Символ сучасності, спрямований на досягнення

Новости, Общество

  8 Сен , 2011

Щойно закінчилася перерва завдовжки в літо. Переступаю поріг школи, і на душі стає променисто. Розцвітають назустріч погляди і посмішки дітей, колег. Тобі, рідна школо, 25! У порівнянні з вічністю – це лише мить, але це чверть людського віку. Було всього: радість спілкування і прикрощі, образи і вибачення, гіркота поразок і солодкий присмак перемог. Я з тобою, школо, з першого дня. Я з учнями, з колегами, батьками, які вчили мене працювати, думати і діяти, сміливо йти вперед.

Баштанська ЗОШ №2 – сучасний навчальний заклад, що вдалося створити завдяки спільним зусиллям влади, завдяки вмілому керівництву і сприянню відділу освіти Баштанської РДА, професійно-компетентному колективу, зацікавленим батькам, розумним, успішним учням, людям, які небайдужі до дитячої долі. З особливою теплотою і любов’ю щоденно згадую тих, хто стояв біля витоків нашого навчального закладу – вчителів-ветеранів праці, людей поважних і знаних у нашому місті. Їх натхненна праця завжди залишається дороговказом для нас. Це В.М. Дудник, О.Ф. Мала, Л.П. Петренко, В.П. Головченко, Н.Й. Покидько, М.П. і В.О. Домарацькі, М.І. Ширер, О.І. Дуб’яга, В.Я. Костенко, Д.Ф. Поспєлкіна, Л.М. Шепель, М.О. Левицька, І.К. Сімак, В.Н. Черничко, Є.Г. Василенко, Н.Х. Лук’янова, М.С. Пустовар, С.В. Желізна, Л.А. Антіменкова. Здоров’я вам та довгих років життя, і світла пам’ять тим, чия життєва стежина скінчилася.

Кожен наш учитель створює умови для особистісного зростання школярів, яке виявляється у підвищенні їх пізнавальної і соціальної активності. Характерною особливістю кожного працівника нашої школи є материнська турбота про учнів, душевність стосунків, доброта. Відрадно, що саме зараз педколектив перебуває у фазі творчого розквіту: вісім учителів мають звання «Учитель методист», 15 – «Старший учитель», 22 – мають вищу категорію, 10 – І категорію.

Щорічно учителі захищають честь району на обласному конкурсі «Учитель року». Призерами та дипломантами останніми роками були: О.Г. Максимова, О.А. Безручко, І.О. Малярчук, О.П. Змієвська, Л.П. Кордова, Л.О. Рясик, Т.І. Сіренко, Л.Ю. Береза, О.А. Чорна. Поруч із досвідченими колегами проходять процес становлення молоді учителі, перспективні та талановиті: В.В. Роставецький, О.П. Хижняк, Т.Ф. Шурова, А.В. Коруц, Ю.В. Саєнко, Г.М. Берко, А.І. Трандасір, Н.А. Войцехович, В.Л. Толочко, К.І. Абрамова.

Приємно чути, що нашу школу називають «кузнею» кадрів – 72 наших випускники та педагоги працюють в інших навчальних закладах міста, району та області, а 22 наших випускники – у рідних стінах.
Ми чітко усвідомлюємо власну відповідальність і сумлінно виконуємо місію, покладену на нас суспільством. У 2010-2011 навчальному році у десятку кращих увійшли: О.Г. Максимова, Л.Ю. Береза, О.А. Чорна, Л.О. Рясик, Т.А. Балдук, В.В. Роставецький, М.В. Гриценко, З.О. Бєлугіна, Н.А. Крижановська, Т.М. Іваницька.

Історична довідка про заклад

1866 р. – заснування першої Земської школи у селі Полтавка (нині – місто Баштанка).
Кінець 30-х років ХХ століття – середня школа №1 імені Т.Г. Шевченка (семирічка).

1945-1964 рр. – Баштанська семирічна школа.
1964-1986 рр. – Баштанська восьмирічна школа.

З 1986 р. – Баштанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2.
За час свого існування школа виплекала не одне покоління жителів міста.

Баштанська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 є експериментальним майданчиком з проведення науково-дослідної роботи Миколаївським державним університетом ім. В. Сухомлинського з теми «Формування літературних знань і вмінь в учнів основної школи (2007-2010 рр.)», опорною школою із впровадження проекту «Освіта для стійкого розвитку», організованого Миколаївським інститутом післядипломної педагогічної освіти, експериментальним майданчиком програми «Творча обдарованість», реалізуємо програму «Крок за кроком до здоров’я». Адміністрацією школи створено модель інноваційного навчального закладу «Школа майбутнього», що входить до Всеукраїнського експерименту педагогічних інновацій Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук за проектом «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». На базі навчального закладу організовано методичний центр з реалізації проекту «Школа Сухомлинського – школа ХХІ століття». Продовжуємо співпрацю з вишами, до речі, вже восьмий рік на базі школи працюватимуть підготовчі курси Миколаївського державного аграрного університету.

Пишаємося і досягненнями наших випускників. За двадцятип’ятирічний період випущено 59 учнів, які закінчили школу із золотою медаллю, 40 – зі срібною та 56 – із відмінним результатом. Не одне покоління виплекала рідна школа, серед них успішні керівники, представники майже всього спектра професій, що успішно працюють у різних сферах економіки нашої незалежної держави.

Цьогорічні випускники знову підтвердили високий рівень знань під час проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Із 42 випускників 39 стали студентами вищих навчальних закладів України.

Навчання в нашій школі – це наповнення життя особливими барвами та почуттями! Ми бережемо і примножуємо славні традиції школи. Маємо емблему, пісню, прапор. Шостий рік діє дитяча учнівська організація «Сузір’я», одинадцятий – шкільна дружина юних рятувальників-пожежників, яка знову зайняла І місце в області і готується до Всеукраїнського конкурсу, що пройде у вересні в м. Одесі під егідою МНС України. На базі школи працюють 12 гуртків та дві студії, спортивні гуртки і секції. Жодне свято у місті не проходить без участі наших вихованців. Родзинкою нашої роботи є творчий розвиток кожної дитини. До послуг дітей – зразковий шкільний музей, дві бібліотеки, спортивний та гімнастичний зали, актова зала, шкільна їдальня, майстерні з обробки деревини та металу, кабінет психолога, кабінет хореографії, інформатики та інші світлі, затишні, сучасно обладнані навчальні кабінети. Гості школи завжди приємно вражені чистотою, зразковим порядком, і це тому, що діти відчувають себе господарями свого другого дому. Допомагають нам у всьому добрі та щедрі друзі. В народі говорять, що добра справа і в темряві зберігає свою красу. Принагідно хочу від імені шкільного колективу висловити вдячність керівникам підприємств та організацій, шанованим у нашому місті людям, які небайдужі до шкільних проблем: С.А. Кравцову, А.П. Поручнику, С.М. Гавві, В.П. Матвієнку, В.Й. Лехману, О.С. Іванішину, С.В. Сокуренку, В.І. Онищуку, П.І. Руденку, І.О. Олійник, О.А. Гусєву, М.М. Росєєву, М.М. Гончаренку, О.П. Годіну. Дякую за співпрацю керівникам і колективам Будинку дитячої та юнацької творчості, районного Палацу культури, відділу МНС, ДЮСШ, районного краєзнавчого музею, районної бібліотеки та іншим.

Щирі слова вдячності адресую всім батькам, які ніколи не відмовляють у допомозі, роблять разом із нами спільну справу, а особливо Н.В. Козаченко, Л.М. Шаповал, Л.М. Кравцовій, А.І. Олійник, А.М. Лехман, О.М. Герезі, Т.І. Валівко, Т.І. Трохименко та багатьом-багатьом іншим. Нехай буде осипаний ваш шлях пелюстками добра, любові, розуміння, поваги.

Галина ГАВВА, директор Баштанської ЗОШ №2

Сообщение:

*

НОВОСТИ