Старійшини сказали: «Так тримати!»

Новости, Экономика

  29 Сен , 2011

Мабуть, ніхто не буде перечити тому, що в останні роки Миколаївщина значно активніше і злагодніше розбудовує свою економіку, соціальну і культурну сфери. Чинників цьому є багато. І одним з них можна вважати те, що при голові облдержадміністрації працює рада старійшин. До її складу увійшли наймудріші, найдосвідченіші, навчені самим життям люди. А мудра порада, як відомо, це вже півуспіху. Бо що-що, а розум за гроші не купиш.

Днями рада старійшин при голові облдержадміністрації провела виїзне засідання у Новоодеському районі. Очолював делегацію голова ради старійшин, відомий державний діяч Іван Трохимович Грицай, за плечима якого і Афганська війна, і відповідальна робота на посаді голови облвиконкому. З ним такі легендарні особистості, як Олексій Гаврилович Захарченко, який з провідними вченими СРСР упроваджував плоскорізну систему обробітку грунту, госпрозрахунок і бригадний підряд, уперше на теренах держави впровадив пластикові труби для газифікації сіл області; Віктор Миколайович Бордовський, колишній начальник обласної податкової інспекції, а тепер голова ветеранської організації податкових службовців України; Олександр Фомич Молчанов, який двічі обирався мером м. Миколаєва і багато зробив для його мешканців; Олена Олексіївна Омельченко, яка багато разів обиралася депутатом обласної ради; Олександр Володимирович Аркавенко, унікальна особистість, очолював систему народної освіти області, особливо турбувався про дітей-сиріт; Михайло Миколайович Москаленко – мудрий господарник, на посаді голови обласної ради очолював депутатський корпус області.

Чергове виїзне засідання аксакали вирішили провести у Новоодеському районі. Чому обрали саме цей район?
– Річ у тім, – сказав голова делегації І.Т. Грицай, – що новоодесити зробили серйозну заявку на успіх у всіх галузях виробництва. З розвитку економіки, наповнення бюджету, створення робочих місць район займає друге місце в області, а по розвитку промисловості – на першому місці. Нам важливо ознайомитися з цим досвідом, проаналізувати його з тим, щоб розповсюдити по Миколаївщині. Мені здається, що ми сьогодні живемо в унікальний час стрімкого відродження всієї економіки області. Тому, думаю, що новоодеситам не буде зайвим почути і наші думки, пропозиції, поради.

Символічно, що зустрічали старійшин біля відомого монумента воїнам-визволителям на кургані Слави. Їх щиро вітали голова райдержадміністрації Микола Заболотний, голова районної ради Олександр Делікатний, мер м. Нової Одеси Олександр Поляков, голова ради ветеранів району Олександра Байбарак, багато дітей з квітами і щирими привітаннями. Разом з очільниками влади старійшини поклали до монумента квіти. О.Г. Захарченко згадав, як зводився монумент, висловив теплі слова подяки його творцям і будівничим.

Після того розпочалося знайомство з виробництвом району. За короткий термін на Новоодещині постав завод зі збирання тракторів. ТОВ «Торговий Дім Бєларус-Україна» щомісяця ставить на колеса до 250 тракторів різних модифікацій.

Старійшини уважно ознайомилися з виробництвом, побесідували з керівниками, спеціалістами заводу, поспілкувалися з людьми і дійшли висновку, що завод обрав правильну стратегію, має хороші перспективи і побажали новому молодому колективу подальших успіхів.

Вразив своєю могутністю, сучасним обладнанням новий елеватор Новоодеської філії СП «Нібулон». Щоб здешевити продукцію, її перевозять водним транспортом, а сам елеватор постав на березі Південного Бугу на колишньому непрохідному болоті. Об’єкт обладнаний найсучаснішою технікою і технологіями. Тут майже відсутня важка ручна праця. Керівник Новоодеської філії цього підприємства В’ячеслав Клименко ознайомив гостей з виробництвом.

– Здається, що ми потрапили у світ фантастики, – висловив хтось свою думку. І він мав рацію, бо елеватор побудований за допомогою найсучасніших технологій. Завдяки йому забезпечено робочі місця для 100 людей, а бюджет району за рахунок нового підприємства щорічно поповнюється на 1 мільйон гривень.

Голова райдержадміністрації Микола Заболотний підкреслив, що завдяки злагодженій роботі керівників усіх ланок район успішно розвивається. За підсумками першого півріччя по соціально-економічному розвитку він утримує друге місце в області серед сільських районів.

Старійшини, які за багаторічну діяльність дуже багато зробили для області і яких не так легко здивувати, все ж дали високу оцінку роботі керівників району, особисто голові райдержадміністрації. А Микола Миколайович «на закуску» вирішив повезти старійшин на тваринницький комплекс у село Сухий Єланець у фермерське господарство Сергія Степановича Іванова. Новоодеська земля завжди була багата на талановитих, творчих людей, ентузіастів своєї справи. Старійшини згадали багатьох з них. І тепер таких ентузіастів є чимало. Серед них Сергій Іванов. Він народився у цьому селі, тут жили його батьки. Він не зрадив своїй землі, а на колишній батьківській оселі збудував найсучасніший тваринницький комплекс. Щоб досягти поставленої мети, Сергій Степанович наполегливо вчився. За освітою він технолог харчової промисловості, зоотехнік. Тваринницький комплекс по вирощуванню племінних свиней він власними руками будував десять років. Для того, щоб максимально підвищити продуктивність, зменшити витрати на вирощування свиней, він побував у десятках країнах: Англії, Нідерландах, Чехії, Польщі, де запозичив нові технології і значно їх удосконалив уже на своєму виробництві. Сьогодні успішно співпрацює з французькими та німецькими колегами. Тваринницький комплекс більше нагадує лікарняні палати. За всім процесом племінної роботи стежить комп’ютер. Сьогодні комплекс вирощує 640 високоякісних племінних свиней. А за рік ця цифра сягає 12 тисяч голів. За ними приїздять з усіх куточків країни – від Донецька до Луцька. Вирощує фермер не тільки племінне поголів’я, але й утримує свиней на відгодівлі, займається вирощуванням великої рогатої худоби. Тим самим створив робочі місця для 150 односельчан.

Підбиваючи підсумки роботи ради старійшин у Новоодеському районі, гості висловили багато цікавих пропозицій, вражень і зауважень, які, варто сподіватися, допоможуть у подальшій роботі. А найбільшою оцінкою роботи новоодеситів стали слова, які висловив керівник делегації ради старійшин І.Т. Грицай: «Так тримати!».

Йосип СТРУК
Фото автора

Новоодеський район
НА ЗНІМКАХ: на кургані Слави; під час відвідин тваринницького комплексу в Сухому Єланці.

Сообщение:

*

НОВОСТИ