Кроки до успіху

Конфликт, Новости

  29 Окт , 2011

Традиційний ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості, що відбувся 26 жовтня в обласному Палаці культури, цього року набув статусу міжрегіонального. Адже, крім обласного та семи районних центрів зайнятості Миколаївщини (чотирьох міських обласного центру, а також Миколаївського, Жовтневого та Новоодеського), до нас завітали гості з Херсонщини, Одещини та Волині. І якщо з перших двох регіонів прибули представники тамтешніх обласних центрів зайнятості, то з Луцька приїхали представники автомобільної корпорації «Богдан Моторс», яка, як відомо, випускає автобуси та тролейбуси.

Луцьким автозаводчанам, які нарощують обсяги виробництва, конче потрібні кваліфіковані робочі руки. Нові досвідчені кадри вони й намагалися знайти у Миколаєві, на міжрегіональній виставці «Кроками змін до успіху, до роботи». Волинські роботодавці презентували 200 вакансій.

– Ми шукаємо токарів, фрезерувальників, електромонтажників та робочих інших спеціальностей, – сказав заступник директора з виробництва «Богдан Моторс» Ярослав Гриців. – Надамо достойну роботу сотням претендентів. Середня зарплата на нашому підприємстві становить 3 тисячі гривень, при цьому забезпечуємо працівників з інших регіонів безплатними проживанням та харчуванням, проїздом тощо.

Під час роботи ярмарку волинські роботодавців занесли персональну інформацію про потенційних новачків до бази даних – з тим, аби пізніше окремо зустрітися з тими в Миколаєві та укласти трудові відносини.
Людно було й біля експозиції Одеського обласного центру зайнятості. Гості з Південної Пальміри пропонували вакансії з наданням житла на таких підприємствах, як «Одесміськелектротранс», ВАТ «Чорноморгідробуд», Державна прикордонна служба, 172-й Територіальний центр укомплектування військовослужбовцями за контрактом у Збройних силах України.

А Херсонський обласний центр зайнятості пропонував миколаївцям 370 вакантних місць на ПАТ «Херсонський суднобудівний завод». Зважаючи на те, що завдяки сприянню обласної влади й наші ЧСЗ із заводом ім. 61 комунара останнім часом значно активізували свою виробничу діяльність, кількість вакансій для суднобудівників істотно зросла. Жвавий інтерес учасників заходу викликали й стенди Одеського та Кримського центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України.

Звичайно, більшість роботодавців мають миколаївську «прописку». Це, зокрема, ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод», ФГ «Владам», ОКП «Миколаївобленерго», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», фірма «Аура» та інші. Навчальні заклади були представлені Миколаївським професійним ліцеєм торгівлі та ресторанного сервісу і Миколаївським професійним промисловим ліцеєм.

Під час виставки вже звично надавали необхідну інформацію спеціалісти обласних та районних центрів зайнятості. Фахівці вносили ясність у питаннях законодавства, професійної орієнтації, навчання та перенавчання, підвищення кваліфікації тощо. Вони також провели анкетування учасників заходу. Крім того, консультації здійснювали представники установ соціального спрямування – головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Миколаївського обласного відділення соціального захисту інвалідів та ін.
Загалом на ярмарку пропонувалося близько 1100 вакансій, з них понад 700 робочих місць презентували роботодавці Миколаївської області.

– Будучи посередниками на ринку праці, – зазначив директор Миколаївського обласного центру зайнятості, депутат обласної ради Володимир Луста, – ми мусимо зробити максимум зручностей як для роботодавців, так і для шукачів роботи. Адже ми, насамперед, СЛУЖБА для НАСЕЛЕННЯ. Залучення до участі в ярмарку представників з інших регіонів – це ще один крок на шляху до працевлаштування нашого населення. Якщо миколаївський суднобудівник поїде працювати вахтовим методом до Херсона, він зможе достойно утримувати і себе, і свою родину.

Як повідомив В. Луста, протягом року службою зайнятості Миколаївщини було організовано і проведено понад 300 розширених ярмарків та міні-ярмарків по всій області. В цих заходах узяли участь маже 4,5 тисячі безробітних, із яких близько 1 тисячі були працевлаштовані. Отже, констатував директор обласного центру зайнятості, ярмарки вакансій та послуг служба зайнятості має намір проводити і в майбутньому.

У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, заступник міського голови Маргарита Сапожнікова, голова спілки роботодавців та підприємців Миколаївської області Олександр Шпиль, голова планово-бюджетної комісії обласної ради Олександр Смирнов, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Ольга Сивопляс, директор обласного центру зайнятості Володимир Луста.

Підсумки ярмарку вакансій та послуг заслуговують на увагу. Протягом дня було надано майже 4 тисячі консультацій. Миколаївські роботодавці запросили до роботи 115 чоловік, до стажування – 27, до співбесіди – 135 осіб. А 48 безробітних занесені до кадрового резерву підприємств та організацій.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

НА ЗНІМКУ: Запрошуємо на роботу до Луцька!

Сообщение:

*

НОВОСТИ