Казанківська лікарня отримала нове обладнання

Новости

  22 Окт , 2011

Коли не тільки побачиш на власні очі, а ще й порівняєш з тим, що собою уявляла Казанківська районна лікарня кілька років тому, стаєш не те щоб оптимістом, а скоріше – реалістом без песимізму. В поточному році на розвиток матеріально-технічної бази лікарні було виділено з бюджету понад 300 тис. грн. Якщо, звичайно, обмежитись, назвавши тільки загальну суму, то чи навряд кожен усвідомить, що нарешті районна лікарня поповнилась потрібним обладнанням. Усе-таки детальна поінформованість буде більш корисною.

Отже, наша зустріч з головою райдержадміністрації В.В. Скрипником, головним лікарем ЦРЛ С.Я. Апчелом, завідуючим хірургічним відділенням П.Г. Богащенком, завідуючою клінічною лабораторією Л.Г. Войтович саме й мала на меті розкрити всі подробиці про нове медичне обладнання та оцінити турботу з боку місцевої влади про розвиток медичної галузі в районі.

П.Г. Богащенко розповідав про принцип дії новенького сучасного фіброгастроскопу, про який може тільки мріяти досвідчений фахівець, яким можна назвати саме Петра Георгійовича. Про переваги цього пристрою прозвучало чимало вагомих аргументів, які базувались на докладних прикладах і порівняннях. Не менш захоплено лікар розповідав і про новий ректоскоп, за допомогою якого можна зробити точну діагностику, що значно покращить процес лікування хворих. Одним словом, обидва прилади врятують життя не одному пацієнту, не говорячи вже про те, що тепер є можливість не допускати ускладнень, запобігати багатьом випадкам онкозахворювань, виявивши на ранніх стадіях перші симптоми. П.Г. Богащенко чимало цінної інформації розповів і про кисневий концентратор, і про апарат для високочастотної електрохірургії, який, говорячи народною мовою, «ріже і припікає». За його допомогою можна здійснювати безкровні операції, тим самим звести до мінімуму втрату крові, особливо при отриманні людиною політравм. На думку завідуючого хірургією, не менш цінним є і монітор для стеження за станом хворого за шістьма життєвими функціями.

Далі учасники зустрічі попрямували до колишнього терапевтичного відділення, в якому через 1,5-2 місяці запрацює на повну потужність клінічна лабораторія. Л.Г. Войтович досить емоційно промовила: «Ми навіть і не мріяли, що колись будемо працювати в таких умовах, які будуть цілком відповідати сучасним вимогам». У коридорах та кабінетах активно продовжувався капітальний ремонт.

Л.Г. Войтович ознайомила з новим лабораторним обладнанням. Вона розповідала про сучасний аналізатор, який дозволить за одну хвилину зробити аналіз сечі за десятьма параметрами (для порівняння – на старому обладнанні швидкість і якість були меншими в десятки разів); нові центрифуги, дистилятор води та інші прилади, які є теж неоціненними. Що стосується аналізу крові, то завдяки придбаному гематологічному автоматичному аналізатору за одну хвилину можна зробити аналіз крові за 19 параметрами. Для порівняння – раніше більш ніж за годину здійснювався один аналіз за дуже обмеженою кількістю параметрів – менше 10-ти. Далі гостям продемонстрували коагулометр, біохімічний напівавтомат, інші пристрої, наводячи вагомі аргументи, що свідчать про їх великі переваги, які просто незрівнянні з попереднім обладнанням, яке не тільки технічно, а й морально застаріло. До речі, згадали й про те, що коли направлений з Казанківського району пацієнт прибув до обласної лікарні, маючи на руках результати аналізів, тамтешні лікарі не могли повірити, що в районній лікарні можуть бути зроблені такі складні аналізи.

Під час спілкування з колективом лікарні відчувалось, що кожен працівник гордий тим, що заклад має таку чудову медтехніку, і сподівається на те, що в недалекому майбутньому районна лікарня перетвориться в сучасний медичний заклад.

Цікаво було почути думку головного лікаря С.Я. Апчела з приводу описаних подій: «Як тільки минулої осені заступив на цю посаду, я говорив, що казанківська медицина потребує реанімації. На сьогоднішній день слід констатувати, що процес реанімації проходить успішно, тому заклад під назвою ЦРЛ буде жити».

У результаті цієї зустрічі голова райдержадміністрації В.В. Скрипник, отримавши докладну інформацію про призначення придбаного медичного обладнання, впевнився, що бюджетні гроші витрачені недаремно, кожна копійка вкладена в дуже корисну справу – збереження людського здоров’я і життя.

Любов ХАНДРІГА
Казанківський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ