Центр повертає здоров’я

Новости, Общество

  22 Окт , 2011

На базі Миколаївського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді (МОЦРНМ надає соціальні, психологічні, юридичні та медичні послуги молоді від 14 до 35 років), який розміщується у с. Бузьке, відбулося чергове засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Директор МОЦРНМ Ю.М. Соловйов привітно зустрічав учасників – членів координаційної ради: заступника голови райдержадміністрації, голову координаційної ради О.Б. Кучера, начальників відділу охорони здоров’я та відділу культури О.В. Бордюжу і В.І. Аркушу (відповідно), заступника головного лікаря ЦРЛ Т.В. Дяченко, районних лікарів – нарколога та лікаря-фтизіатра В.В. Шпичка і Г.А. Гедзенко (відповідно), завідуючу кабінетом «Довіра» С.А. Жминду, завідуючу сектором захисту прав, свобод та законних інтересів дітей служби у справах дітей району О.О. Костенко, в. о. директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Т.А. Петрушкову, голову міськрайонної організації «Товариства Червоного Хреста» Андрущенко О.В., голів Білоусівської, Дорошівської, Воронівської сільських рад та представників благодійних фондів з Миколаєва. Перед тим, як розпочати роботу ради, учасники ознайомилися з приміщенням та пройшлись парком Центру, оглянули спортивний майданчик та сховища для продуктів харчування. Були здивовані, як пацієнти Центру власними силами відремонтували багато занедбаних приміщень.

О.Б. Кучер проаналізував стан виконання рішень попереднього засідання, звернув увагу на систематизацію та координацію роботи органів місцевого самоврядування зі спеціалістами ЦРЛ у питаннях своєчасного виявлення наркозалежних хворих.

Сільські голови проінформували присутніх про стан профілактичної роботи за 9 місяців по попередженню захворюваності на туберкульоз, наркоманії та СНІДу, проведення масових профілактичних флюорографічних оглядів населення, про роботу з особами, які ухиляються від обстеження та лікування.

Лікар-фтизіатр Г.А. Гедзенко розповіла присутнім про кількість хворих на активну форму туберкульозу з групи соціального ризику та проаналізувала стан проведення їх амбулаторного лікування.
Про запровадження нової форми додаткової допомоги туберкульозним хворим у міськрайонній організації «Товариство Червоного Хреста» розповіла О.В. Андрущенко: «Всі бажаючі, а зараз у нас їх поки що 4 чоловіки (1 соціальний робітник та 3 волонтери), за окрему оплату можуть допомагати хворим шляхом їх постійного відвідування на дому з нагадуваннями, щоб хворі своєчасно приймали ліки».

Значна робота проводиться і працівниками соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей. Під час виїздів у населені пункти району та групових заходів соціальні працівники дізнаються про сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводять інспектування таких сімей, щоб їм допомогти. А спільно з відділом кримінальної міліції, представниками ЦРЛ в учнівському середовищі шкіл району постійно проводяться профілактичні заходи із запобігання дитячій бездоглядності, бродяжництву та жебракуванню, попередження скоєння злочинів та вживання наркотичних засобів підлітками, а також акції, наприклад, під гаслом «Я не п’ю пива». Все це дає можливість молоді району більше дізнатися про хвороби, які шкодять здоров’ю, та міри їх профілактики.

Директор МОЦНРМ Ю.М. Соловйов сказав: «Термін реабілітації у нашому Центрі розрахований на 12-18 місяців стаціонарного перебування клієнтів або реабілітації за індивідуальною програмою, але не менше 3-х місяців. Пацієнти зайняті весь час, вони отримують спеціальні знання, навички, які необхідні для того, щоб жити без наркотиків та алкоголю, а також навчаються справлятися з психологічними проблемами і стресом, дізнаються, що таке духовність та особистий ріст. Разом ми спілкуємося, відпочиваємо, знаходимо шляхи, рішення, які сприятимуть видужанню та підготовці до самостійного, здорового способу життя. І я дуже радий, коли є позитивні результати, а в очах пацієнтів бачу надію і віру в майбутнє».
Але ж завжди краще не потрапляти до таких закладів…

Валентина КУЧИК

Сообщение:

*

НОВОСТИ