Багатий спортивний сезон

25 Окт , 2011

По-справжньому багатим видався осінній спортивний сезон для юнаків та дівчат, які навчаються у різних навчальних закладах. З вересня тривали обласні та Всеукраїнські змагання, в яких взяли участь учні загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти.

Учні Баштанської загальноосвітньої школи №1, як переможці обласних змагань, були нагороджені безкоштовними путівками для відпочинку у МДЦ «Артек». Під час відпочинку вони взяли участь у фінальній частині Всеукраїнських змагань «Старти надій». Команда цієї школи підтвердила результати, які показала на обласних змаганнях, а також в окремих видах програми підвищила особисті досягнення.

З 28 вересня по 18 жовтня у місті Одеса в Українському дитячому центрі на відпочинку по безкоштовних путівках перебували дві команди – з плавання та легкої атлетики, які взяли участь у Всеукраїнських змаганнях «Діти олімпійська надія України». До складу команди увійшли учні шкіл м. Миколаєва, м. Южноукраїнська, Новоодеського району. Ольга Миндрул (Новоодеський район) стала призером у цих змаганнях з легкої атлетики з бігу на 60 м з бар’єрами та у стрибках у довжину з розбігу, посівши ІІ та ІІІ місця серед учнів 1997-1998 р. нар. і молодших.

Незабутні змагання Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді загальноосвітніх навчальних закладів відбулися у Житомирі. У них взяла участь збірна команда юнаків, учнів шкіл міста Миколаєва та Жовтневого району (Галицинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.), які вибороли три золоті медалі: Петренко Андрій – плавання 50 м – 26,2 сек. (Жовтневий район, Галицинівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Купрейчик В’ячеслав – метання гранати на дальність – 64 м 24 см (Жовтневий район, Галицинівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Чопоров Олег – стрільба із автомата Калашнікова (840 очок), (м. Миколаїв, ЗОШ І-ІІІ ст. №44).

На початку жовтня на Центральному стадіоні м. Миколаєва відбулася легкоатлетична естафета серед команд загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів акредитації. Із 64 шкіл м. Миколаєва, які взяли участь у змаганнях, призові місця посіли учні ЗОШ І-ІІІ ст. №48 (І місце), ЗОШ І-ІІІ ст. №33 (ІІ місце), морський ліцей (ІІІ місце).

Призерами серед професійно-технічних навчальних закладів міста Миколаєва стали:
– І місце – Миколаївський професійний промисловий ліцей;

– ІІ місце – Вище професійне училище №21;
– ІІІ місце – Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу.

У міській естафеті виступили студенти вищих навчальних закладів І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів акредитації, серед яких І-ІІ-ІІІ місця посіли:
ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

– І місце – Миколаївський технікум залізничного транспорту;
– ІІ місце – Миколаївський коледж економіки та харчових технологій;
– ІІІ місце – Миколаївський політехнічний коледж.

ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації
– І місце – Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського;

– ІІ місце – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова;
– ІІІ місце – Чорноморський державний університет імені Петра Могили.

Також на Центральному стадіоні м. Миколаєва відбулося урочисте відкриття ХІ обласних спортивних ігор школярів Миколаївської області з проведенням змагань з легкої атлетики, в яких взяли участь 210 учасників, 21 команда від районів і міст області.

Юні спортсмени змагались з бігу на 60, 200, 400 м (дівчата), 100, 200, 400, 800 м (юнаки), у стрибках у довжину, висоту, штовханні ядра (юнаки, дівчата). Відкрили змагання естафетним бігом 4 х 100 м (юнаки, дівчата). Кращими в естафетному бігу серед команд дівчат були команди Корабельного, Центрального районів м. Миколаєва, Жовтневого району, які посіли (послідовно) І, ІІ, ІІІ місця. Серед команд юнаків в естафетному бігу І місце виборола команда Корабельного району, ІІ – Новоодеського, ІІІ – Баштанського району.

Кращі результати з бігових дистанцій серед дівчат мали учні Корабельного, Центрального районів міста Миколаєва, Березанського, Новоодеського, Миколаївського, Жовтневого районів, серед юнаків – Новоодеського, Баштанського, Жовтневого, Миколаївського районів, міст Первомайська, Вознесенська, м. Миколаєва.

У стрибках у довжину серед юнаків високий результат показав Алексєєнко Костянтин, ЗОШ №2 Новоодеського району, – 6 м 55 см, серед дівчат – Бірюк Тетяна – 5 м 56 см, Центральний район школа №53.
У загальнокомандному заліку І місце зайняла команда учнів Корабельного району, ІІ – Новоодеського району, ІІІ – Центрального району м. Миколаєва.

Учні, які посіли І, ІІ, ІІІ місця за видами програми змагань, нагороджені грамотами, а команди за І, ІІ, ІІІ місця нагороджені дипломами та кубками обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Змагання проводилися під гаслами «Здоров’я молоді – здоров’я нації», «Здорове майбутнє».

У місті Снігурівка на честь Дня міста відбувся Міжнародний турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат у 8 вікових категоріях на призи губернатора Миколаївської області, в якому взяли участь близько 300 спортсменів з України, Росії, Молдови.

З привітаннями до учасників змагань звернулися губернатор області М.П. Круглов, голова РДА С.В. Бунчак. Високу спортивну майстерність продемонструвала команда снігурівських дзюдоїстів, які завоювали 38 медалей – 12 золотих, 13 срібних, 20 бронзових і посіли І командне місце, на ІІ місці – команда ФСТ «Динамо» (м. Миколаїв), ІІІ місце розділили команди міст Запоріжжя та Кіровограда.
Ось так гідно несуть хлопці і дівчата спортивну естафету своїх батьків.

Олександр КУЛІШОВ, начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України