Сподіваємось, надіємось…

Новости, Экономика

  6 Сен , 2011

Літня спека потрохи здає свої позиції, але на полях Миколаївщини залишається гаряче. Адже аграрії області приступають до збирання пізніх культур, та й посівна кампанія ось-ось має ввійти в основний фарватер.

Як повідомили в головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, гречка та просо зібрані на 70-80 відсотках усіх площ. Станом на 5 вересня в засіки господарств уже засипано понад 8 тисяч тонн «стратегічної» гречаної культури. Враховуючи, що минулого року загалом ужинок становив 4,4 тис. тонн, шанси на те, що мешканці області ласуватимуть доступною за ціною гречаною кашею, вбачаються як досить високі. Особливо постаралися заради цього в Братському (2,4 тисячі тонн, або близько 30 відсотків від загального валу!), Казанківському та Первомайському районах.

Щодо зерна проса, то його вже намолочено 13,7 тис. тонн. А ось збирати соняшникове насіння фермери та великі сільгоспвиробники лише тільки «розгойдуються»: поля із цією олійною культурою скошені на загальній площі 26,86 тис. га, при середній урожайності 14,7 ц/га. У лідерах, звісно ж, південні райони – Снігурівський, Баштанський та Очаківський.

Не забувають селяни вносити й насіння у грунт, закладаючи підвалини врожаю 2012 року. Ріпаком уже засіяні 38,4 тис. га нив, подекуди пробують сіяти пшеницю і жито. Щоправда, аграрії області виводять сівалки в поле не в доброму гуморі, адже близько 50 днів в області практично не було суттєвих опадів, тож продуктивної вологи у грунті обмаль. «Принаймні треба, – зауважив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Григорій Похилько, – аби випало 30-40 міліметрів дощів. Сподіваємось, надіємось…».

Влас. інформ.

Сообщение:

*

НОВОСТИ