Якісна освіта упродовж життя

Новости, Репортер

  1 Сен , 2011

«Почалося», – подумали батьки, відправляючи дітей 29 серпня до шкіл на «посадку». «Почалося», – подумали і діти, передчуваючи невідворотний початок навчань. А у вчителів, для яких таких початків – ціле життя, власне, і перерви як такої не було – завжди у голові шкільні діла. Та ще й ураховуючи великий рівень кількапредметного сумісництва, який у повній мірі практикується навчальними закладами різних ступенів. Звичайно, не від добра.

Про це та багато іншого йшлося на серпневій конференції працівників освіти Миколаївщини, яка відбулася минулого вівторка в обласному Палаці культури. До участі у цих серпневих читаннях залучилися не лише педагоги з усіх районів нашої області, а й представники громадськості, місцевих органів влади. Поздоровили освітян з недавнім Днем Незалежності та близьким Днем знань і голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко.

Як справедливо зазначили ведучі святкової частини, минулий рік для освітян Миколаївської області, та й власне країни в цілому, був багато в чому знаковим. Саме за останній рік законодавство України у галузі освіти поповнилося цілою низкою документів, що повинні неодмінно вплинути на стан освіти.

Так, у липні минулого року багато місця проблемам освіти було відведено у національній доповіді Президента України «Цілі розвитку тисячоліття». А вже невдовзі з’являється відповідний Указ «Про заходи щодо забезпечення пріорітетного розвитку освіти в Україні». Щодо нашої області, то наприкінці 2010 року обласна рада затвердила обласну Цільову соціальну програму розвитку освіти Миколаївської області на 2011-2015 роки.

Не раз учасники конференції підкреслювали, що без перебільшення визначальними є і затвердження Кабінетом Міністрів у квітні поточного року чотирьох державних програм у галузі освіти, а саме: Державна цільова програма розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки, Державна цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, Державна цільова програма підвищення якості шкільної природно-математичної освіти на період до 2015 року та Державна цільова програма впровадження в навчально-виховних процесах загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків». Як відзначив Валерій Мельніченко, законодавство України щодо освіти настільки удосконалане, що вважається кращим серед країн пострадянського простору. Справа тепер – за виконанням поставлених завдань, за якісною і щоденною працею.

– Завжди непросто виступати перед такою аудиторією, – зауважив, вітаючи освітян, голова облдержадміністрації Микола Круглов, – адже кожен із вас протягом навчального року викладає свій урок. Ви спілкуєтесь з дітьми протягом уроку, надаєте їм необхідні знання. Ми можемо багато говорити, як уміємо вирощувати хліб, працювати на заводах, будувати кораблі, але ми – ті, хто не причислює себе до когорти вчителів, не вміємо головного – ми не можемо надати нашим дітям системних знань. Якими б не були розумними, якими б не були досвідченими, кожного року ми беремо за руки наших дітей і ведемо їх до школи. Свої надії та мрії побачити їх розумнішими, гарнішими, талановитішими ми віддаємо у ваші дбайливі руки.

Також Микола Круглов побажав присутнім якомога ефективніше та продуктивніше попрацювати на конференції, обмінятись практичним досвідом, повезти до своїх навчальних закладів щось нове та корисне. І щоб усе обговорене під час роботи конференції, а особливо під час спілкування у секціях, знайшло логічне відображення у вигляді конкретних документів із пропозиціями. Вони будуть уважно розглянуті і враховані, адже кому як не вчителям знати всі існуючі проблеми не тільки в освітянській галузі, а й у суспільному житті.

Губернатор відзначив, що зроблено все можливе, аби якомога краще підготувати школи до нового навчального року. І ця робота не зупиниться. В області минулого року відкривалися нові навчальні заклади, відкриваються в цьому і будуть відкриватись надалі. Будуть ремонтуватись, переоснащуватись новим обладнанням, аби дітям і вчителям працювалось максимально комфортно. Заслуговує уваги в цьому плані, зокрема, досвід глиноземного заводу, який 1 вересня чотирнадцяти школам Жовтневого району передасть більше півтори тисячі комп’ютерів, аби кардинально розв’язати проблему із забезпеченням учнів новітніми технологіями.

Окремими оплесками учасники освітянської конференції зустріли запевнення Миколи Круглова, що наступного року в Миколаївській області буде остаточно вирішено проблему забезпечення дітей шкільними автобусами.

– Декілька днів тому я у Міністерстві фінансів вирішував окремі питання щодо проекту бюджету на наступний рік і домовився і з міністром фінансів, і з його заступниками, що наступного року область буде повністю забазпечена шкільними автобусами.

Голова облдержадміністрації Микола Круглов та голова обласної ради Ігор Дятлов відзначили ряд працівників освіти за багаторічний сумлінний труд Почесними грамотами ОДА та облради. Кращі освітяни були також нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, різноманітними освітянськими відзнаками.

А ось переможці різноманітних учнівських олімпіад та Малої академії наук під гучні оплески та фанфари отримали у подарунок електронні книги та нетбуки. До того ж чотири старшокласниці, які посіли на всеукраїнських олімпіадах перші місця, стали стипендіатами Президента України Віктора Януковича.

Після всіх поздоровлень і привітань уже налаштувати аудиторію на робочий лад узявся начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, який детально зупинився на тих проблемах, що дошкуляють освітянам області. І їх вистачає.

Але це не стосується, приміром, такого важливого напрямку роботи, як охоплення дітей 3-5 років дошкільною освітою. За цими показниками Миколаївщина впевнено посідає перше місце в Україні. Значно підвищили рівень охоплення малечі дошкільною освітою практично всі райони області. З іншого боку, середній показник по Миколаївщині становить усього 64 відсотки, а потрібно щонайменше 75. У започаткованій у країні системі рейтингу областей саме охоплення дошкільною освітою є визначальним при нарахуванні балів. Адже дошкільна освіта – це освіта базова, без подальшого розвитку якої взагалі не може йти ніякої мови про розвиток освіти взагалі.

Також Валерій Мельніченко нагадав, що з першого вересня наступного року абсолютно всі школярі України будуть вивчати з першого класу дві мови – українську та іноземну. Такі вимоги часу. Тому забезпечення якісної дошкільної освіти і в цьому аспекті відіграє визначальну роль.

Кожній районній делегації, до складу яких увійшли кращі освітяни, було що розповісти, чим поділитись, чому навчитись. А відтак уже ближчим часом зробити те найважливіше, на що здатна тільки істота мисляча – поділитись своїми знаннями. І зробити все можливе, аби вони знадобилися тим хлопчикам та дівчаткам, які сьогодні вирушили до шкіл.

Петро ІЛЬЇН
Фото Олександра КРЕМКА

НА ЗНІМКАХ: освітяни мали можливість ознайомитись з новинками книговидавництва; Микола Круглов оглядає розгорнуті стенди; жвавий інтерес викликали спортивні здобутки навчальних закладів; у залі – ніде яблуку впасти; святкова програма була дуже цікавою.

Сообщение:

*

НОВОСТИ