У перспективі – місто Коблеве

Новости, Официально

  8 Сен , 2011

Вчора відбулося спільне засідання двох постійних депутатських комісій обласної ради: комісії з питань регуляторної політики, підприємницької діяльності та торговельно-побутового обслуговування населення (голова – Артем Хачатуров) і комісії з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування. Голова останньої – Олександр Чебан (на 1-му знімку) – і провів спільну нараду. Депутати обласної ради розглянули більше тридцяти питань, які пропонується винести на наступну сесію обласної ради.

Одразу варто зауважити, що всі отримали погодження на сесійний розгляд від членів постійних комісій, звичайно, з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій, але… На компетентність колег із профільної комісії – з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів – вирішили покластись у наданні згоди щодо виставлення на аукціон спеціального дозволу на користування надрами, а саме – родовищем підземних мінерально-столових вод у Кривому Озері, та відносно порушення обов’язків користувачем надр ТОВ «Новоодеський будресурс». А ще одне представлене провідним геологом Південноукраїнської гідрогеологічної експедиції Романом Слишем питання підтримали одностайно: про надання гірничого відводу ТОВ «Юпітер» для розробки родовища піску «Бузьке-2», яке розташоване у с. Пряме Вознесенського району.

Зрозуміло, депутати одразу ж поцікавилися наявністю угоди про соціальне партнерство ТОВ «Юпітер» з органами місцевого самоуправління, а головне – її виконанням:
– Угода є і виконується у повному обсязі, – відповів заступник директора ТОВ «Юпітер» Едуард Каражия. – Вона передбачає виділення сільраді, на території якої знаходиться піщаний кар’єр, упродовж десяти років по 50 тисяч гривень. До того ж, ТОВ «Юпітер» на потреби вознесенців уже спрямувало 632 тисячі гривень.

Додамо, що ТОВ «Юпітер» – це надсучасне підприємство з вироблення такого малознайомого будівельного матеріалу, як газобетон. На даний момент воно тільки будується, але, як бачимо, вже приступило до виконання соціальних зобов’язань. На тлі такого розповсюдженого явища, як абсолютне ігнорування видобувачами корисних копалин потреб громад, – приклад, що заслуговує уваги і підтримки.

Проблема раціонального використання корисних копалень (завважмо – проблема застаріла, болюча, але нерозв’язна без втручання органів вищої влади) знайшла відображення і у зверненні депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо внесення змін до чинного законодавства в галузі гірничих відносин. Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Віктор Кравченко повідомив, що у зверненні пропонується шляхом прийняття нового Кодексу України про надра передбачити повноваження обласних рад щодо надання спеціальних дозволів на користування надрами при видобуванні корисних копалин місцевого значення, зупинення дії таких дозволів у разі порушення законодавства. А відтак і збільшення штрафних санкцій та впровадження механізму розрахунку і відшкодування збитків.

Без зайвих зауважень члени постійних комісій підтримали винесення на сесію проекту рішення про встановлення та зміну межі населеного пункту Коблеве Березанського району. Коблівський сільський голова Володимир Панич повідомив, що внаслідок позитивного рішення загальна площа с. Коблеве становитиме 1485 гектарів. Загалом, встановлення нових меж продиктоване бажанням закріпити землі рекреації за певним відомством.

Учасники спільного засідання поцікавилися, кому будуть належати пляжі, і отримали відповідь, що беззаперечно сільській раді. Також Володимир Панич зауважив, що такі зміни дозволять збільшити надходження до бюджету сільради у півтора-два рази. Таким чином уже робляться конкретні кроки по наведенню елементарного порядку на території коблівської зони відпочинку, а у перспективі зміна статусу Коблевого – із села на місто.

Чи не найбільше зауважень викликало питання затвердження обласної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян у Миколаївській області на 2011-2015 роки. Власне, питання торкалися не так самої програми, доцільність якої не викликає щонайменшого сумніву, як окремих аспектів роботи правоохоронних органів.

– Ми прекрасно розуміємо, що підтримка обласної ради вкрай потрібна працівникам міліції, Служби безпеки України, пенітенціарних закладів, – зауважив депутат обласної ради, голова Новобузької райдержадміністрації Віктор Сербін. – І ми її будемо надавати. Та, разом з тим, варто подивитись на ефективне використання своїх можливостей. Йдеться про виправний заклад, що розміщується на території нашого району. У колонії – 1700 гектарів ріллі, які колись виділялись на вирощування сільгосппродукції для потреб усіх інших виправних закладів області. Що ж маємо? Вся земля у приватній оренді, млин – у приватній власності, крупорушки немає, стараннями засуджених вирублені всі лісосмуги навкруги, занижуються врожаї, що негативно впливає на показники району. Тільки попередні підрахунки свідчать, що від цих земель можна мати не менше трьох мільйонів прибутку.

Учасники засідання погодились із колегією та попередили доповідачів – начальника штабу управління МВС України в Миколаївській області Артура Войтенка, заступника начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області Андрія Нестеренка та заступника начальника фінансового відділу управління Служби безпеки України в Миколаївській області Дениса Сорокіна, що озвучене Віктором Сербіним питанння – далеко не останнє. Будуть фігурувати й інші, не досить приємні, речі. Тому слід підготуватись, аби дати на них вичерпну відповідь.

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

НА 2-му ЗНІМКУ: доповідає Артур Войтенко.

Сообщение:

*

НОВОСТИ