«Колос»: підсумки спортивного року

Новости, Спорт

  1 Окт , 2011

Протягом майже всього року на стадіонах області не вщухали пристрасті, супроводжуючи запеклі спортивні змагання. Чи не до найменшого сільця докотився рокіт спартакіади, що її проводить обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (керівник – заслужений працівник фізичної культури та спорту України В.В. Борухов). А її фінальний акорд пролунав 24 вересня в Очакові, де відбулися завершальні турніри обласних сільських спортивних ігор. До речі, «колосовці» повернулися в затишне приморське містечко після кількох літ, протягом яких спартакіада місцем свого дислокування обирала с. Радсад та с. Степове Миколаївського району.

На спортивній базі ФСТ «Колос» в Очакові змагалися майстри з перетягування канату, гирьовики, армспортовці та гравці з міні-футболу, а в селі Чорноморка свою майстерність демонстрували волейболісти. Саме завдяки успішному виступу на фініші ігор у лідери вибилися сільські спортсмени з Миколаївського району, які вкотре довели свою вищість. Привітання на свою адресу, крім самих спортсменів, приймав голова районного спортивного клубу «Колос» Валерій Михайловський. Сповна розділили цей успіх і голова райдержадміністрації Юрій Серебряков, і керівники тих сільгосппідприємств, в яких приділяється велика увага розвиткові фізичної культури та спорту.

Що ж, стабільність – ознака класу. Цю прописну істину довели також сільські спортсмени Вознесенського та Жовтневого районів, котрі, як і торік, посіли відповідно друге та третє місця у загальнокомандному заліку. Відзначимо завзятість керівників спортивних товариств цих районів – Неоніли Клименко і Миколи Царенка. Неабияк опікується проблемами розвитку сільського спорту й голова Вознесенської райдержадміністрації Іван Бурдін, котрий не тільки фінансово сприяє організації змагань, а й знаходить час у своєму щільному графіку, аби особисто відвідати їх.

На жаль, цього аж ніяк не можна сказати на адресу деяких районів. Ну хіба було так важко зібрати та відрядити до Очакова команди з Арбузинського та Братського районів?.. У багатьох видах спорту не спромоглися виставити представників, які захищали б честь рідних регіонів, казанківці та доманівці. То чи варто дивуватися, що саме збірні названих районів опинилися в самісінькому хвості обласного рейтингу.

Хто у цьому винен? Напевно, насамперед місцеві організатори спорту. Не домовилися про автобус, не дістали каністру бензину, не зібрали команди… Але, на жаль, залишилися осторонь «процесу» й високопосадовці. Без сумнівів, у них є й багато інших нагальних справ. Але хіба є щось важливіше, ніж піклування про здоров’я та повноцінний розвиток громадян?

На цьому тлі приємно вражає прогрес Єланеччини. Ще декілька років тому цей маленький сільський район, що називається, пас задніх, замикаючи всілякі спортивні рейтинги. Та наразі єланчани добилися істотного прогресу в багатьох видах спорту. Гадаю, це сталося і тому, що молодий та енергійний керівник райдержадміністрації Андрій Добровольський є частим гостем на спортивних аренах та майданчиках, і не лише в якості вболівальника. Чим не приклад для наслідування?

Та повернемось до Очакова. Тут кубками, медалями та грамотами були вшановані не лише команди-призери, а й переможці в окремих дисциплінах. Так, у змаганнях з гирьового спорту найдужчими виявилися Віталій Білий (вагова категорія до 60 кг) з Новоодещини, Олександр Лаврентьєв (70 кг) з Жовтневого району, Василь Гоцуляк (80 кг) з Веселинівщини, новоодесит Володимир Акальмаз (90 кг) та Володимир Толстой (понад 90 кг) з Березнегуватщини.

У змаганнях з армрестлінгу відзначилися представники Жовтневого району – Артур Мусаелян, який переміг одразу в двох вагових категоріях (70 кг та 90 кг), та Вадим Головенко, котрий не знав собі рівних серед спортсменів вагою понад 90 кг.

Окрема шана – ветеранам сільського спорту та дітям. Їх також нагородили грамотами та медалями. Якщо молоді ще належить штурмувати спортивні вершини, то ветерани «Колоса» готові поділитися власним досвідом та професійними секретами.

Учасниками обласних сільських спортивних ігор цьогоріч стали понад 5 тисяч аматорів, які змагалися в дев’яти видах спорту. Варто також зазначити, що спартакіаду приурочено до Олімпійських ігор, котрі відбудуться наступного року в Лондоні.

Андрій ТЮРІН

НА ЗНІМКАХ: 2– юні чемпіонки; 4 – з кубком – капітан Баштанської команди С. Ярков; 5 – ветерани ФСТ «Колос».

ТАБЛИЦЯ
обласних сільських спортивних ігор 23-25 вересня 2011 року, м. Очаків, присвячених ХХХ літнім Олімпійським іграм 2012 року в Лондоні

Сообщение:

*

НОВОСТИ