Нова генерація обирає чистоту

Новости, Общество

  8 Окт , 2011

Днями в Первомайському районі відбулася вельми цікава акція з нагоди Дня туризму. Вона проходила за участю благодійного фонду «Шлях» і поєднувала в собі, як кажуть, приємне і корисне.
Про те, хто саме брав участь у цій акції, з якою метою вона проводилася, ми попросили розповісти директора фонду Олександра ТАРАНА. Втім, наша розмова, врешті-решт, вийшла далеко за межі одного цього заходу.
Благодійний фонд «Шлях» створено в місті порівняно недавно. Але на його рахунку чимало хороших справ.

– Головна наша мета, – сказав у розмові Олександр Євгенович, – залучити до суспільно корисної праці та спорту якомога більше молоді, відірвати підлітків від «вулиці» та комп’ютерів, щоб зростали дужими, енергійними – справжніми патріотами своєї Батьківщини. Саме в межах окремих завдань, зокрема до Дня Перемоги, за ініціативою фонду проводилися змагання з пейнтболу, а влітку – рейд щодо очищення берегів річки у мікрорайоні птахокомбінату. Ще одним кроком уперед стало створення фізкультурно-оздоровчого клубу на базі спортивного залу колишньої ракетної дивізії. Тут організовано роботу кількох груп зі східного єдиноборства, з боксу та настільного тенісу. Сюди охоче приходять як учні шкіл, так і студенти.

До речі, саме студенти одного з місцевих вищих навчальних закладів, Первомайського інституту Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, і стали учасниками вищезгаданої акції. Вона мала на меті не лише організувати похід місцями бойової слави тих, хто визволяв Первомайщину від фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, але й дослідити санітарний стан узбережжя Південного Бугу. Маршрут проліг територією Національного природного парку «Бузький Гард». Відрізок шляху був чималий – від мальовничої Дубової діброви і до пам’ятного знака поблизу села Семенівки на честь воїнів-визволителів, які форсували тут Південний Буг у роки війни. Але більшість учасників цього турпоходу, за словами мого співрозмовника, гідно впоралися з усіма труднощами, як і повинно бути. Саме таку настанову отримала туристична збірна інституту від свого директора Наталії Михальченко, яка завжди бере участь у заходах, спрямованих на виховання молоді.

– Суттєву допомогу в організації акції нам надав директор національного парку Владислав Артамонов, людина енергійна та завжди відкрита для співпраці, – зауважив Олександр Таран.
Дізналися ми й про те, що разом з Олександром супроводжував студентську збірну в турпоході і один із засновників фонду «Шлях» Дмитро Казимір.
– Чи вдалося повністю виконати все, що намічалося?

– Безумовно, – каже Олександр Євгенович. – Студенти і відпочили, і нові знання про історію рідного краю отримали, і попрацювали трохи. На жаль, – зауважив він далі, – простуючи узбережжям, довелося неодноразово натрапляти на сміття, яке залишили по собі якісь відпочивальники. Кожне з цих місць нами зафіксоване, щоб потім несанкціоновані звалища ліквідувати. Для цього, звичайно, доведеться шукати автотранспорт. Чималою проблемою є й те, що більшість цих звалищ у важкодоступних місцях. Під’їхати сюди не так-то й просто. Але, сподіваюся, що й це питання нам вдасться вирішити, і узбережжя річки після прибирання стане чистішим. Інша справа те, що, як показує досвід, рівень культури деяких «любителів» природи залишається низьким. Нема гарантій, що хтось інший, завітавши сюди на відпочинок, не залишить по собі такий же бедлам. Тож, мабуть, потрібно посилити профілактично-виховну роботу серед населення, щоб люди більш бережно ставилися до навколишнього середовища. Слід, однак, зазначити, що в тих місцях, де започатковано організований відпочинок, на узбережжі таких прикрих випадків нема.

– Наш фонд й надалі тісно співпрацюватиме з міською владою в усіх напрямках роботи, спрямованої на покращання екології та підвищення іміджу рідного міста, – говорить мій співрозмовник і продовжує: – Мені дуже імпонує те, що міська влада на чолі з міським головою Людмилою Дромашко без зайвих слів і обіцянок крок за кроком вирішує найгостріші соціальні проблеми. Взяти хоча б ті ж дороги. Пригадуєте, скільки років поспіль йшлося про передачу доріг всеукраїнського значення на баланс держави? Нарешті, за підтримки керівництва області, голови облдержадміністрації Миколи Круглова та голови обласної ради Ігоря Дятлова, таки зрушили цю проблему з мертвої точки. Радує те, що спільними зусиллями вдалося оновити центральний стадіон, розпочато реконструкцію міського парку відпочинку. Як на мене, слід віддати належне міській владі й щодо організації святкування 335-ї річниці рідного міста. Такого масштабного заходу та кількості глядачів на стадіоні не було вже років кільканадцять, – сказав Олександр Євгенович. – Хіба що ще тоді, коли до Первомайська приїжджала Софія Ротару… Але це, як мовиться, до слова. Хотів би лише додати наостанок, що благодійний фонд «Шлях» завжди готовий до співпраці з усіма, хто небайдужий і бажає кращого майбутнього для всієї міської громади.

Людмила МАРТИНОВА
м. Первомайськ
НА ЗНІМКАХ: Перед стартом; узбережжя Південного Бугу.

Сообщение:

*

НОВОСТИ