємні, будемо відкривати ще дві групи в іншому дитсадку.

Ось так, поступово, Очаків намагається виходити із того становища тихого занепаду, яке спостерігалося протягом останніх років. І нехай скаржиться міський голова Микола Топчий, що сьогодні у місті немає жодного бюджетоутримуючого підприємства, навіть згас той вогник надії, що з’явився стосовно відновлення роботи рибоконсервного комбінату: на жаль, колись потужне підприємство, яке славилося продукцією на весь Радянський Союз, знову виставлене на продаж. Дарма, всі труднощі будуть подолані, переконаний Микола Топчий, коли є звичайнісіньке бажання робити все можливе, аби рідне місто жило краще.

І передумови для цього є.
– Маємо твердий намір перетворити Очаків на місто європейського рівня, – сказав перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко. – Значно поліпшити соціально-економічну атмосферу в місті повинне будівництво терміналу з перевантаження скрапленого газу, тендер на спорудження якого Очаків виграв, думаю, на 99 відсотків. Є й інші плани: це, зокрема, можливість будівництва глибоководного порту.

А ось іншу новину, яку повідомив Геннадій Ніколенко, присутні на святі у «Сонечку» батьки та працівники навчально-виходного закладу зустріли, затамувавши від хвилювання подих: стараннями голови облдержадміністрації Миколи Круглова Кабмін виділив кошти на реконструкцію матросівського водоводу. Для очаківців, які десятиріччями потерпали від катастрофічної нестачі питної води, це не просто радісна звістка – це подія унікальна.

Наразі повним ходом тривають роботи з профілювання майбутньої траси укладки, вже прорито перші п’ятсот метрів траншеї, а днями почали завозити труби. Так що, сподіваємось, у недалекому майбутньому мешканці міста як страшний сон забудуть кількагодинні подачі води на добу.

Петро ІЛЬЇН
Фото Юрія ТИХОГО

Сообщение:

*

НОВОСТИ