Добродійність – це поклик душі та серця

Новости, Общество

  1 Окт , 2011

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку (Дня ветерана) наш кореспондент зустрівся в Миколаївському обласному благодійному фонді соціальної допомоги малозабезпеченим з президентом Фонду Аркадієм Григоровичем ПУГАЧЕНКОМ і обговорив питання діяльності Фонду з надання благодійної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

– Аркадію Григоровичу, з червня цього року Ви очолюєте Фонд. Як почуваєте себе на посаді президента Фонду, з якими проблемами та труднощами зіткнулися за цей час? Чи все виходить у роботі? Чи не давить на Вас авторитет колишнього керівника Фонду В.В. Петрушкової, яку в області знали та поважали, і завдяки її керівництву Фонд був одним з найкращих?

– Скажу відверто, що протягом близько 10 років я був заступником В.В. Петрушкової. Тепер, коли Валентини Василівни не стало, велика відповідальність покладена на мене. Багато читачів, мабуть, посміхнуться цим словам, але повірте, що робота з людьми та керівниками підприємств, фірм і т. п., – це дійсно непроста і важлива робота, яка потребує терпіння, професіоналізму, доброти та милосердя.

І коли мене обрали головою правління та призначили президентом Фонду, я розумів, яку відповідальність покладаю на себе перед засновниками Фонду та людьми, котрі потребують нашої допомоги. Проте зі специфікою роботи був добре знайомий, адже вже 20 років працюю у сфері соціального захисту населення, 10 з них – у Фонді, маю великий досвід роботи з благодійницькою діяльностю. Багато чому навчився й у свого наставника – миколаївської матері Терези – В.В. Петрушкової.
– А що вдалося зробити цього року?

– Спочатку наголошу, що у лютому 2012-го Фонду виповнюється 20 років із дня заснування. І ми хотіли б відзначити цей рік найкращою роботою за всі роки існування Фонду. Впевнений, нам це вдалося, хоча рік ще не закінчився. Цього року ми досягли найкращих результатів у благодійній діяльності. За 9 місяців 2011 року Фонд отримав благодійної допомоги на загальну суму близько 4,0 млн. грн., у т. ч. гуманітарну допомогу з Росії – 1055 ноутбуків для школярів Жовтневого району та медичні засоби зі США для лікарень області, закладів соціальної сфери та закладів департаменту по виконанню покарань на суму близько 2,3 млн. грн.

Реалізуються благодійні проекти Фонду з підтримки студентів-сиріт, закладів соціальної сфери та охорони здоров’я, освіти, дітей-інвалідів та тяжкохворих дітей, малозабезпечених громадян області, громадських організацій. Так, за 9 місяців цього року благодійну допомогу через Фонд, у різноманітному вигляді, отримали більше 30 тис. громадян області (грошову, продуктами харчування, одягом, взуттям).

Повинен наголосити для мешканців міста Миколаєва та області, що благодійна допомога Фондом надається тільки за клопотаннями районних управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів з представленням акта обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника, ідентифікаційного коду та посвідчення пенсіонера чи встановлення інвалідності.
Наведені цифри – це загальний обсяг роботи Фонду, а за кожною цифрою – людина, для якої наша допомога – реальне відчуття турботи та підтримки в її нелегкому житті.

Багатьом людям ми допомогли матеріально – насамперед на лікування та придбання ліків, протезування, негайні операції та життєві потреби. Багато мешканців області та м. Миколаєва отримали одяг, взуття, продукти харчування (більшість – це молочна продукція ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв»). Близько 40 інвалідів отримали від Фонду безкоштовно ліки, кожен на суму близько 200 грн. Крім того, приблизно 40 тис. Фонд направив на зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти, придбавши для них побутову та оргтехніку, медичне приладдя.
– Чи багато у вашого Фонду спонсорів та меценатів?

– З гордістю можу сказати, що Фонду довіряють, бо знають про його благодійну діяльність, тому в нас багато благодійників. Серед постійних наших партнерів по соціальному співробітництву – ТОВ ВКФ «Велам», ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Сандора», АТЗТ «Первомайськдизельмаш», ДП СМП «Октябрськ», ТОВ «Термінал-Укрхарчосбутсировина», ПСП «Веселий Кут-ІІІ», ТОВ «Укрексім», ПП Кудрявцева Д.В., ПП «Висотник», ТОВ «Віконний дворик», ПП Малицький В.І., ПП Масловський Ю.В. та багато, багато інших, які нехай простять, що не назвав, бо їх близько 400. Велике їм спасибі за допомогу, милосердя та доброту.

– А що конкретно отримують від Фонду люди похилого віку до Дня ветерана?
– За клопотаннями управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів соціального обслуговування до Міжнародного дня людей похилого віку Фондом надана допомога: 35 чоловік отримали грошову допомогу, 50 громадян похилого віку – овочеві набори (морква, лук, капуста, буряк – загальною вагою 34 кг кожний) завдяки благодійній допомозі ФГ «Владам», 36 чоловік – продовольчі набори, сім інвалідів – ліки на загальну суму 1400 грн., 18 чоловік отримали матраци наших постійних партнерів ВТФ «Велам». Близько 700 громадян ласуватимуть молочною продукцією ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв».

Чотирьом будинкам-інтернатам для тяжкохворих пацієнтів надані матраци високої якості вартістю від 800 до 1000 грн. Крім того, деякі територіальні центри для малозабезпечених громадян отримали одяг.
Ми розуміємо, що може це і мало, але повірте, на сьогодні ми ще не можемо обігріти всіх, хто потребує нашої допомоги та підтримки, адже рівень життя пенсіонерів та інвалідів ще дуже низький.
– Про що ви мрієте у своїй роботі?

– Знаєте, давно мрію про єдине, щоб до нас у Фонд не зверталися люди по допомогу, а ми самі доходили до них. Упевнений, що так повинно бути і, сподіваюсь, так і буде.
– Дякую за розмову і бажаю успіхів у вашій благородній справі ще на довгі роки.

Вів інтерв’ю Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ